Jump to content
shuy

Efekty medialnej nagonki na pijanych kierowców

Recommended Posts

Zostałem dzisiaj poddany rutynowej kontroli drogowej, a nawet ukarany mandatem, za brak dowodu rejestracyjnego. Jak wiecie wypisanie mandatu wymaga sprawdzenia kilkudziesięciu baz danych i biurokratycznej procedury tak długiej jak zakup mikrofalówki w Media Markt. Miałem więc czas pogadać z policjantem wypisującym mandat.

Trochę porównywaliśmy jego CBF z moim Banditem, trochę narzekaliśmy na dziury w drogach, a w końcu spytałem czemu tak dużo patroli drogowych pojawiło sie w ostatnich tygodniach. Policjant sprostował, że nie w ostatnich tygodniach, tylko miesiącach. Od stycznia zostały wprowadzone jakieś zmiany personalne w policyjnych władzach w Wawie i przetasowania funkcjonariuszy w wyniku czego wielu z nich zostało wysłanych na pobocza naszych ulic. W sumie nawet mi się to podoba. Zawsze uważałem, że policja powinna przede wszystkim sprawdzać miejskie drogi i większość patroli z autostrad i dróg krajowych powinna zostać wysłana do centrów miast. Niestety chwile później usłyszałem wypowiedź ściszonym głosem "mój kolega dopiero co prawo jazdy zrobił i cholera wysłali go na patrol" po czym wskazał wzrokiem drugiego policjanta, który właśnie kontrolował innego kierowcę. Był to młody chłopak, na oko 25 lat.

Czyli zamiast przenieść chłopaków z obwodnic i dróg szybkiego ruchu, policja wsadziła na motocykle chłopaków bez doświadczenia. Strach pomyśleć co będzie jeśli będą brali udział w pościgu. CBF to nie jest rakieta, ale to w końcu litrowy mocny motocykl prowadzony przez młodzieńca bez doświadczenia.

Gratuluję dziennikarzom, współczuję policjantom.

Czyli zamiast przenieść chłopaków z obwodnic i dróg szybkiego ruchu, policja wsadziła na motocykle chłopaków bez doświadczenia. Strach pomyśleć co będzie jeśli będą brali udział w pościgu. CBF to nie jest rakieta, ale to w końcu litrowy mocny motocykl prowadzony przez młodzieńca bez doświadczenia.

I ciekawe kto będzie winny, jeśli podczas takiego pościgu ten młody policjant wysypie się na pierwszym zakręcie...

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

Primum non nocere.

Guest starydziad

Ale że co :blink: , no tak jest od zawsze.

Shuy, w małych Miastach to jest Cyrk, łapanka na całego, "trzeźwe poranki" co kilka dni, blokują Rondo i dawaj, sprawdzają każdego, akurat nic nie mam przeciwko, ale zabrać sie za szalejących Tirowców wschodnich to nie, za dużo zachodu, zabrać sie za handlujących narkotykami, "prowadzą obserwacje i rozpracowywują" a wszyscy wiedzą kto handluje i czym. Ostatnio drogówka dostała z jakiegoś programu Passata cywilnego, no fajnie ale z drugiej strony narzeka że nie ma kasy na ludzi do Prewencji ......... no to po cholere im to Auto, z tego co wiem Program szwajcarski go nie utrzymuje ....... a w nocy na całe Miasto i okolice jest jeden Radiowóz i dwóch Policjantów ............

za co gratulujesz dziennikarzom ?

Ludzi sie hoduje.

Ja już mam dosyć tych "trzeźwych poranków" - rekordem były dwie kontrole na odcinku 2 km. Paranoja się z tego robi.

Na koniec rozmowy spytałem, czemu mnie zatrzymali i kazali dmuchać? Czy zdarza im się trafić motocyklistę pod wpływem?

Powiedzieli, że tak, ostatni wczoraj, a dziś dopiero zaczynają. Jeśli tak jest takie akcje mają sens, pomimo że samą akcję medialną uważałem i uważam za obrzydliwą.

Kierowcy po spożyciu powodują jakiś śmieszny ułamek w ogólnej liczbie wypadków przy czym w tych nielicznych wypadkach z gory przyjmuje się ze przyczyną wypadku byl alkohol a nie koniecznie tak byc musi.Ale dobrze to się sprzedaje i lemingi lubią o tym czytac i sluchac a politycy którzy na ogól nie mają większego pojęcia o prawie ani o działaniu gospapdarki bardzo lubią mowic o ograniczeniach sprzedaży wódki na stacjach benzynowych i o efektach picia bo akurat na tym się znają więc temacik zastępczo-szokujący dla motlochu gotowy...Mi osobiście nie robi wielkiej różnicy czy zabije mnie trzeźwy czy pijany, oczywiście picia i jazdy nie popieram natomiast trzeba stawiac na represję a nie prewencję, bo niedługo jakis pożyteczny idiota wpadnie na pomysł zeby w ogóle zakazac picia bo trzymając sie tej logiki przecież po wódce duzo częsciej dochodzi do np. pobic.

Edited by jjank

trzeba zrobić akcje medialną o bezrobociu i liczyć spadki. Trele morele

Żadna zasługa w tym dziennikarzy, po prostu ludzie widzą że Policja kontroluje częściej np.: z rana i odstawiają kielicha.

Edited by BIL

Ludzi sie hoduje.

Kierowcy po spożyciu powodują jakiś śmieszny ułamek w ogólnej liczbie wypadków przy czym w tych nielicznych wypadkach z gory przyjmuje się ze przyczyną wypadku byl alkohol a nie koniecznie tak byc musi.Ale dobrze to się sprzedaje i lemingi lubią o tym czytac i sluchac a politycy którzy na ogól nie mają większego pojęcia o prawie ani o działaniu gospapdarki bardzo lubią mowic o ograniczeniach sprzedaży wódki na stacjach benzynowych i o efektach picia bo akurat na tym się znają więc temacik zastępczo-szokujący dla motlochu gotowy...Mi osobiście nie robi wielkiej różnicy czy zabije mnie trzeźwy czy pijany, oczywiście picia i jazdy nie popieram natomiast trzeba stawiac na represję a nie prewencję, bo niedługo jakis pożyteczny idiota wpadnie na pomysł zeby w ogóle zakazac picia bo trzymając sie tej logiki przecież po wódce duzo częsciej dochodzi do np. pobic.

Zgadzam się w 100%.

Kiedyś jak mnie zatrzymali na 70-ce ..... leciałem 140 km/h ( nowe Moto więc chciałem sprawdzić, dwupasmówka, zero zabudowań no ale ograniczenie było) Pan miły, chciał mnie poczęstować Papierosem, pogadaliśmy i mówi "Jakbyś leciał 110-120 km/h to bym Cie nie zatrzymywał, bo wolniej to można sie przewrócić, ale 140 km/h to przesada" :D

Guest starydziad

Przeciw motocyklistą ostatnio jest wiele działań :sad: , zresztą sami się przekonacie-niestety :blink: .

Jak masz podgiętą tablicę rej. to sam się prosisz o zatrzymanie i kontrolę.

Następny czynnik to głośny wydech i ciągłe śmiganie tam i z powrotem w jednym miejscu, pętle, ronda itd.

Ludziska się denerwują piszą skargi i jest potem reakcja, sam widzę taką nagonkę w Żorach.

Niestety sami jesteśmy sobie winni.

Zgadzam się w 100%.

Dwaj ignoranci ujawnieni jednym postem :dry: .

Ja już mam dosyć tych "trzeźwych poranków" - rekordem były dwie kontrole na odcinku 2 km. Paranoja się z tego robi.

Spokojnie masz dość trzeźwych to zacznij pić, poprawi ci się humor :blink: .

Edited by starydziad

Kiedyś był fajny temat o wydechach i pałowaniu pod blokami ........ Ja w sumie rozumiem Mieszkańców że sie wkurzają jak im lata kilku na przelotach pod Blokiem tam i nazat bo jest fajna prosta i pusto

Guest starydziad

Kiedyś był fajny temat o wydechach i pałowaniu pod blokami ........ Ja w sumie rozumiem Mieszkańców że sie wkurzają jak im lata kilku na przelotach pod Blokiem tam i nazat bo jest fajna prosta i pusto

Klaudiusz tu nie chodzi o bloki, porobili obwodnice przy domkach prywatnych i goście na ścigaczach od rana do wieczora śmigają aż się im we łbach musi kręcić.

Sam jadę autem to puścisz jednego zaraz mija cię kolejny i tak kilku a potem wracają na długich i oślepiają.

Taaa i te pedały na hałasujących skuterach. :)

Pomyśl jak by się spotykali po kilkunastu i tak od rana do wieczora po mieście :) .

Guest starydziad

Nie mija, a wyprzedza. Ewentualnie omija.

A jak wraca to wymija Panie władzo.

Yuby skończ pie**olić, czepiasz się panie MOD.