Skocz do zawartości

'84 CBX 750 panewki


stopakropa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym powitać wszystkich użytkowników. Od niedawna jestem właścicielem Hondy CBX 750F z 1984 roku. Poszukuję porad odnośnie remontu silnika, gdyż stuka mi któraś z panewek. Którą opcje polecilibyście i która daje najlepszy efekt? Zastanawiałem się nad zakupem kompletnego silnika (wady:trzeba czekać, aż znajdzie się taka oferta plus nie wiadomo do końca co się kupi), lub oddaniem obecnego do zakładu zajmującego się obróbką mechaniczną (szlif wału wraz z azotowaniem i dorobienie panewek). Myślałem również nad kupieniem wału od Hondy CB 750 (I tu mam pytanie czy to są te same wały i panewki? Czy wytrzymają dodatkowe 20 KM?). Jaka jest Wasza opinia i doświadczenia w tym temacie? Co byście polecili (jakie zakłady, firmy, sklepy z częściami, albo jakaś zupełnie inna opcja której nie uwzględniłem)? Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca...jeśli kupisz silnik z gwarancją, albo możliwością wypróbowania na hamowni to tak, natomiast kupując w ciemno silnik, nie masz gwarancji, że szlag nie trafił pierścieni, panewek itp.

Ja bym remontował, przynajmniej wiesz co masz, kasa pewnie porównywalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca...jeśli kupisz silnik z gwarancją, albo możliwością wypróbowania na hamowni to tak, natomiast kupując w ciemno silnik, nie masz gwarancji, że szlag nie trafił pierścieni, panewek itp.

Ja bym remontował, przynajmniej wiesz co masz, kasa pewnie porównywalna?

 

no nie do końca...jeśli kupisz silnik z gwarancją, albo możliwością wypróbowania na hamowni to tak, natomiast kupując w ciemno silnik, nie masz gwarancji, że szlag nie trafił pierścieni, panewek itp.

Ja bym remontował, przynajmniej wiesz co masz, kasa pewnie porównywalna?

 

A remontowałeś już silnik motocyklowy z zatartą panewką ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że przy remoncie do wymiany pewnie poszłaby pompa oleju, uszczelki (nie jestem pewien czy pierścienie też) oczywiście pomijając wymianę panewek i obrabianie wału. Plus pewnie jeśli miałbym zmieniać to nie tylko te jedno łożysko przy którym są stuki tylko pewnie wszystkie. Mam rację? I co powiecie odnośnie wsadzania tam wału z CB 750? Bo znalazłem taki na allegro razem z panewkami.

Edytowane przez stopakropa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, remontowałem w aucie (pompa oleju była uszkodzona i nie podawała wystarczającej ilości oleju i posżły panewki). MIałem podobny dylemat i postanowiłem remontować i nie żałuję.

 

Nie porównuj taczki do motocykla bo to całkiem inna technologia :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastepny co remontował w aucie wiec myśli ze w motocyklu warto...

To, ze mozna to nie ulega watpliwosci ale to ze nie warto to juz wielu sie przekonalo.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie w CBX-ach był fabryczny problem ze smarowaniem którejś panewki ? Jesli tak to w nastepnym piecu musisz cos z tym zrobic a moto stare to sposoby juz powinny byc.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://varius.grandhost.pl/cbx650e/smf/index.php?topic=550.30

 

 

:icon_mrgreen:



A ja mam pytanko - czy ten sześciogarowy cud też ma ten problem ? Chodzi mi po głowie to moto (z usa ) tylko jak się mam wpierdzielić w jakis cyrk ....

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...