Skocz do zawartości

Wymiana opon Yamaha xj 600 pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do wymiany przednią oponę. Ostatnio koledzy się ze mnie śmieli że mam kółka jak od roweru. W związku z tym jest okazja na zmianę zużytej opony ale być może i jej rozmiaru żeby nie była jak w rowerze :D

 

Oryginalnie do Yamahy xj 600 n diversion montowane są opny:

 

- przód: 110/80/17 M/C 57H

- tył. 130/70/18 M/C 63H

 

Jakie szersze opony można w to miejsce "bezpiecznie" założyć ? Jest jakiś kalkulator, jakieś normy ?

Aby jeździć szybko, nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

Każdy chwali to - czym jeździ jego stary.

Jeździłem już chyba wszystkim, od dziecięcego chodzika po Magnum 520 DXi z naczepą ponadnormatywną, a teraz przyszedł czas na motocykl.

Kierowcą trzeba się urodzić, samo prawo jazdy nie wystarczy ... ale na wszelki wypadek mam wszystkie kategorie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feelga jest waska tak wiec zmiana rozmiaru wiele nie zmieni. poza tym może nie wejsc w wahacz

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foeum Yamahy chasseur napisal ze ma w dupie takie rady jak zachowanie sie opony i gowno go to obchodzi. Liczy sie lans bo obok stala zzr1100 hahahahaha wiec nie bardzo jest o czym z nim dyskutowac. :D

 

Wysłane z ElDżi Optimus Dżi :)

 

 

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko kazdy to przechodzi. jak miałem 13 lat i CZte to też kombinowałem jak lacza na tył konkretnego wsadzić :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foeum Yamahy chasseur napisal ze ma w dupie takie rady jak zachowanie sie opony i gowno go to obchodzi. Liczy sie lans bo obok stala zzr1100 hahahahaha wiec nie bardzo jest o czym z nim dyskutowac. :D

 

Wysłane z ElDżi Optimus Dżi :)

Pokaż gdzie tak napisałem, albo przestań mnie pomawiać śmieciu !

 

http://www.yamahaxj.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=14891&start=45#p276114

 

Podsumowałem że zdanie kilku gości oglądających mój motocykl, nie ma większego znaczenia, ostatecznie ja nim jeżdżę. Nigdzie również nie napisałem, że nie interesują mnie porady na tym czy innym forum, bo po to zadaję pytania by uzyskać odpowiedzi, im więcej i różnych, tym lepiej. Nikogo również nie obraziłem, czy nie zkrytykowałem za wartość udzielonych mi informacji. Nigdzie też nie znajdziesz w mojej wypowiedzi komentarza, że nie obchodzi mnie zachowanie się opony, bo właśnie o zasadność wymiany opony na inną zapytałem. A co do lansu ... to chyba właśnie się wylansowałeś, co i w podpisie widać.

 

Nie mam o czym z tobą rozmawiać.

Edytowane przez chasseur

Aby jeździć szybko, nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

Każdy chwali to - czym jeździ jego stary.

Jeździłem już chyba wszystkim, od dziecięcego chodzika po Magnum 520 DXi z naczepą ponadnormatywną, a teraz przyszedł czas na motocykl.

Kierowcą trzeba się urodzić, samo prawo jazdy nie wystarczy ... ale na wszelki wypadek mam wszystkie kategorie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chasseur - tak czy inaczej odpuść sobie kombinacje z oponami. Lepiej pośmigaj tak jak jest a potem myśl o ewentualnej zmianie sprzęta. Wtedy zamiast na siłę jakoś upchanego 150 czy tam 160 będziesz miał seryjne 180 :) i będzie gitara.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobię, poczytałem trochę o oponach i o tym jak zmienia się ich profil w miarę wycierania gumy i pozostanę przy oryginalnych fabrycznych wymiarach. Moto posłuży pewnie ze 2-3 sezony zanim określę dalsze kierunki i potrzeby.

 

Temat z mojej strony uważam za zamknięty.

 

Pozdrawiam i życzę szerokości

Aby jeździć szybko, nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

Każdy chwali to - czym jeździ jego stary.

Jeździłem już chyba wszystkim, od dziecięcego chodzika po Magnum 520 DXi z naczepą ponadnormatywną, a teraz przyszedł czas na motocykl.

Kierowcą trzeba się urodzić, samo prawo jazdy nie wystarczy ... ale na wszelki wypadek mam wszystkie kategorie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...