Skocz do zawartości

YZ 250 pali świece POMOCY!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czasem Ci nie za na gaża świec ? od za bogatej mieszanki biegu jałowego ? w yzf426 i 450 pilot na 2.5 obr ustawiałem i było ok, świeca colortune to potwierdziła.

 

Nie o tych silnikach jest mowa w tym poście

 

 

Kupowałem w Olek Motocykle, dostałem B8EG, ta ponoć odpowiada w katalogu.

 

Owszem odpowiada ale Piotr zalecił Tobie Irydową i też bym tak zrobił

 

 

tak z ciekawości, jaką mieszankę lejesz ?

 

jakość oleju oraz proporcje będą miały jak najbardziej znaczenie na długowieczność świec

 

to 4t czysta etylina :P

 

2T

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli ktoś nie kojarzy modelu do jest 2t, mieszanka 1:40 Castrol power racing 2t, nie byle jaki. Pytałem o tą świece B8EGV i Pan był bardzo zdziwiony, nie słyszał o takiej. Pytałem i irydową to podał mi całkiem inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj u wujka google pod hasłem "ngk b8egv cross reference" a nnie rozmawiej z przygłupim handlarzem buraków cukrowych :banghead:

 

Podaj publicznie namiary na tego pana aby nikt więcej do niego nie trafił :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat

pierwszy raz się spotkałem z tą stroną "crossreverense"

ale widzę że tylko to pójdzie z numerami z serwisówek, sam symbol świecy nic nie daje

 

 

btw b8egv według mojej książki jest do porsche 924 :rolleyes:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na 2 suwach sie nie znam ale czy takiego objawu i zaolejenia swiec nie spowoduje

walniete uszczelnienie karterow ?

 

ale on nie napisał, że ubywa mu oleju ze skrzyni biegów

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyny w normie, ani płynu chłodniczego ani oleju z silnika nie ubywa. Motocykl nie kopci, tylko przy rozruchu, wiadomo.



Chciałbym zwrócić uwagę, że na świecy nie ma śladów nagaru ani oleju. Ma idealny kolor, i jest tylko mokra od benzyny, jak ją kopałem 10 minut to musiała się zalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale święcie byłem przekonany że w temacie i opisie było yzf250 zamiast yz250, sorry wielkie.
Fajka, Kabel WN, Cewka WN, CDI do sprawdzenia wg service manual itd itp.

PS sprawdź jak chodzi sprzęt na irydowej, zwykła świece zalejesz i może już być po niej.
Irydówki to koszt ok 60 pln a już pewnie więcej wydałeś na zwykłe.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale święcie byłem przekonany że w temacie i opisie było yzf250 zamiast yz250, sorry wielkie.

Fajka, Kabel WN, Cewka WN, CDI do sprawdzenia wg service manual itd itp.

 

PS sprawdź jak chodzi sprzęt na irydowej, zwykła świece zalejesz i może już być po niej.

Irydówki to koszt ok 60 pln a już pewnie więcej wydałeś na zwykłe.

 

Masz jakąś obsesję na punkcie tych świec ?

do tego typu silnika jest zalecana B8EGV przy spokojnej eksploatacji, B9EGV podczas zawodów a B105EGV do jazdy ekstermalnej aby wygrywać z konkurencją.

Wiesz chociaż jaką moc generuje ten silnik?

Do obsługi tego motocykla potrzebny jest profesjonalista od 2T a nie amator w przydomowym garażu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co radzicie? Czego to wina, co wymieniać lub sprawdzać?



Na wolnych obrotach ją zalewa i przerywa, wysokie obroty idealne, Musi przejść przez niskie obroty z czym ma problem, jak się wkręci to na wysokich idzie jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeca pada bo dostaje przebicia, dostaje przebicia dlatego że się nie oczyszcza, temperatura spalania jest za niska żeby nagar na elektrodach się wypalal, nagar przewodzi prąd stąd przebicie, moim zdaniem musisz zubożyc mieszankę (nie chodzi mi o lanie mniej oleju do wahy tylko wymianę iglicy na nową razem z dyszami jakie podaje manual) bo to podniesie temperaturę spalania, oczywiście musisz zrobic to mądrze a jeśli nie potrafisz to oddaj do fachowca,

poza tym takie "padanie" świec zdarza się nawet w super wyregulowanym 2T, te maszyny mają zaraz po rozgrzaniu dostawac w dupę, inaczej silnik i wydech się zasyfia, moto słabiej wkręca, zywotnosc spada

 

ostatnio dosc szybko się ociepliło co dodatkowo wzbogaciło mieszankę, 2T są bardzo czułe na ppowietrze i temperaturę, mi exc 200 świrował w gorach za kazdym razem(inne ciśnienie powierza), a yz nie ma nawet termostatu...

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...