Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
szukając kasku dla siebie, natrafiłem na dość ciekawy produkt fimy Bell. Mam dość specyficzne oczekiwania co do wyboru kasku, biorąc pod uwagę zapędy do stylu cafe racer, bądź równie podobnego, szukałem czegoś "dzikiego". Niestety nie należy do najbezpieczniejszych, co jest jego dużą wadą, ale zaznaczam, że świadomie mam na niego ochotę. Potrzebuję pomocy w dwóch kwestiach: jak nasze polskie prawo widzi tego typu kask w dopuszczeniu do ruchu oraz gdzie mogę go dostać. Po wstępnych poszukiwanich, nie dorwałem go w polskich sklepach. Posiada certyfikat DOT, ale nie wiem czy to wystarczające na nasze drogi. Czy mogę się czuć legalnym użytkownikiem drogi, czy też muszę liczyć, że jego budowa sprawi wrażenie "legalnego", co za tym idzie, nikt nie wpadnie na pomysł weryfikacji dopuszczenia? Może ktoś miał z nim styczność? Opinie?
http://www.bellhelmets.com/powersports/helmets/rogue

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Polsce taki kask jest niedopuszczony do ruchu, DOT to amerykański standard i nie obowiązuje w Europie (inne prawo). Ma za bardzo odsłoniętą szczękę i z tego tytułu nie uzyska certyfikatu u nas. Nie wiem jednak jak mocno to prawo jest respektowane w Polsce, i czy Policjant zatrzymując Cię do kontroli nie wystawi Ci mandatu za brak kasku.

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...