Skocz do zawartości

Sportster 883 R (2005 r) problem z regulacją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - wszystkich - mam problem z moim Sportsterem 883R niedawno go kupiłem, znajomy ściągnął z Francji (przebieg 21700 km), wiem że motocykl "leżał" to co było uszkodzone zostało wymienione bądź polakierowane - tylko wydechy zostały zastąpione "głośnymi". Mi zostało parę drobiazgów, jak już je poprawiłem i zacząłem robić jazdy próbne pojawił się pewien kłopot. Motocykl całkiem znośnie działa na wolnych obrotach, nie da się ustawić bardzo wolnych obrotów, ale takie ok.1000 obr. ale kiedy chcę mu dodać gazu zaczyna kichać, prychać nie chce wejść na obr. jak mu dam dużo gazu - to przejdzie tą fazę kichania i prychania i wkręci się pięknie na obroty, ale kiedy z wolnych obrotów dodam mu delikatnie 1 - 2 mm obrotu manetką to - kicha, prycha, krztusi się, jak już pisałem ma niestety głośne wydechy, akcesoryjny filtr Kuryakyn z wkładem K&N i gaźnik Mikuni HSR 42 mm. Wydaje mi się trochę duży ten gaźnik jak na Sportstera 883 (myślę że nikt cylindrów we Francji nie zmienił) - w końcu ten gaźnik i ten filtr miał we Francji (i pewnie poprawnie jeździł) zmieniły się tylko wydechy. Próbowałem wzbogacić mieszankę na iglicy (ma 5 wcięć było na 2 od dołu), wiele to nie dało, próbowałem zubożyć - efekt jest taki sam.

 

Pracuje stabilnie i dobrzy przy wykręconych 2 obr. i na przedostatnim ząbku na iglicy, kiedy przejdziemy ta fazę kichania i prychania i wejdziemy na ciut wyższe obroty, motocykl pięknie przyspiesza, przy hamowaniu silnikiem mimo pustego wydechu i akcesoryjnego filtra nie strzela w wydechy, bardzo ładnie przyspiesza. Mam kolekcję starych motocykli (Junaki, Jawa 250, Pannonia 250 itp. i jeden motocykl współczesny do jazdy wcześniej miałem Virago z rozwalonymi gaźnikami, ustawiłem doszedłem do ładu, mam vacuometry, później miałem Drag Stara 1100, potem Vulcana 800, z naprawami, regulacjami nie miałem problemów, a obecnie mam Sportstera - niby tylko jeden gaźnik prosta sprawa - a jednak nie). Jeszcze dziś popołudniem spróbuję wyjąć ten gaźnik, nie wiem jak on jest przymocowany do króćca, może gdzieś tam podsysa "lewe" powietrze, jak tam nic nie znajdę to nie wiem czego się czepić - macie jakieś pomysły ?

 

W zał. foto filtra, wydechów.

post-75290-0-17816900-1395044241_thumb.jpg

Edytowane przez Rokers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliony tematów chociażby na tym forum, za oceanem już nawet nie wspomnę. 5 minut czytania i już wiedziałbyś o co chodzi.

 

Dzięki PRO-MOTOR Twoja pomoc była niedoceniona w rozwiązaniu tego problemu, widzę że tylko zajmujesz się reklamą swojej firmy, a nie pomocą. Sportstera udało mi się naprawić, dzięki pomocy telefonicznej z salonu HD V-Force Poznań , mają tam super mechanika. Problem nie tkwił w gaźniku tylko w "czujniku położenia wału korbowego". Zakupiłem nowy w Warszawie (za 400 zł) wymieniłem w 5 min. i motocykl działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

 

Dzięki PRO-MOTOR Twoja pomoc była niedoceniona w rozwiązaniu tego problemu, widzę że tylko zajmujesz się reklamą swojej firmy, a nie pomocą. Sportstera udało mi się naprawić, dzięki pomocy telefonicznej z salonu HD V-Force Poznań , mają tam super mechanika. Problem nie tkwił w gaźniku tylko w "czujniku położenia wału korbowego". Zakupiłem nowy w Warszawie (za 400 zł) wymieniłem w 5 min. i motocykl działa poprawnie.

Zamiennik pewnie by kosztował nie więcej niż 100 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik pewnie by kosztował nie więcej niż 100 pln.

... pewnie tak - ale nigdzie w okolicznych sklepach nie mieli (albo takie sklepy, albo nie występuje - sam nie wiem), a jeździć jakoś trzeba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...