Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym adaptować oświtlenie w sporciaku. Kierunki mam ok. (brak obrysówek), ale nie mam postojówek :huh:

Można zrobić to przerabiając istniejącą instalację czy muszę wymienić okablowanie? Nigdy wcześniej nie robiłem czekoś takiego a nie chcę namieszać i narobić sobie problemów. Obejdzie się bez elektryka czy jest to zadanie bardziej skomplikowane?

Proszę o sugestie i podpowiedzi. Może jakiś manual :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale reflektor masz symetryczny.

Pozycja to jedno, a światło mijania powinno być asymetryczne.

Jak robić to z prawidłowym wkładem asymetrycznym, bo jak trafisz na jakiegoś co ci będzie chciał dowód zabrać to sama pozycja ci nic nie da.

A jak ci to wisi to po co ci pozycja?

Priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam wersję amerykańską (FLHRC 2009). Ale chcę mieć motocykl w miarę możliwości spełniający europejskie wymagania i nie stresować się przy każdym rocznym przeglądzie czy kontroli drogowej.

 

- Wstępnym krokiem było wyłączenie "obrysówek" w kierunkowskazach. Teraz likwiduję też pomarańczowe światło na przednim błotniku - ktoś założył, ale mam już zakupiony właściwy oryginalny emblemat bez elektryki.

 

- Teraz przednia lampa - kupiłem w sklepie MalyHD wkład lampy z postojówką (zamiennik), niby z homologacją europejską (są oznaczenia E..), ale ... symetryczny. Co jest? Oddać, wymienić?

W lampie znalazłem zaizolowaną wtyczkę do postojówki, która daje napięcie przy IGN (chyba) i ACC (na pewno).

 

- Ale jak zrobić postojówkę z tyłu? Trochę znam się na elektryce i mam pewne pomysły ... ale może ktoś już ten temat przerabiał i ma gotowe mało ingerujące w instalację rozwiązanie?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
On 7/11/2018 at 2:04 PM, SpikerHD said:

 jak zrobić postojówkę z tyłu?

Sam sobie odpowiem ;). Najtaniej: we wtyczce od kabla żarówki trzeba zamienić miejsce niebieskiego przewodu z ostatniego slotu na przedostatni, tak jak na załączonym rysunku. Wówczas w lewej i w prawej pozycji stacyjki mamy światło postojowe z tyłu. Bardziej profesjonalną, ale droższą metodą jest wymiana całej wiązki tylnej żarówki na wersję nieamerykańską.

71805356_postojwkatyl.jpg.b4f6b4cab788ebfaedaa24028b3f28ad.jpg

 

postojówka tyl.jpg

Edytowane przez SpikerHD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...