Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem w Warszawie w salonie Yamahy na spokojnie posiedzieć i pooglądać MT-09 oraz popytać o jazdę próbną. Jest możliwa, całkiem sensowne warunki jej odbycia są.

Może ktoś z Was już próbował lub kupił i może sie pochwalić wrażeniami z jazdy? Tak, czytałem testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam zdecydowałem się na ten model, śmigam nim jakiś tydzień. Mocy ma bardzo dużo, do tego jest świetnie wyważony. Motocykl bardzo zwrotny, idealny do miasta. W chwili obecnej docieram maszyne i kręcę go do 5tyś obrotów, ale nawet w takim zakresie obrotów potrafi go wyrwać na koło. Jak chcesz więcej info to napisz mi na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale czemu na priv, po to mamy forum, zeby sie dzielic :)

 

Ja jezdzilem demowka, ktora miala Akrapa oraz pakiet Hyperpro Street Box (zawias tyl, sprzezyny przod+oliwa) i generalnie wrazenia ok, z jednym juz tylko ale...

Kazdy kto widzial testy mt-09 wie, ze WSZYSCY jednym chorem narzekaja na fabryczne zawieszenie oraz nerwowy (snatchy) gaz. I faktycznie mozna sobie obejrzec filmiki gdzie widac, jak przedni zawias robi "wielblada" - zamiast jednego plynnego cyklu kompresja-dekompresja to mamy: kompresja, dekompresja 90%, kompresja 10%, dekompresja.... Natomiast z pakietem Hypepro nie zauwazylem podobnych wybrykow (przynajmniej na moim niskim poziomie umiejetnosci)

 

Co do gazu to sa ustawienia A (adrenaline), B (boring) oraz STD (cos pomiedzy niby). W sumie na kazdym gaz jest nerwowy i balem sie poprawnie dozowac go w zakrecie (po prostu mininalny ruch manetka i rwie, na A bardzo, na STD mniej, na B troche mniej). Nastomiast fakty sa takie, ze w trybie B moto jest strasznie przymulone ("do jazdy w miescie" bla bla) co nie zmienia faktu, ze nadal jest "snatchy" w pierwszym momencie przy ruchu manetka! IMO Yamaha musi to poprawic, nie ma innej opcji, zwlaszcza, ze to system fly-by-wire. A mialem jako takie porownanie, bo dzien wczesniej testowalem Duke'a 690 i tam gaz jest idealnie plynny, chociaz to jeden cylinder...

 

Z innych rzeczy to juz tez wszyscy napisali, ze za ta kase w sumie dostaje sie jakos tam "duzo" moto - na papierze przynajmniej czesciowo regulowane zawieszenie, spoko silnik (zobaczymy jak z awaryjnoscia za rok, dwa :), spoko hamulce (polecam ABS, a malkontentow na drzewo), lekkosc prowadzenia, zwrotnosc i te sprawy.

Pozycja dla mnie (1.91m) idealna, w sumie jezdzilo mi sie tak wygodnie jak na mojej fazerce 2001. Bardzo dobrze umieszone podnozki tak, ze jezdzi sie na nich a nie siedzac tylko na tylku (gdzie np. w Duku musialbym po prostu wstac na moto, zeby je czuc). No generalnie gites.

 

Porownuje do Duke'a, bo generalnie szukalem jakiegos lekkiego, zwinnego moto na weekendy czy cus, stad nawiazania.

 

BTW, tak na marginesie to troche nie rozumiem polityki Yamaha Poland (czy whatever) - mt09 to ratunkowy model Yamaha, ktory mial ciagnac sprzedaz, i faktycznie na swiecie ciagnie (w UK zdaje sie juz na jesieni 2013 rejestrowali po 1k mt09 miesiecznie...) - natomiast w PL to jakas jest parodia z dostepnoscia - wybor koloru praktycznie niemozliwy (jakies pojedyncze sztuki rozproszone po calej polsce w kolorach odrzutach "skads"), a to nie ma abs'a do tego koloru, a to to, a to tamto. A w ogole to nastepna sztuka bedzie w lipcu... ze WTF przepraszam?

 

No nic, zobaczymy za pare dni, czy sprzedawcy standardowo sciemniaja, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super, dzięki za opinie. Ja tez miałem okazje króciutko przejechać sie na duke 690 (mod. 2013). Zgrabny motocykl, a zręcznością powala. Na moje ~ 175 cm wzrostu jest ok, ale tyłek nie zdążył boleć :-)

z mt-07 tez problem z dostepnoscia i sprzedawca w poland position "mądrze" stwierdził "no przecież nie będą w fabryce produkcji na modele mt przestawiać". Sądzę, że jednak są w stanie i to zrobili lub co gorsza zatrudnili nowych ludzi!

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 2 tygodnie temu jak bylem w Uhma Bike na Modlinskiej to mieli dwa albo trzy MT-07 na wystawie w roznych kolorach. Nie widzialem, zeby klienci walili drzwami i oknami... a co do opowiesci sprzedawcow to jest dokladnie tak, ze Yamaha zorganizowala dodatkowe moce do tluczenia MT-07 i 09 - podobno jest jakis masakryczny popyt w US/UK. Co wrozy dobrze dla rynku wtornego.

 

Anyway wlasnie od wspomnianych 2 tygodni przytulam MT-09 i jest pare "ale":

- w MT-09 ujawnila sie wada fabryczna w naciagu lancucha rozrzadu (mi jeszcze nie, ale licze dni) - Yamaha nie oglosila akcji serwisowej oficjalnie, chociaz wymieniaja bez szemrania "on-demand". Ludziom to sie zaczyna dziac po kilkustet milach (dane z UK):

(na forach ludzie pisza, ze Yamaha ma juz trzecie podejscie do wersji "poprawionej" czesci)

 

- mi osobiscie strasznie szybko grzeje silniq - nie wiem, pewnie czesciowo moze to byc spowodowane okresem docierania czy cos (nie znam sie), ale jest to dla mnie lekki szok, ze zatrzymam sie na swiatlach i temperatura leci z 94 do 104 i rosnie... wiec przezywam cos na wzor "temperature anxiety"... W fazerce nie bylo z tym zadnych problemow...

 

Jak chcesz jeszcze jakies info to pytaj smialo.

Edytowane przez Gusto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

proszę o info użytkowników MT 09, jakie zuzycie chwliowe wyświetlane jest podczas hamowania silnikiem- całkiem zamknięty gaz z wysokich obrotów( zero czy jakieś zużycie)- oraz czy jest zwłoka w wyświetlaniu bierzącej wartości zużycia paliwa przy ruchach manetką gazu(n 4 bieg, stały gaz na jednym położeniu manetki i za chwilę zmiana na inne położnie - przyspieszenie lub zwolnienie prędkości, np zmiana jest natychmiastowa lub trwa np 3 sekundy od ustawienia manetki gazu w nowym połozeniu.).

Piszę dlatego iż po zmianie softu mam wrażenie, że coś nie tak to śmiga.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...