Skocz do zawartości

Ciekawe miejsca i trasy dla motocyklistów - mapka + aplikacja


drzewo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znam już chyba przyczyne i pracuje właśnie nad tym - powinna pomóc aktualizacja androida, ale wkrótce problem zniknie bez konieczności aktualizowania systemu. Nowa poprawiona wersja będzie na dniach. :)

Edytowane przez drzewo

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już działa, tak szczerze to kawał dobrej roboty, mam nadzieje,że na tym jakos zarabiasz bo to dobra aplikacja.

 

Fajnie, że jest krótko i na temat.

 

Aplkacja pokazuje co się zobaczyło i otwiera oczy co jeszcze można zobaczyc :)

Baja. Naprawdę kawał dobrej roboty..

 

Drzewo, prywatne pytanie z gsm. Trzeba w komórce ustawić czy samo się ustawia? (galaxy ace, nie kumam komputerów)

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Działa, działa :) Miałem napisać jak poprawie ale nie miałem kiedy - teraz chodzi ze starszymi Androidami, a jutro wrzucam wersje na Windows Phone bo troche osób się dopytywało:)

 

Odnośnie zarabiania - obecnie non profit i raczej nie zamierzam tego zmieniać - po prostu brakowało mi takie programi więc go zrobiłem, teraz skupiam się na samych miejscach, więc jak ktoś ma ciekawe miejscówki których na mapce jeszcze brak to proszę o cynk :) Na dniach pojawi się także formularz do dodawania miejsc taki jak sam używam - będzie można samemu dodać miejsce, a ja będe zatwierdzał - to ułatwi ich dodawanie. Zamierzam też wprowadzić więcej kategorii obiektów i możliwość wybrania tylko tej która nas interesuje, ale jak wiadomo - potrzeba troche czasu, nie zrobie wszystkiego od razu :)

 

Co do lokalizacji - w ustawieniach lokalizacji telefonu wystarczy zaznaczyć "lokalizacja z sieci komórkowej" - wtedy aplikacja pobiera naszą przybliżoną pozycje i nie trzeba nawet włączać GPS. Niestety nie w każdym telefonie działa to idealnie - czasem trzeba zrobić nawet hard reset :)

 

http://miejsca.moto-opinie.info <- a to nowy adres, przeniosłem stronke na osobną subdomene :)

Edytowane przez drzewo

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lokalizacji - w ustawieniach lokalizacji telefonu wystarczy zaznaczyć "lokalizacja z sieci komórkowej" - wtedy aplikacja pobiera naszą przybliżoną pozycje i nie trzeba nawet włączać GPS. Niestety nie w każdym telefonie działa to idealnie - czasem trzeba zrobić nawet hard reset :)

 

 

 

 

Tak tylko wtedy trzeba wyrazic zgodę na zbieranie przez Google danych o twojej lokalizacji :( dlatego też jest lepiej jak mozesz sam wybrać gdzie jesteś aby obejrzeć obiekty w pobliżu :D

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wtedy trzeba wyrazic zgodę na zbieranie przez Google danych o twojej lokalizacji :( dlatego też jest lepiej jak mozesz sam wybrać gdzie jesteś aby obejrzeć obiekty w pobliżu :D

 

 

Jest to do ogarnięcia :) Postaram się w tym tygodniu dać wybór punktu odniesienia.

 

 

A co do aplikacji na Windows Phone - lekki poślizg czasowy, ale pierwsza publiczna wersja jest już zrobiona :) Na telefonie trzeba wejść na adres - http://www.moto-opinie.info/wp_install.php

 

Ewentualnie można zeskanować kod QR poniżej

 

 

qrcode_small.png

 

Testowana na emulatorze, ale wygląda na to że nie będzie żadnych problemów z działaniem(mam nadzieje).

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem :/ Microsoft domyślnie zablokował instalacje plików xap, trzeba używać pewnych sposów jak te

 

http://www.windowsmania.pl/poradniki-12/szybka-instalacja-xap-bez-zune-133/

http://www.windowsmania.pl/narzedzia-do-obslugi-200/windows-phone-power-tools-v2-0-4-1-a-2238/

 

Dałoby się oczywiście wysłać aplikacje do makretplace, ale MS żąda za to 400 PLN na rok, a aplikacja jest darmowa. Zostaje więc instalacja pliku przez zewnętrzne narzędzia.

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest kolejne usprawnienie - możecie dodawać swoje własne miejsca na mape za pomocą prostego w obsłudze formularza. Wystarczy kliknąć dodaj nowe miejsce -> http://miejsca.moto-opinie.info :)

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...