Skocz do zawartości

Oryginalność oleju MOTUL 300V jak rozpoznać podróbkę ?


Rekomendowane odpowiedzi

bardzo wiele mozliwości. trzy marki ktore wymieniłem maja oleje najwyższych lotów tak wiec bierzesz wartość która ci potrzebna, 10w50 15w50 10w60 itd i kupujesz wyrób. Syntetyczne masz np. full power katana z ipone, motorex power synt, LM HD racing synth i już.

 

ja leje ipona. tylko w wydaniu do ktm czyli 10w60.

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10w60 w mocnym litrze traci się nawet kilka koni mocy, ja w to wbijam ale zwolennicy tuningów, k&n, PC i akrapów powinni to wziąć pod rozwagę.

 

Ja zamiast 300v proponuję valvoline synpower - bardzo tani a wg. mnie nr.1 - oczywiście subiektywnie bo obiektywnie to chyba nikt nie robi testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traci sie - może nie aż tyle co napisałeś - ale jak masz w zamian do wyboru przegrzanie motocykla przy ostrej jezdzie to chyba jednak bardziej sie opłaca ;)

Nie ma sie co oszukiwać przy +30*C na zewnątrz i dzidowaniu na wysokich obrotach olej 10w40 jest jak woda i zerwanie filmu jest bardzo realne. KTM do ostrej dzidy zaleca zalewanie olejem 20w60.

Olej trzeba po prostu dobrać pod silnik jak i styl jazdy. Nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich, a zachowanie minimalnych parametrów podanych przez producenta to absolutnie podstawa.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie koniecznie jasne bo sa tacy ktorzy bez wzgledu na wszystko leja 10w40 do wszystkiego i wydaje im sie ze to jest jak należy. poza tym jest podane minimum np. 10w50 ale jak motocykl jest użytkowany bardziej ekstremalnie nalezy zalac innym np 10w60. to tak w wielkim skrócie

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam 2 pytania w związku z tym olejem.

 

Na opakowaniu jest napisana data produkcji : 07.06.2013. Czy taki olej nie utracił właściwości?

 

Jak sprawdzić czy olej jest oryginalny?

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można po prostu kupić tego Motul'a w jakimś sprawdzonym sklepie internetowym bądź stacjonarnym czy lepiej jest szukać jak najtaniej na OLX czy Allegro, a potem płakać że coś nie gra? Ludzie, opanujcie się, chcecie jeździć motocyklem to musicie się liczyć z kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam 2 pytania w związku z tym olejem.

 

Na opakowaniu jest napisana data produkcji : 07.06.2013. Czy taki olej nie utracił właściwości?

 

Jak sprawdzić czy olej jest oryginalny?

 

Z góry dzięki :)

Na spodzie baniek jest wybite wytłoczone kółeczko z miesiącem i rokiem produkcji i strzałeczką. Niestety bywa, że jest to data produkcji opakowania :) a data produkcji oleju do ostatnimi czasy doklejona gdzieś mala nalepeczka. Olej swoją przydatność do spożycia :) nie otwierany zachowuje 3 lata.

 

no nie koniecznie jasne bo sa tacy ktorzy bez wzgledu na wszystko leja 10w40 do wszystkiego i wydaje im sie ze to jest jak należy.

Tak nawiązując do Kolegi wypowiedzi to niedawnym czasem będąc w firmowym serwisie mimo, że oleje klasy 10W40 są jakby powszechnie rozprowadzane i wciskane gdzie się da, to sprawdził mechanik w swojej serwisówce i do takiego np. moto jak moje można zalewać 10W50. Zalałem zamiast 10W40 właśnie full syntetyk 10W50. Pierwsze wrażenia, że jakby 1 st C mam niższą temp na wskaźniku przy jeździe trasowej, ale może to schiza :) Silnik też jakoś tak spokojniej pracuje, może mniej hałaśliwie.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Olej swoją przydatność do spożycia :) nie otwierany zachowuje 3 lata. ...

Chyba zbyt rygorystycznie podchodzisz do tematu. Jak dobrze pamiętam ogólnie przyjmuje się, że jest to okres do 5 lat.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt rygorystycznie podchodzisz do tematu. Jak dobrze pamiętam ogólnie przyjmuje się, że jest to okres do 5 lat.

Moje wieści mogą być przeterminowane jak najbardziej. Jakieś 10 lat temu wśród znajomych miałem przedstawiciela Castrola i tak twierdził. Technologia poszła do przodu, więc możesz mieć rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...