Skocz do zawartości

Powrót na motocykl. Pomoc przy wyborze i opinie użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 23 lata(w tym 190cm) i prawdopodobnie jestem młodym chłopakiem i chciałbym podjąć właściwą decyzje.

Na jednośladach prześmigałem swoje dzieciństwo od 99r do 2003 miałem Simsona SR50 potem 4 lata Peugeota Buxy RS50,

a na 18 urodziny zdalem kat.A i śmigałem 1,5 sezonu Hondą Varadero XL 125.

 

Po sprzedaży Hondziny miałem zamiar kupna 600 Bandita albo Horneta udało mi sie wtedy pośmigać na Bandycie, ale cena była zaporowa i po późniejszych problemach rodzinnych musiałem odstawić kupno motoru i ostatnie 2 lata przejeździłem w starej Corsie B 1.2 45km .

 

Teraz po jakiś 4 latach przerwy w końcu mam własne środki i chęci kupna motocykla. Przejżałem rynek, fora, mam swoje typy ale postanowiłem mimo to zapytać innych motocyklistów, aby ułatwili wybór.

 

Moja sytuacja wyglada tak:

 

Trasy: Mieszkam w Gdańsku, więc będę śmigał głównie w mieście (dom<>uczelnia, luźne wypady na i za miasto), raz na 2-3 miesiące trasa dłuższa 200km do rodzinnej miejscowości.

 

Mój styl jazdy: Do tej pory nie miałem "prawdziwego" motocykla pow. 125 pojemności na dłużej więc trudno sie określić, ale na zwykle nie lubie jeździć na pełnej i na granicy. Dodatkowo nie interesuje mnie stunt i tego typu rzeczy.

 

Kwota : Dysponuje 7,6k zł w gotówce i jakieś 2,5k zł za Corse, z tego jakoś nie więcej niż 8k zł chcialbym przeznaczyć na samą maszynę, a reszte na ubiór do jazdy (po varadero został mi tylko mój kask)

 

 

Wybrane motocykle: Wiadomo że na rynku jest pełno różnych modeli, moim głównym kryterium jest wygoda pozycji i ekonomika jazdy, nie interesują mnie zbytnio osiągi i moc.

 

1. BMW F650 CS (mój faworyt, pytanie o cene części i serwisu)

2. Honda CBF600 (Hornet z owiewką)

3. Suzuki Bandit 600S (Bandyta z owiewką)

4. Honda Hornet 600

4. Yamaha Fazer 600

5. Suzuki SV650 (V2 zawsze mi sie podobał dźwięk)

6. może macie jakieś inne typy dla mnie

 

 

 

Czy ktoś kto miał styczność z w/w motorami mógłby wpisać swoją opinie porównując ją do mojej sytuacji i wzrostu (190cm)

Edytowane przez darlowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turystyczne enduro zwykle dużo kopcą i są masywne. Nie wiem czy na miasto były by odpowiednie.

A co do Yamahy to nie jest to maszyna dość "leciwa", fakt nie będę ujmował jej zalet, ale jak dla mnie jest to już motor z innej epoki. Mając 8-9k na sprzęt nie brał bym czegoś z XX wieku.

 

Cześć
Do podanych przez Ciebie sprzętów możesz dodać całą masę turystycznych enduro, możesz też dodać yamahę diversion.

Pozdr.
F.



Raczej trudno będzie trafić dobrego, niezajechanego Vstorma do 8-9k zł . Ale gdyby tak to byłby mój faworyt, tylko że ceny są jakie są i nawet nie brałem go pod uwagę.

Suzuki 650 V Strom.



Ja na takie jak Twoje potrzeby wybrałem FZS 600, więc możesz go śmiało dołączyć do listy.

 

Kiedyś dawny znajomy miał Fazera 98r. chwialił sobie pozycje w czasie jazdy i wygodę w trasie. Z tego co pamietam wybrał sie na nim do Paryża i wrócił w jednym kawałku bez przygód(on i moto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem FZS 600 model 2003 i faktycznie nie zawodna maszyna , mimo to po 1/2 roku poszedl do ludzi.Według mnie nie za wygodny byl na moje 190cm wzrostu.Ktory jeszcze moge polecic to Yamaha XTZ Tenere 660 3YF

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/22/2964/14176423/yamaha-20xtz660-2094-20-203-54047.jpg

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem FZS 600 model 2003 i faktycznie nie zawodna maszyna , mimo to po 1/2 roku poszedl do ludzi.Według mnie nie za wygodny byl na moje 190cm wzrostu.Ktory jeszcze moge polecic to Yamaha XTZ Tenere 660 3YF

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/22/2964/14176423/yamaha-20xtz660-2094-20-203-54047.jpg

 

No własnie problem w tym że tamten kolega miał 170cm i co dla niego mogło być wygodne dla mnei nie koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialbym ze tur enduro duzo palą. Przykladowo tdm-a ( choc to chyba bardziej funbike) na trasie miesci sie w 5/100 , oczywiscie przy nie palowaniu. Z tych 5 co podałeś to tak na prawde każdy sie sprawdzi, który ci bedzie bardziej pasował. BMW bardzo fajne i mnie wczesniej też nachodziło, teraz po zejsciu brakowało by mi mocy, ale jak wracasz to myśle ze ci wystarczy i tak samo nie pali duzo jak na swoją klase. Ale przejechalbym sie np hornetem, czy fazerem i beemke i zobaczysz inne rozłozenie masy w motocyklu i srodek ciezkosci i to ty musisz tu zobaczyc co ci bedzie bardziej odpowiadało. Wg mnie, BM-ka jak najbardziej, ale co byś nie znalazł bedzie sie nadawalo byle by nie było jakims rzęchem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a thundercat z nowszych rocznikow? a jak nie chcesz pelnych owiewek to np. cos takiego. http://allegro.pl/triumph-speed-triple-955i-zadbany-i3978025224.html

 

lub speed four http://otomoto.pl/triumph-speed-four-dofinansowany-z-niemiec-M3894248.html

Edytowane przez kisYZF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speed four, to IMHO średni pomysł. Kolega ma 190 cm wzrostu, a uwierz mi to nie jest mało ;) (wiem bo sam mam 191). Dodatkowo, jak dobrze poszuka, może kupić za podobną kasę speed trypla (o ile będzie chciał jeździć bielizną ;) ) w podobnym roczniku, a przynajmniej bardziej "typowego". Koło siebie ma w Gdyni Daytonę do pozerkania, to może się do tego przymierzyć (to samo co trypel, tylko z plastikowym przodem). Gwarantuję, że nie będzie szczęśliwy z pozycji (wiem, bo mam Daytonę też :-P).

 

Bandit, Fazer - to dość dobre kierunki myślenia. Podobnie TDM'a. Sprzedałem kiedyś kumplowi F650 który trenował ja kilka lat i też był bardzo zadowolony. Ogólnie, poprzymierzaj się, rzuć kilka propozycji, to się je oceni. Ale pamiętaj - to TY, a nie forum na tym będzie jeździć :). Tobie ma na tym być wygodnie i to Ty masz czuć to "coś".

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a thundercat z nowszych rocznikow? a jak nie chcesz pelnych owiewek to np. cos takiego. http://allegro.pl/triumph-speed-triple-955i-zadbany-i3978025224.html

 

lub speed four http://otomoto.pl/triumph-speed-four-dofinansowany-z-niemiec-M3894248.html

ciekawe moto poszukam opini o tym sprzęcie dzięki za podesłanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pelen podziwu dla Ciebie. Pojezdziles wieksza motorynka, cztery lata przerwy a rzucasz sie na male potworki.

 

Z tych ktore podales, to co najwyzej

 

BMW F 650 GS najlepiej z ABS'em

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj na forum ktoś się nie ogłaszał przypadkiem niedawno z F650GS? Muszę poszukać.

 

Pozdr.

F.



Jest, tyle że trochę przekracza budżet...

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/165146-s-bmw-f-650-gs-dakar-niska-cena-do-konca-roku/

 

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...