Skocz do zawartości

[ Honda CB600F4 Hornet ] Problem z obrotomierzem


smolam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dwa tygodnie temu kupiłem Honde Hornet z 2004 roku. Jedną z jej bolączek jest brak wskazań obrotomierza. Co ciekawe, po przekręceniu kluczyka, wskazówka wykonuje obrót w pełnym zakresie obrotów, jednak po odpaleniu nie ma żadnego wskazania. Podobnie sytuacja ma się ze wskazaniem temperatury, tu wskazówka podnosi się jedynie do pewnego poziomu. Nie wiem czy oba elementy są spowodowane tym samym.

To, co udało mi się ustalić to to, że problem z obrotomierzem związany jest z ingerencja w pamięć licznika, mówiąc krótko, ktoś go cofnął i zrobił to na tyle nieudolnie że coś poszło nie tak. Rzeczywiście w moim liczniku są ślady lutowania wiec kwestia jest dla mnie oczywista.

Jedyna możliwością jest wrzucenie oryginalnego wsadu i sprawdzenie efektów. Tu mam kilka pytań.

Po pierwsze potrzebuje wsad - przebieg nie ma większego znaczenia jeżeli któryś z Was posiada takowy to byłbym wdzięczy za udostępnienie.
Po drugie - czy immo jest powiązane a zegarami icon_question.gif Czy nie ma to znaczenia icon_question.gif
Po trzecie - czy wskaźnik temperatury może mieć związek ze wsadem icon_question.gif

 

zegary.png

Edytowane przez smolam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek w nowszym modelu, czyli PC41, brak wskazań obrotomierza, musisz prześledzić instalację czy nie ma przerw w obwodzie, w moim przypadku uszkodzeniu uległ moduł, prawdopodobnie po wypadku, zwarły się piny, gdyż kostka była połamana i nastąpiło zwarcie. W pierwszej kolejności sprawdź ciągłość obwodów, następnie sprawdź napięcie wychodzące z modułu na licznik.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek w nowszym modelu, czyli PC41, brak wskazań obrotomierza, musisz prześledzić instalację czy nie ma przerw w obwodzie, w moim przypadku uszkodzeniu uległ moduł, prawdopodobnie po wypadku, zwarły się piny, gdyż kostka była połamana i nastąpiło zwarcie. W pierwszej kolejności sprawdź ciągłość obwodów, następnie sprawdź napięcie wychodzące z modułu na licznik.

 

Te elementy juz przeanalizowałem, jest ciągłość obworów i prawidłowe napięcia. Tu mam pewność co do przyczyny ustrerki tylko, że teraz jest problem z jej usunięciem. Poki co nie udało mi sie znaleźć odpowiedniego wsadu. Sam licznik poza śladami ingerencji w pamięć jest w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Immobilajzerem - najtaniej i najszybciej bedzie kupić rozbite zegary z innego egzemplarza i przelutować kostkę pamęci .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Immobilajzerem - najtaniej i najszybciej bedzie kupić rozbite zegary z innego egzemplarza i przelutować kostkę pamęci .

 

Kurcze, rzecz w tym, że za zmielone zegary życza sobie minimum 200zł, co przy zerowym koszcie programowania jest nieco nieopłacalne. Z tego co w miedzy czasie udało mi sie dowiedzieć to immo nie ma zwiazku z zegarami. Jedyne czego mi brakuje to oryginalnego wsadu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze, rzecz w tym, że za zmielone zegary życza sobie minimum 200zł, co przy zerowym koszcie programowania jest nieco nieopłacalne. Z tego co w miedzy czasie udało mi sie dowiedzieć to immo nie ma zwiazku z zegarami. Jedyne czego mi brakuje to oryginalnego wsadu :/

No to kurcze zassij zbudowanym programatorem w stosownym oprogramowaniu wsad i szukaj byka :laugh: elektroda_pl na pewno pomoże , tylko weź skorzystaj z tego zerowego kosztu programowania i daj im materiał do obróbki .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to kurcze zassij zbudowanym programatorem w stosownym oprogramowaniu wsad i szukaj byka :laugh: elektroda_pl na pewno pomoże , tylko weź skorzystaj z tego zerowego kosztu programowania i daj im materiał do obróbki .

 

NIestety Twoja sugestia nie przyniosła zakładanego efektu i dalej walczę z obrotomierzem w moim Hornecie.

Sprawdzone jest już absolutnie wszytko, zegary sprawdzone, wsad OK, zegary na inny moto działają prawidłowo (ale nie u mnie), instalacja kabelek po kabelku na 21W żarówce przeanalizowana dokładnie. Wskaźnik temperatury okazał się jednak sprawny.

 

Czas wielki by wymienić moduł i tu moje pytanie, mam model z H.I.S.S. i wprawdzie znalazłem sam moduł o takim samym oznaczeniu MBZK M71K ale zanim go zamówię chciałbym mieć pewność, że sama podmiana modułu wystarczy i nie muszę zmieniać stacyjki i kluczyków. Czy sam moduł wystarczy icon_question.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teraz pewien bo dawno tego nie robiłem ale stacyjka lub jej wkład wystarczy przy zakupie modułu bez HISSu. Jak chcesz zachować HISS to potrzebujesz komplet moduł, kluczyki, stacyjka, zamki (jak nie przeszkadza ci noszenie dwóch kluczyków to bez zamków się obejdzie). Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NIestety Twoja sugestia nie przyniosła zakładanego efektu i dalej walczę z obrotomierzem w moim Hornecie.

Sprawdzone jest już absolutnie wszytko, zegary sprawdzone, wsad OK, zegary na inny moto działają prawidłowo (ale nie u mnie), instalacja kabelek po kabelku na 21W żarówce przeanalizowana dokładnie. Wskaźnik temperatury okazał się jednak sprawny.

 

Czas wielki by wymienić moduł i tu moje pytanie, mam model z H.I.S.S. i wprawdzie znalazłem sam moduł o takim samym oznaczeniu MBZK M71K ale zanim go zamówię chciałbym mieć pewność, że sama podmiana modułu wystarczy i nie muszę zmieniać stacyjki i kluczyków. Czy sam moduł wystarczy icon_question.gif

Na twoim miejscu pogrzebałbym za sposobami programowania modułu . Z lini produkcyjnej raczej na pewno zjeżdżają jako "czyste kartki" i potem na stanowisku paruje się chip w kluczach z modułem . Wyższa szkoła jazdy ale jak się już bawisz w programowanie to na całego .

Lub zakup zestawu moduł + kluczyki i przeróbka zamków (dośc prosta jeśli sa skonstruowane tak samo jak w 1000RR )

 

http://de.picclick.com/Schlosssatz-Honda-Hornet-CB-600-F-PC36-Z-ndschloss-161123610418.html

 

http://www.ebay.de/itm/SCHLOssSATZ-ZUNDSCHLOSS-TANKDECKEL-IGNITION-LOCK-SET-HONDA-CB-600-F-HORNET-PC36-/141174277125?_trksid=p2054897.l4276

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu pogrzebałbym za sposobami programowania modułu . Z lini produkcyjnej raczej na pewno zjeżdżają jako "czyste kartki" i potem na stanowisku paruje się chip w kluczach z modułem . Wyższa szkoła jazdy ale jak się już bawisz w programowanie to na całego .

Lub zakup zestawu moduł + kluczyki i przeróbka zamków (dośc prosta jeśli sa skonstruowane tak samo jak w 1000RR )

 

http://de.picclick.com/Schlosssatz-Honda-Hornet-CB-600-F-PC36-Z-ndschloss-161123610418.html

 

http://www.ebay.de/itm/SCHLOssSATZ-ZUNDSCHLOSS-TANKDECKEL-IGNITION-LOCK-SET-HONDA-CB-600-F-HORNET-PC36-/141174277125?_trksid=p2054897.l4276

 

Dzięki za podpowiedz ale z tym programowaniem to bym tak nie szalał :) Co do pamięci w zegarach to odlutować i przylutować kość to potrafię, znam tez kogoś kto potrafi z nią podziałać. Stad zerowy koszt o którym wspominałem. Ale co do programowania sterownika to chyba nie ma co się nawet nad tym zastanawiać.

 

Niestety pozostaje wymiana kompletu a to niestety musi poczekać. Przygotowanie motocykla pochłonęło nieco budżetu, tym bardziej że kolor poszedł do zmiany. No trudno, przyjdzie i na to czas. Mam też nadzieje, że znajdę chwile i sklecę krotka historie odnośnie przygotowania Horneta do sezonu, a trochę się narobiłem.

 

Dzięki za informacje.

Edytowane przez smolam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox , a może po najmniejszej linii oporu - podjedź do ASO Hondy i zapytaj czy coś się da z tym zrobić . Z drugiej strony - zakup kompletu ECU + Kluczyki i uczciwa odsprzedaż tego co masz powinna wyjść na kilka stów w plecy a nie 1500-1600zł . Tylko wiadomo kto jest też wśród klientów kupujących moduły z kluczykiem :angry:

 

A nie pytałem jescze o to czy sprawdzałeś czyjeś zegary w swoim moto . To ze twoje działają w obcym to już napisałeś.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox , a może po najmniejszej linii oporu - podjedź do ASO Hondy i zapytaj czy coś się da z tym zrobić . Z drugiej strony - zakup kompletu ECU + Kluczyki i uczciwa odsprzedaż tego co masz powinna wyjść na kilka stów w plecy a nie 1500-1600zł . Tylko wiadomo kto jest też wśród klientów kupujących moduły z kluczykiem :angry:

 

A nie pytałem jescze o to czy sprawdzałeś czyjeś zegary w swoim moto . To ze twoje działają w obcym to już napisałeś.

 

to jest jedyna rzecz której nie zrobiłem, nie znam nikogo kto posiada takie moto w okolicy. Co do kompletów to można znaleźć na allegro w cenie od 450 do 1300 zł. Zastanawiam się czy rzeczywiście jest wśród nich jakaś różnica czy cena zależy jedynie od sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda wykasuje Cie nieprzyzwoicie słono. Najpierw sprawdź czy to w ogóle moduł. Czyli złap kogoś kto ma taki sam sprzęt przepnijcie moduły a jego kluczyk zbliż najlepiej na ten czas doklej do anteny immo. Wtedy wszystko się wyjaśni.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...