Skocz do zawartości

Bulgaria-Albania, wrzesnien 2014r.


Robert von Berlin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem jechac w bulgarskie gory i na albanskie wybrzeze wrzesniem roku 2014. 2-3 tygodnie. Troche chce polazic po gorach, pozniej zas chcialbym posmakowac Albanii od kuchni. Trasa bez nawigacji, z namiotem, koczowniczo. Male wyjatki sa przewidziane. Zapraszam harcerzy i innych przebierancow ze scyzorykiem w kieszeni, podroznikow, nie turystow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to się miniemy ;)

Byłem w Albanii w 2013 i było spoko, chaos na drogach i fatalna nawierzchnia :) Trochę ciężko o znalezienie słodkich zbiorników wody żeby namiot rozbić ale ceny kwater są niskie więc jest spoko, a poza tym my byliśmy na wybrzeżu, nie wiem jak w głębi lądu.

W tym roku planuję przejechać jeszcze raz przez Transalpinę i Transfagaraską, później na trochę do Bułgarii i Serbii, z Serbii jak się uda to do Albanii i z Vlore promem do Włoszech powrót do Polski przez Alpy ;) zobaczymy co z tego wyjdzie ale mam nadzieje że wszystko się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert! Pisz mnie na listę rezerwową. Chętnie wyskoczę na niskobudrzetówkę. Tylko z tymi górami będzie u mnie krucho, mam jeszcze problem z prawym napędem (śruby, zwłaszcza przy kolanie dają popalić) :) Ale Albański plażing jak najbardziej mi odpowiada :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert! Pisz mnie na listę rezerwową. Chętnie wyskoczę na niskobudrzetówkę. Tylko z tymi górami będzie u mnie krucho, mam jeszcze problem z prawym napędem (śruby, zwłaszcza przy kolanie dają popalić) :) Ale Albański plażing jak najbardziej mi odpowiada :biggrin:

 

 

Z toba chetnie sie wybiore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

ciekawa opcja - albanie zjechałem juz chyba cała byłem tam juz kilka razy a bulgarskie góry to chyba ciekawe miejsce - ale w albani faktycznie lepiej odpuscic sobie namiot ( na mojej stronie masz kilka reportazy z moich wyjazdów do Albanii

www.autowilk.pl)

do Berlina z legnicy blisko moze ...

pozdrawiam WILK

 

A TU MASZ ALBANSKĄ DROGE to chyba jedyny kraj gdzie jezdze bez kasku

post-61050-0-02582000-1391117926_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

ciekawa opcja - albanie zjechałem juz chyba cała byłem tam juz kilka razy a bulgarskie góry to chyba ciekawe miejsce - ale w albani faktycznie lepiej odpuscic sobie namiot ( na mojej stronie masz kilka reportazy z moich wyjazdów do Albanii

www.autowilk.pl)

do Berlina z legnicy blisko moze ...

pozdrawiam WILK

 

A TU MASZ ALBANSKĄ DROGE to chyba jedyny kraj gdzie jezdze bez kasku

Bez kasku bym się bał tam jeździć :D cały czas pamiętam te wszystkie mercedesy wyprzedzające nas z prędkością dochodzącą do 200km/h i wpychające się między nas, a auta jadące z naprzeciwka ;D Uważam że trzeba mieć oczy dookoła głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Postanowilem jechac w bulgarskie gory i na albanskie wybrzeze wrzesniem roku 2014. 2-3 tygodnie. Troche chce polazic po gorach, pozniej zas chcialbym posmakowac Albanii od kuchni. Trasa bez nawigacji, z namiotem, koczowniczo. Male wyjatki sa przewidziane. Zapraszam harcerzy i innych przebierancow ze scyzorykiem w kieszeni, podroznikow, nie turystow!

 

Bułagarskie góry brzmi nieźle... Albania od kuchni też nie gorzej... :-)

Scyzoryk mam, duszę podróżnika (a nie turysty :-)) też mam, trudy koczowniczych wypraw też nie są mi obce, więc jak czytam to widzę, że to może być coś dla mnie.... :-)

 

Napisz proszę coś więcej na temat formy wyprawy, tj. czy celem jest by jak najwięcej objechać, czy raczej dojechać w fajne miejsca i tam łapać klimaty, a jak będzie fajnie to zostać w ciekawym miejscu dzień, czy dwa i cieszyć się chwilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpowiedź Roberta szybko nielicz, on rzadko tu zagląda. Ale jeżeli jest na ten wyjazd przeznaczone 3 tygodnie, to ja myśle że to będzie luz z postojami po 2 dni. :) Na pewno nie będzie to jazda by nabić kilometry :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisz proszę coś więcej na temat formy wyprawy, tj. czy celem jest by jak najwięcej objechać, czy raczej dojechać w fajne miejsca i tam łapać klimaty, a jak będzie fajnie to zostać w ciekawym miejscu dzień, czy dwa i cieszyć się chwilą.

Zadnego parcia na dystans czy cele podrozy. Zadnych przewodnikow i kurczowego trzymania sie trasy. Intuicja, rozmowy z ludzmi i otwarte oczy i glowy. Procz gor w Bulgarii i plaz w Albanii / Czarnogorze nie zakladam innych stalych punktow programu. O pogodzie gadalem juz z gora a reszta bedzie dobrze, a nawet jeszcze dobrzej :)

 

Na odpowiedź Roberta szybko nielicz

Oszczednie gospodarujesz prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...