Skocz do zawartości

Drugie podejście...


P.E.T.R.O.V.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry...

Piszę po forach, patrzę po aukcjach, drapię się po głowie i nie wiem co zrobić.

Otóż.

Planuję zmienić motocykl. Przez dwa ostatnie sezony bujałem się DS650, który bardzo sobie chwalę. Nie robiłem długich tras, fakt. Motocykl służy mi - póki co do bujana się po okolicach, dla relaksu, dla przyjemności. Co nie oznacza że wykluczam dłuższe trasy w przyszłości. Nie będę się rozpisywał, bo to mało ważne, ale fakt jest taki, że albo zmienię moto w tym sezonie albo mogę jeszcze lata bujać się Jadźką. Mam dwie opcje na oku - i TYLKO te dwie. Ze względów estetycznych i - nie ukrywajmy - finansowych (16-17 tys.). Rozbieżność pojemnościowa duża, gdyż mam zamiar przesiąść się na:

 

1. Suzuki M800

Dlaczego? Pojemność wydaje mi się na moje potrzeby wystarczająca, nie kręci mnie moc silnika ani megaprzyspieszenie - mogę się bujać za jakimś mułem dłuższy czas, jestem cierpliwy :) Jeżeli chodzi o wygląd tego moto - dla mnie baja (może prócz tylnego błotnika, ale to przeżyję :) ). Co do minusów? Ano, z tego co się orientuję to hamulce i zawieszenie pozostawiają sporo do życzenia. No i ciężko znaleźć coś naprawdę godnego uwagi niestety...

 

2. Kawasaki Mean Streak 1500

Dlaczego? Stylistyka bardzo me gusta - nawet zegary mi nie przeszkadzają. Naczytałem się wiele dobrego o tych motocyklach, przede wszystkim o rewelacyjnych hamulcach. A że mój bardzo dobry znajomy mechanik kulał się VNem długi czas, o serwis się nie martwię. Również z wyborem egzemplarza mi pomoże, bo jest z nim "osłuchany" więc ufam mu w 100%. Z DSem trafiłęm w 100 z jego pomocą. Co do minusów? Czy ja potrzebuję takiego smoka? Jego moc troszkę mnie przeraża, a nie nazwę się super doświadczonym. Nie boję się o to że diaboł skusi mnie na odkręcenie manetki. Ale sam fakt siedzenia na 300 kilowym klocu trochę mnie zastanawia - czy ja takiego potrzebuję?

 

Jeśli ktoś dotrwał do końca tego autoreferatu i ma coś rozsądnego do powiedzenia z czym może się podzielić, poradzić... Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady a na wszelkie pytania i niejasności odpowiem! Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przyznam, że nie, wiem wiem, przymierzyć się! Tzn powiem tak: zarówno na VNie 1500 jak i Suzuki 800 siedziałem, przymierzałem się. VN - krówsko, ale bdb wyważone, nie czułem żeby gabarytowo był wielki. Suzuki - też dobrze, czuć że lżejszy, te 50parę kilo różnicy dało się odczuć. Acz DSa kupiłem bez przymierzania i nie żałuję. Ale fakt, to był mój pierwszy motocykl, nie szukałem innego modelu, byłem zdecydowany na ten właśnie. Musiałem się nauczyć w ogóle jeździć. Teraz na pewno wsiądę, zobaczę, przymierzę. Sądzę że można się przyzwyczaić. Ma się podobać. Jakby najważniejsza miała być wygoda tobym się na turystyka nastawił.

Edytowane przez P.E.T.R.O.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam wszystkich forumowiczów!

jestem tu nowy i potrzebuję porady ,podpowiedzi. Zanoszę się  z zamiarem kupna chopperka  i zastanawiam się co wybrać, miałem już kiedyś DRAG STARA 650 classic to był mój pierwszy a zarazem ostatni motocykl, długo min nie pojeździłem bo miałem go tylko rok,byłem z niego zadowolony dobrze się jeździło sprzedałem bo musiałem wyjechać na parę lat ,a nie miał by się nim kto zajmować,sorry odbiegam od tematu🤐 

Więc prosił bym o jakieś sugestie co kupić, czy coś o większej pojemności  czy to co miałem w zupełności mi wystarczy, chciałbym coś bezawaryjnego  , nie będę jeździł w jakieś długie bardzo trasy i raczej weekendowo i nie sam raczej bo moja małżonka też chętnie jeździ. Myślałem o Boulewardzie , Shadow 1100 retro lub VTX 1300, ale czy to nie za duże moto . jakiś kawał chłopa to ze mnie nie jest 180cm , 85kg , co byście mi poradzili 🤔

z góry dziękuje za sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

.

Pierwszy blad jaki robisz, to, ze zadajesz pytania na forum a nie kopniesz sie gdzies i nie karniesz sie tym, co wchodzi Ci  w rachube.

Ja osobiscie nie rozwazylbym 800 - ki tylko bralbym od razu1300. 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...