Skocz do zawartości

Zakup nowego motocykla (prawdopodobnie Gas Gas) prośba o porade ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :) Jak pewnie sie zorientowaliście ostatnio na forum jakos mega aktywny nie jestem.... Jest to spowodowane brakiem motocykla, który z kolei brak, jest spowodowany wieloma zmianami w moim życiu ( nie nie żenię się :laugh: :laugh: ) Całe szczęście moje finanse powoli ulegają ustabilizowaniu, i wszystko jest na dobrej drodze zakupu kolejnego już motocykla cross enduro (a właściwie siódmego ;) ). Jako że, tak jak już wspomniałem finanse uległy znacznej poprawie, rozważam od jakiegoś czasu zakup nowego motocykla, chodzi o Gasa EC 300. Temat nie jest gorący bo nie wiadomo czy zakup na 100% dokona się w 2014 roku (mowa o nowym, bo używke kupuje wiosną na 1000%), ale na 95% się odbędzie. W związku z tą sytuacją mam pytanie, może śmieszne lecz bardzo poważne :laugh: A mianowicie! JAK NAJTANIEJ KUPIĆ NOWY MOTOCYKL? W gre wchodzi oczywiście możliwość zakupu zeszłorocznego modelu. Działalności gospodarczej już nie prowadzę, ale wiem że ludzie kupowali sporo taniej niż katalogowa cena. Jeden z dealerów sprzedawał EC 300, rocznik chyba 11 za 23900zł o ile się nie myle. Ciekaw jestem czy można taniej? ;) Moto bede musiał zarejestrować (niekoniecznie na mnie), bo u nas ganiają i nieraz trzeba myknąć ulicą. Proszę się wypowiadać Panowie... jak to widzicie? jakie są szanse? Chęć zakupu nowego motocykla wiąże się z tym że w okresie kilku lat kiedy prowadziłem serwis motocyklowy (a także o wiele wcześniej naprawiałem motorki moje kochane) napatrzyłem sie na sprzęty , rzekomo "serwisowane" i "niewyj***ne" . Nie działające zawieszenia, pozrywane gwinty i popękane kartery (nawet w kilku letnich moto) itd itd... napatrzyłem się sporo... i sporo tych zwłok ratowałem na życzenie klienta. Chcąc kupić jakiś "uczciwy" sprzęt trzeba dać 15k, a dokładając kilka można mieć nowy... Dziękuje i zamieniam się w słuch :) Pozdro!

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz "na firmę" i "zeszłoroczny model" jest jeszcze jedna fajna opcja. Mianowicie kupno maszyny z przebiegiem rzędu 10, 20godz. Pojawiają się czasem takie okazje i sprzęt wychodzi kilka tysięcy taniej niż nówka a dalej jest jak nowy. W tym roku mój znajomy kupił Husaberga 300TE 2013, ze względu na brak czasu do jazdy sprzedał go z przebiegiem 17godz. Za nówkę dał 33tys a sprzedał za 27tys, czyli 6 klocków w kieszeni a motocykl dalej był jak nowy.

Czasem zdarzają się również tzw. powystawowe lub testowe modele, również z minimalnym przebiegiem.

W Polsce dilerzy bardzo niechętnie schodzą z ceny, jeśli zbijesz jakimś cudem 2tys w dół to jest sukces. Za granicą np. w Czechach jest dużo lepiej, samo to że przyjdziesz z gotówką to sprzedawca już chętnie schodzi z ceny, puścisz bajkę że będziesz brał u niego części i rozreklamujesz go wśród znajomych i znowu coś opuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak na słowacji, bo w PL ja mieszkam własnie ok 30 km od granicy ;) A masz może kogoś kto mógłby zorientować się za ile można by EC300 kupić w CZ? Ciekawe jak wyglada sprawa z zakupem na firmę z CZ? Może wziąłbym na znajomego... sam nie wiem, ale lubie szukać oszczedności i nie lubie przepłacać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tipmoto.com/motorky/gas-gas/249504-ec-300.html u nich na starcie 21 tyś zł. Ciekawe ile dało by się jeszcze urwać? Jak wygląda zakup na firmę tak samo jak z PL? Bo jak tak kurde patrze to zaraz sie okaże że nie opyla się uzywki kupować...

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować używke za 15 koła to w ogóle się ,nie opłaca bo sam widzisz po ile są nówki z zeszłego roku. Najlepszy okres na kupno nówki wypada na styczeń, luty bo dilerzy pozbywają się staruchów i biorą nowe modele.

Jak wyglądają formalności przy odpisaniu vatu na firmę nie wiem dokładnie. Ale jak się uda to masz nowego gazika za 16 klocków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować używke za 15 koła to w ogóle się ,nie opłaca bo sam widzisz po ile są nówki z zeszłego roku. Najlepszy okres na kupno nówki wypada na styczeń, luty bo dilerzy pozbywają się staruchów i biorą nowe modele.

Jak wyglądają formalności przy odpisaniu vatu na firmę nie wiem dokładnie. Ale jak się uda to masz nowego gazika za 16 klocków :D

No o tym właśnie mówie, a jezdziłem troche zeszłorocznym modelem i kapitalny motocykl jak dla mnie. W cięższym terenie zjada wszystkie 530 Bergi i reszte. Zreszta jezdzi prawie jak 4 suw, a poreczność to inna bajka.No i design bardzo ciekawy... ciekawe jak modele 4T. Widze że silnik Yamahy, a ten akurat uwazam za dobry bo miałem okazje go dokładnie poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...