Skocz do zawartości

jaki wybrac 250 2t?


Rekomendowane odpowiedzi

a jeden tłoczek ile mtg wytrzyma? więcej jak w 125?

Kurde, skrajny optymizm... Ja w 4-suwie wymianę mam co 60-70 motogodzin i to tylko dlatego, że jestem lamer i jeżdżę spokojnie. A z kosztami spalania to naprawdę bym się nie przejmował, skoro co 15 motogodzin wymiana oleju w zawieszeniu, opony dobrze jak dadzą radę 20 motogodzin itd.

 

a w sumie to ciekawe bo na allegro prawie polowa crosow jest po remoncie niektórzy wymieniają co zrobili ile to kosztowalo i maja na to rachunki, remontują i sprzedają ! A tak na boku... ile kosztowałby taki remoncik w crm?

Dokładnie, "po remoncie", czyli poprzedni właściciel podobno wymienił kiedyś tłok. Jak chcesz sprawdzić na szybko, jaki to był "remont", to zadaj kilka prostych pytań:

- jaka selekcja tłoka jest włożona

- jaka selekcja była wyjęta

- w jakim stanie był cylinder

- jakie są obecnie ustawione luzy zaworowe

Poza tym poświęć kilka chwil i zobacz, czy przesmarowane są podstawowe elementy typu kołyska tylnego zawiasu, łożyska główki ramy, łożyska w kołach. Jeżeli widać, że to nie było ruszane, to znaczy, że motocykl był używany przez wsiocha, który nie ma o nim najmniejszego pojęcia. Jeżeli na powyższe pytania właściciel odpowie, że remont zlecał jakiemuś serwisowi, to jedziesz albo dzwonisz do serwisu i pytasz o wszystko. Osobiście się przekonałem o tym, że ludzie często mówią, że np. motocykl był serwisowany przez jakiś znany serwis, a potem się okazuje, że owszem, motocykl tam raz był na wymianie oleju (przypadek autentyczny jak szukałem RMZ-tki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jaka selekcja tłoka jest włożona

- jaka selekcja była wyjęta

- w jakim stanie był cylinder

 

-panie, ja sie nie znam, remot robił szwagier/kumpel/serwis (ale taki wisz pan, co faktury nie wystawia)

 

przerabialem to nie raz :D

- jakie są obecnie ustawione luzy zaworowe

 

w 2t moze byc z tym pewien kłopot :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, temat zaworów odpada, ale za to pojawia się temat pogiętego dyfuzora ("aleeee panie, ta wgięta rura nie ma znaczenia, i tak w terenie robi lepiej niż Johny Rambo!") albo mieszanek robionych "na oko" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2t z luzami zaworow na pewno bylby kłopot hee...

 

słuchajcie czy do wymiany korbowodu w 2t potrzeba jakies specjalne narzędzia czy podstawowe narzedza warsztatowe wystarcza?

 

Młotek i żabka wystarczy :D :D

Sciągacz do magneta musisz mieć i w zależności od marki jakiś nietypowy klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cr 500 też nie trzeba :D

 

a z duali to w sumie nieprodukowane bez dostępu do części 200 czyli ts200, kmx200, mtx200....no i crm 250.....

 

kdx 250 to w sumie w swoim czasie było hard enduro.....crm nie , zawsze miała podnóżki pasażera , stalowy bak i w sumie była cięższa niż xr 600 chyba

 

kdx 250 i crm 250 są fajne sam myślałem nad nimi zamiast xr 600 bo to w sumie podobna klasa, tylko że dostęp do części jest kiepski do crm 250 sporo rzeczy ma intercars , do kdx jest chyba lepiej bo bardzo dużo gratów pasuje od starego kx-a (np tłok )

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda xr ma 36 KM a Kawasaki klx ma 33KM. Maiłem takiego klxa fajne moto ale o części ciężko. Przez krótki okres czasu też miałem Honder xr bardzo przyjemne moto do lasu ale za dobry egzemplarz trzeba słono zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...