Skocz do zawartości

Magna 750 z 85 Podłączenie wentylatora


Furiacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jeżdżąc Magną zauważyłem, że w ogóle nie włącza się wentylator chłodnicy. Poprzedni właściciel wspominał coś o "dodatkowym wyłączniku" na kierownicy, jednak jak go nie przełączyć wiatrak nie działał. Dziś kiedy postanowiłem to sprawdzić okazało się, że przewody są sztukowane a 2 z nich w ogóle ucięte i nie podłączone :sad: Wentylator kręci, przekaźnik działa, nie wiem jak sprzawdzić termostat :icon_question: Chciałbym to zrobić jak należy ale nie mogę nigdzie znależć informacji (ogólny schemat jak to połączyć).

Proszę o pomoc, co z czym (może być zdjęcie z serwisówki lub odręczny schemat) i jak mogę sprawdzić czy termostat jest sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić termostat musisz go wyjąć z motocykla i zanurzyć w wodzie a potem powoli doprowadzić ją do stanu wrzenia.

Termostat powinien otworzyć się w 100% a po wyjęciu z wrzątku w trakcie stygnięcia powinien zamknąć się w temp. ok 80 stopni Celciusza.

W Twoim przypadku masz raczej uszkodzony czujnik wkręcony w chłodnicę odpowiedzialny za załączanie wentylatora.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Z tego czujnika wychodzi 1 przewód, jeśli dobrze rozumiem, powinien on być podłączony do przekażnika (jako sygnał sterujący) załączniem wentylatora?

Jeśli tak to wszystko staje się jasne, po uszkodzeniu czujnika poprzedni właściciel przerobił sterowanie wentylatorem na ręczne (mało professjonalnie).

Poszukam nowego czujnika, podłącze to jak należy i dam znać jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...