Skocz do zawartości

Zakup Laguna vs Focus


hell87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Szukaj peugeota 406 z 2.0 pod maska ,rwale i niezawodne auta - byle nie kombi bo brzydkie :) , buda pelen ocynk i projektowana przez biuro

Pininfarina

 

Kolega mial Lagune 1 z 2,0 pod maska z 450 tys km na liczniku i wszystko dzialalo jak trzeba, tylko rudy mu dupe zjadala, no ale to auto bylo mocno walone w tyl.... VW unikaj po agrodres tjujninku i opanuj sztuke zmiany zawieszenia przedniego na parkingu :D bo co pol roku, jak nie czesciej bedziesz to robil :). Przy audi A6 musisz miec zasobny porfel , auto trwale, ale drogie w eksploatacji.

 

Jeszcze zostaje jakas beta 5 , ale to ulubione auto dresow i zazwyczaj sluzy do palenia gumy i dritowania

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi parametrami jak piszesz to niczego lepszego jak golfik4 nie znajdziesz,

Z modeli które wymieniasz, jak znajdziesz coś na 100% pewnego to bierz, nie pchaj sie w diesla w obu tych autach to porażka.

C4 jak pisze kolega wyżej test jak najbardziej OK (sam mam takie) ale z racji wieku i spalania może być z nim kłopot

Powodzenia

Pozdr

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Gość komandosek

Laguna to sie do tego nadaje by sama być wożona, a nie by cokolwiek wozić.

 

Mój szwagier kupił taką fajna, zadbaną Lagunę II niby w najmniej awaryjnym silniku 1.8. Przez dwa lata wymienił chyba pół auta, nie było elementu który by się nie zje*ał. Mechanicy go bardzo lubią. Jedyny plus tego auta to to, że jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki...tyle lat mówiłem, że jak auto to tylko japończyk a wiedziałem, że w każdym temacie Yuby napisze, ze francuzy są ok a tu i Yuby przesiadł się na japany.

BTW zeby nie było teraz mam audi w kombi :icon_mrgreen: a połówka opla...zniemczyłem się.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna to sie do tego nadaje by sama być wożona, a nie by cokolwiek wozić.

 

Mój szwagier kupił taką fajna, zadbaną Lagunę II niby w najmniej awaryjnym silniku 1.8. Przez dwa lata wymienił chyba pół auta, nie było elementu który by się nie zje*ał. Mechanicy go bardzo lubią. Jedyny plus tego auta to to, że jest wygodne.

Ja też kupiłem fajną, zadbaną w silniku 2.0 benzyna z 2006 czyli po lifcie.

Odpukać, przez 5 lat zrobiłem 140 kkm i poza tym co sam zepsułem, nic się z nią złego nie działo. Regularnie wymieniane filtry i oleje, jak coś puka w zawieszeniu to nie czekam aż się rozleci tylko wymieniam od razu. Jak na razie nie narzekam. Aktualny stan licznika 182000 km z czego 140 kkm na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem fajną, zadbaną w silniku 2.0 benzyna z 2006 czyli po lifcie.

Odpukać, przez 5 lat zrobiłem 140 kkm i poza tym co sam zepsułem, nic się z nią złego nie działo. Regularnie wymieniane filtry i oleje, jak coś puka w zawieszeniu to nie czekam aż się rozleci tylko wymieniam od razu. Jak na razie nie narzekam. Aktualny stan licznika 182000 km z czego 140 kkm na gazie.

 

Bo kupiłeś z silnikiem benzynowym, dlatego masz spokój :)

 

Lagunę II z "legendarnym" silnikiem 1.9dCi miał mój kolega z pracy. Rocznik auta 2002. Kupił ją w 2006 za ponad 40 000zł, sprzedał w tym roku za 5000zł. Przebieg oryginalny 260 000km. Jak czasami zaczynał opowieści, co robił przy tym aucie, jakie miał awarie to aż ciarki przechodziły. Przy silniku to zmieniał chyba wszystko co się dało (m.in. 3x turbina). Jak czasami za nim jechałem to była czarna zasłona dymna, aż zderzak przy wydechu był okopcony. Piła litr oleju na 1000km. Co jakiś czas na zegarach zapalały się wszystkie kontrolki i auto gasło. Z tą choinką nie poradziło sobie nawet ASO Renault, robili jazdę testową i 2x im to wyskoczyło. Cały dzień się zajmowali autem i nie mogli dojść, w końcu oddali koledze samochód z komentarzem "no niestety, nic nie poradzimy, musi pan tak jeździć". Ręce opadają... W momencie sprzedaży auto miało sprzęgło z dwumasą do wymiany, skrzynia biegów też (wypadająca trójka), centralny zamek zamykał drzwi jak mu się podobało, no po prostu ruina. Jedyny plus tego auta to blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie

Miał ktoś z Was doświadczenia z Focusem 1.6 Benzyna. Da radę to to zgazować? Bo mam około 12kzł, i potrzebuję nie za drogie wozidło które nie zrujnuje budżetu. Wizualnie jest to całkiem przyjemne, ale nie znam nikogo kto by tym jeździł żeby usłyszeć jakąś opinię użytkownika. Czy macie jakieś podobne propozycje? Przebieg roczny raczej nie więcej niż 10kkm.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...