Skocz do zawartości

Prawa noga na podnóżku.


Nikol3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamięta wół jak cielęciem bÓł.

Jestem przekonany, że absolutnie początkujący motocykliści mają tego typu rozterki. I pewnie dla takich ktoś wymyśla różne z pozoru dziwne rzeczy typu ruszanie z lewej nogi. Może Wy od razu umieliście jeździć, ja w każdym razie pamiętam jak w dzieciństwie sponiewierał mnie komar 3.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamięta wół jak cielęciem bÓł.

Jestem przekonany, że absolutnie początkujący motocykliści mają tego typu rozterki. I pewnie dla takich ktoś wymyśla różne z pozoru dziwne rzeczy typu ruszanie z lewej nogi. Może Wy od razu umieliście jeździć, ja w każdym razie pamiętam jak w dzieciństwie sponiewierał mnie komar 3.

 

Mie drzewo sponiewieral, ulamalo mi narte :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w tym, że stojąc na prawej nodze masz motocykl przechylony w prawo, więc będziesz potrzebował trochę więcej miejsca na zawrócenie w lewo.

 

 

Hmmmm ....

Byc moze dotyczy to niskich osob ...

Jakos nigdy nie mialem z tym problemu zwlaszcza ze dopasowywujesz swoja pozycje na motocyklu tak aby cala stope polozyc na podlozu a nie stac na palcach ...

Bo wtedy rzeczywiscie przechylasz sie na ktoras ze stron.

 

 

moze przytrafic sie wjazd na prawy kraweznik przy skrecie w lewo, to jeszzc epol problemu, Problem zaczyna sie gdy masz zamiar wkrecic w prawo a atartujesz z lewej stopy, moze soe dziwnym trafem przydazyc, ze fura z ruchu naprzeciwko wezmie Cie na rogi.

 

:crossy:

To moze w ogole w domu siedziec i nie jezdzic motocyklem ???

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze w ogole w domu siedziec i nie jezdzic motocyklem ???

 

Ja tam Panie do drewnianego kosciula nawet boje sie wyjsc, moze mi cegla na leb......

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zawsze z lewej nogi startuję...ale czy tak powinno być...to nie wiem..mnie tak wygodniej:)

Rozumiem że wygoda wygoda, ale

 

Czyli stojąc na "luzie" podpierasz się na lewej nodze, zmieniasz nogę wrzucając jedynkę, a potem jeszcze raz by podeprzeć sie lewą dla wygody? :)

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamujac prawidlowo prawa stopa spoczywa na hamulcu noznym, wiec samo przez sie po zatrzymaniu podpiera sie czlek lewa noga. Reszte mozna sobie dopisac, w zaleznosci kto jak co ogarnia ( hamowanie awaryjne celowo pomijam ..... :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję parę lat temu pojeździć na MotoMorini 3 1/2 z angielskim układem. Biegi w prawej nodze z jedynką do góry, hamulec w lewej. Dość dziwaczne doświadczenie, naprawdę to z której stopy sie startuje było najmniejszym problemem ;)

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z mojej strony tylko dwie uwagi do początkujących:

- ruszanie z lewej nogi, gdy kierownica jest skręcona w prawo, to fatalny pomysł...

- przekładanie nóg, by po włączeniu pierwszego biegu stać na lewej nodze, też jest fatalne - po zapięciu jedynki stopa powinna pozostać na podnóżku, nie wraca na jezdnię, chyba, że ruszamy z kierownicą skręconą w lewo - wtedy taniec świętego Wita jest uzasadniony, a nawet konieczny :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...