Skocz do zawartości

W motorze nie załącza się wentylator, Suzuki Bandit 400, '92 r.


samurajdawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam następujący problem z motorem: otóż mniej więcej po 3 tygodniach stania chciałem odpalić motor. Podczas pierwszych prób nie zaskoczył. Pomyślałem tak : było zimno , pewnie akumulator się rozładował. Więc podpiąłem go do prostownika, naładowałem lecz nadal nic. Starter działa, słychać rozrusznik, ale nie zakręcił ani razu. Rozrusznik się grzeje w dodatku. Paliwo jest, świece nowe, przewody zapłonowe i fajnki też nowe. BEzpieczniki ok, świece podają iskrę. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam następujący problem z motorem: otóż mniej więcej po 3 tygodniach stania chciałem odpalić motor. Podczas pierwszych prób nie zaskoczył. Pomyślałem tak : było zimno , pewnie akumulator się rozładował. Więc podpiąłem go do prostownika, naładowałem lecz nadal nic. Starter działa, słychać rozrusznik, ale nie zakręcił ani razu. Rozrusznik się grzeje w dodatku. Paliwo jest, świece nowe, przewody zapłonowe i fajnki też nowe. BEzpieczniki ok, świece podają iskrę. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Dawid

 

 

Zanim cokolwiek będziesz zwierał lub podłączał to najpierw wykręć wszystkie świece i przepchnij go kilka metrów na 2 biegu a potem sprawdź poziom oleju.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworki iglicowe szlak trafił motorek się zalewa, i tak jak P. Piotr pewnie z 1.5l więcej oleju masz w gratisie od gaźników :)

 

Dzisiaj dopiero zobaczę na motor, bo wczoraj nie miałem kiedy. To powiem szczerze, że zmartwiłem się tymi odpowiedziami. Miesiąc temu wymieniłem skrzynię biegów, bo kupiłem motor z zatajoną wadą (uszkodzona 2ka), a teraz znowu awaria. Nie daży mi się ten motor, a wydałem na niego długo zapracowane pieniądze :/ ehhh

A jeżeli się się potwierdzą Wasze przypuszczenia, to co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić i pozbyć się motocykla. Z własnego doświadczenia wiem, że to nie sprzęt dla nowicjuszy i wymaga troski oraz obycia.

 

Jeśli faktycznie masz benzynę w oleju to trzeba cały wymienić. Po za tym spróbuj zakręcić rozrusznikiem z kabli (od samochodu czy innego motocykla). Minus do ramy, plus do aku. Jak zakręci normalnie to masz martwy aku jak nie to przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak motocykl Ci nie pracował na tym oleju z paliwem to nic się nie stało, zlejesz ten olej, zalejesz nowy i będzie gitara. Jeśli kranik ma pozycje PRI to nigdy nie zostawiaj motocykla na tej pozycji, najlepiej jeśli jest możliwość to na OFF.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sytuacja wygląda tak: zbadałem poziom oleju, tak jak mi to wcześniej powiedział Pan Piotr. Było pomiędzy MIN a MAX, więc dobrze. Później, także poziom oleju nie był za wysoki. Z gaźników wylałem za pomocą kraników sporo benzyny ( pół pudełka po margarynie KAMA ). Sprawdziłem także zaworek iglicowy i porównałem do zdjęcia w książce i nie był uszkodzony, ani zaśniedziały, ani nic nie było w nim niepokojącego ( jakieś otarcia, czy pęknięcia, itp. ) Tyle sprawdziłem dzisiaj.

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Motor już działa :-) przyczyną problemu były o (dziwo!!) spalone świece. Świece w motorze były nowiuteńkie ( miesiąc temu wymieniane ). Mechanik powiedział mi, że za długo na ssaniu go trzymałem, zbyt niskie obroty w czasie jazdy i zalewał się paliwem. Ważne, ze już chodzi i wszystko ok. Poza teraz jeszcze chłodnicą, ale to już w nowym temacie napiszę. Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za pomoc :-)

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Mój aktualny problem wygląda tak, że nie włącza się wentylator w motorze. Boję się z tego względu jechać dalej, zebym nie zagotował motoru. Kłopot zaczął się pojawiać po tym, jak raz odpaliłem motor od samochodu. czy mogło się coś spalić ? gdzie szukać czujnika temperatury żeby ew. wynienić go na nowy?

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz bezpieczniki jeśli takowe występują w tym modelu, odłacz wtyczki od czujnika temperatury i zewrzyj je ze sobą jeśli wentylator kręci to znaczy że czujnik temp cieczy do wymiany.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz bezpieczniki jeśli takowe występują w tym modelu, odłacz wtyczki od czujnika temperatury i zewrzyj je ze sobą jeśli wentylator kręci to znaczy że czujnik temp cieczy do wymiany.

Zanim osądzi się czujnik jeszcze wypada sprawdzić czy zasilanie dochodzi do wentylatora nawet jak bezpiecznik dobry.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy wentylator się kręci. Dziś jednak w czasie jazdy, wyciekł płyn chłodniczy na łączeniu termostatu gdy stanąłem na światłach. Przestraszyłem się, bo płyn po tym jak spadł na silnik odparował i "zadymiło się" wyłączyłem silnik i zepchałem motor na chodnik. Po 10 minutach odpaliłem silnik i pojechałem dalej. Płyn chłodniczy już nie wyciekał. Co robić dalej z układem chłodniczym? Bardzo proszę o pomoc. Ciągłe awarie w motorze powodują frustrację u mnie, a do tego boję się o silnik.

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...