Skocz do zawartości

Yamaha fz6 s2 dziwny dźwięk podczas przyspieszania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam fz6 od jakiegoś miesiąca. Ostatnio zauważyłem, że podczas przyspieszania z okolic wałka zdawczego i zębatki ( przynajmniej tak mi się wydaje ) dochodzi dziwny huczący dźwięk. Właściwie ciężko jest określić co to za rodzaj dźwięku, jest bardzo charakterystyczny i występuje tylko podczas przyspieszania. Im większa prędkość tym głośniejszy hałas. Aha i najważniejsze, hałas słychać dopiero po odchyleniu lewej nogi od motocykla. W normalnej pozycji nic nie słychać. Być może jestem przewrażliwiony ale czy ten typ tak ma? Przesiadłem się z gs500 więc jestem wyczulony pod względem stuków i puków w motocyklu . Przebieg fazera prawie 19k km, rocznik 2007, zużycie łańcucha jakieś 75% patrząc na naciąg, nierówno naciągnięty, nie wiem kiedy był wymieniany, pewnie jeszcze fabryczny, luz łańcucha pomiędzy 44-55 mm wg serwisówki, tylna zębatka wydaje się być w porządku, przedniej jeszcze nie miałem okazji sprawdzać, po kupieniu motoru łańcuch był strasznie luźny. Hałas znika podczas puszczenia gazu i występuje tylko podczas jazdy, na postoju słychać tylko miłe dla ucha mruczenie silnika. Przeczytałem pare wątków i wychodzi na to, że mam napęd do wymiany? Pytanie czy tylko napęd czy to może być coś poważniejszego? W takim roczniku nie powinno się jeszcze zużyć łożysko wałka zdawczego... co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję. Może zmylił mnie trochę ten dźwięk bo nie jest to typowy odgłos pracującego łańcucha. W sumie jak zdejmę pokrywę koło zębatki zdawczej to powinno się co nieco wyjaśnić. Warto jak coś kupić samą zębatkę napędową czy lepiej od razu cały napęd wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak zdejmę pokrywę koło zębatki zdawczej to powinno się co nieco wyjaśnić.

 

 

 

Powinieneś to zrobić zanim założyłeś temat ;)

 

Łańcuch się wymienia w komplecie z zębatkami, chyba że chcesz żeby Cię pogłaskał po plecach.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Więc sprawa wygląda następująco. Stan zębatki zdawczej:

 

 

d8k1.th.jpg

ue2f.th.jpg

7nqy.th.jpg

 

hałas:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nXoLUvJtX00&feature=youtu.be

 

Dźwięk może być nieco zniekształcony bo nagrywałem późnym wieczorem w garażu. A jednak ten dźwięk miał coś w sobie z wycierania się gumy :P.

 

Jeżeli napęd jest już zużyty i łańcuch wyciera tą podkładkę z tworzywa sztucznego to rozumiem iż z całą pewnością nadaje się do wymiany tak? Pytam poważnie bo jeszcze napędu w motocyklu nie wymieniałem a w mojej poprzedniej maszynce (suzi gs500) zębatka zdawcza wyglądała nieco inaczej. Po co w ogóle jest ta podkładka z tworzywa? Tłumienie drgań? dostaje się to w zestawie z nowym napędem czy przekłada na nową zębatkę?

 

EDIT:

 

Jest może jakiś mechanik na oddziale? :P Pikna pogoda powróciła a nie wiem czy bezpiecznie z tym jeździć ;)

Edytowane przez tremis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...