Skocz do zawartości

KTM 1290 Super Duke R


Rekomendowane odpowiedzi

to czerwone swiatlo to nie odcinka, to shift light. Przed pierwszym serwisem blyska juz chyba od 6500rpm.

 

 

 

To słabo leci do setki. Mi się udało na er6 zrobić lepszy czas i to mierzony gps, gdzie po drodze trzeba zmienić jeden bieg.

Akurat mam przyjemnosc jezdzic i na R6 i 1290. Mam wiec jakies porownanie. Jesli wykrecisz R6 do wscieklych obrotow to mozesz porownywalne przyspieszenie (do 100) uzyskac. Natomiast przy normalnej jezdzie np. w miescie, R6 nie ma najmniejszych szans do wyrywajacej rece 1290. Tam masz przyspieszenie w kazdym momencie, od niskich obrotow i na kazdym biegu. Edytowane przez Iguan007
--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Normalna droga rozwoju. Ja liczyłem po cichu na kontynuację SMT z silnikiem 1290, ale takiego projektu już się pewnie nie doczekamy skoro wychodzi Super Duke GT. Trochę szkoda, ale jak się nie ma co się lubi... :)

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

BMW ze swojego najlepszego motocykla(S1000RR) zrobiła turystyka, mowa o S1000XR, teraz KTM z Super Duke'a robi też turystyka.. Co się dzieje na tym świecie?

Szkoda tylko, że BMW zrobiło w sumie dużą krowę z S1000, siedziałem na XR, jest wokół wszystkiego tak dużo. KTM dla odmiany całkiem zgrabnie większego sportturystyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BMW ze swojego najlepszego motocykla(S1000RR) zrobiła turystyka, mowa o S1000XR, teraz KTM z Super Duke'a robi też turystyka.. Co się dzieje na tym świecie?

Ale to przeciez nic nowego. Dekade temu Yamaha wsadzila do Fz1/Fazer silnik (zdlawiony do 150ps) ze swojego superbika - R1. Zreszta w Fazerze 1000 bylo podobnie. Honda w tym czasie zrobila podobnie montujac swoj zmodyfikowany flagowy silnik do CBF1000 i CB1000r. Suzuki i Kawa wtedy obralo inna droge,

 

 

Normalna droga rozwoju. Ja liczyłem po cichu na kontynuację SMT z silnikiem 1290, ale takiego projektu już się pewnie nie doczekamy skoro wychodzi Super Duke GT. Trochę szkoda, ale jak się nie ma co się lubi... :)

W zasadzie mozna powiedziec ze dokladnie to czego oczekujesz bedziesz mial w SD1290 GT, lekki sportturystyk. Ale ta cena powala...

 

To słabo leci do setki. Mi się udało na er6 zrobić lepszy czas i to mierzony gps, gdzie po drodze trzeba zmienić jeden bieg.

Jesli sie doklanie przyjrzysz tym testom na przyspieszenie to zauwazysz ze czujnik mierzenia predkosci jest w przednim kole. A ze ten sprzet notorycznie staje na gume to licznik pokazuje smieszne predkosci. Przyjrzyj sie jak szybko rosnie predkosc miedzy 100-140kmh jak kolo opadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mozna powiedziec ze dokladnie to czego oczekujesz bedziesz mial w SD1290 GT, lekki sportturystyk. Ale ta cena powala...

Niby tak, ale jednak skok zawieszenia bardziej "drogowy", niż supermotowy. Cena faktycznie kosmos, dlatego zaczynam już odkładać, moooooże kiedyś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

.

Edytowane przez modem

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od okolo 18 miesiecy jezdze KTM super duke 1290 R rocznik 2017. Dla mnie rewelacyjny motocykl, wczesniej mialem BMW S1000RR, BMW S1000R, jezdzilem yamaha mt10, aprila, monster S i KTM dla mnie jest najbardziej poj....... :) w pozytywnym tego slowa znaczeniu. Ja nie odczuwam dyskomfortu z posiadania elektroniki. Dziala naprawde "w ostatecznosci" i jest wiele bzdur w tekstach typu ze jak ma sie elektronike to motocykl duzo wybacza, ze ratuje z bledow itd, moze jak sie jezdzi na 30% mozliwosci tego motoru ale wykorzystujac jego z 60% - 80% to elektronika juz tylka nie uratuje :) Celowo nie pisze o wykorzystaniu 100% motocykla bo pomimo ze sporo lat jezdze ( okolo 20.000 - 30.000 rocznie ), rozne kursy, jazdy na torach to nadal wiele pracy mnie czeka z tym motocyklem :) Troszke mi brakuje elastycznosci 4 cylindrowego silnika ale potezny moment obrotowy 2 cylindrowego silnika daje duzo frajdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o tych 4 sekundach do setki, które były na filmiku zamieszczonym tu na forum? Wydaje się strasznie słabo bo moja kawa tyle robi a ma tylko 72 konie no i jeszcze bieg trzeba zmienić.

Możesz porównać do mt10? Ja jeździłem MT07 i był dość narwany w porównaniu do er6 :D Ciekawe jak mt10 i czy KTM jest jeszcze "mniej dla początkujących" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kwestia przyspieszenia to sprawa panowania nad motocyklem.

Do setki malo jest motocykli ktore tak przyspieszaja, lytry wymiekaja. Najnowszy model ma kontrole startu co niweluje braki kierownika.

Moto prowadzi sie dosc latwo i bardzo przewidywalnie, jedyny "minus" to taki, ze strasznie zacheca do "glupich" zachowan

 

Dezyr ciesz sie, ze masz kawe co przyspiesza jak sd do setki ;)

Edytowane przez Croowab

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie ludzi ktorzy podniecaja sie przespieszaniem " do setki " Do sekti kazdy jeden przyspiesza prawie tak samo a

 

plewy sa oddzielane dopiero od setki w zwaz ! :icon_mrgreen: :icon_razz:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od okolo 18 miesiecy jezdze KTM super duke 1290 R rocznik 2017. Dla mnie rewelacyjny motocykl,

Ciekawe, ile ludzi tyle opinii. Ja po SD tak sie zrazilem do pomaranczowych motocykli, ze napewno juz takiego nie kupie. Ale fakt, mial dobre przyspieszenie.

--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ile ludzi tyle opinii. Ja po SD tak sie zrazilem do pomaranczowych motocykli, ze napewno juz takiego nie kupie. Ale fakt, mial dobre przyspieszenie.

Why ???

podziel się wrażeniami!

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why ???

podziel się wrażeniami!

Moze ja mialem jakiegos wyjatkowego pecha, ale jakosc mojego motocykla pozostawiala wiele do zyczenia. Z japonskimi motocyklami nigdy nie mialem tyle problemow co z KTM.

 

Zawieszajacy sie obrotomierz praktycznie od wyjazdu z salonu, przeklamujacy predkosciomierz, rozpadajaca sie lampa od wibracji, rdzewiejace elementy hamulca, szalejacy wskaznik paliwa. Po 10 tysiacach km reakcja na gaz zrobila sie jakas nieprzewidywalna (zdarzalo sie losowe gasniecie przy ruszaniu), po 15 tysiacach km kolo zaczelo wydawac jakies chroboczace dzwieki (lozysko?). Dluzej nie odwazylem sie czekac. Jak nowy motocykl moze miec ciagle jakies usterki? Do tego doszly i osobiste preferencje - na dluzsza mete jednak nie odpowiadala mi pozycja za kierownica czy wyzszy srodek ciezkosci.

--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...