Skocz do zawartości

problem z wbiciem biegu


Rekomendowane odpowiedzi

czesc.kupilem tydzien temu Sporciaka i chcialbym wreszcie pojezdzic i lipa.odpalam chce wbic bieg i nic.tylko zgrzyta.nie wiem czy jest jakies zabezpieczenie przed wbiciem pierwszego biegu czy cos jest nie tak.pomozcie bo sezon sie skonczy:)

pozdrawiam

Edytowane przez rock76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD bieg trzeba wbić zdecydowanie.oczywiście jeśli sprzęgło jest dobrze wyregulowane.Jeśli będziesz wbijał delikatnie to zawsze będzie zgrzytać.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej jest wszystko w normie.Jeśli nie chcesz zgrzytać na zimno,wbij pierwszy bieg przed zapaleniem i pal na wciśniętym sprzęgle,Trochę to kłopotliwe,ale raczej się musisz przyzwyczaić do HD i jego humorów.Zakładam,ze to pierwszy Twój HD.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej jest wszystko w normie.Jeśli nie chcesz zgrzytać na zimno,wbij pierwszy bieg przed zapaleniem i pal na wciśniętym sprzęgle,Trochę to kłopotliwe,ale raczej się musisz przyzwyczaić do HD i jego humorów.Zakładam,ze to pierwszy Twój HD.

pierwszy HD wczesniej japonia pod nogami byla i nie bylo zadnego problemu:)

 

A po wbiciu biegu i opanowaniu stresika pojezdziles cos troche???dzialalo juz czy moze problem sie powtorzyl??? :blush:

niestety nic nie pojezdzilem bo czasu nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny przypadek w ktoryms z motocykli

stal dlugo w garazu nieuzywany,po odpaleniu trudno bylo wbic 1 bieg,ale jakos w koncu sie udalo

pojezdzilem nim troche i problem znikl

moze w Twoim przypadku bedzie podobnie,no i jeszcze moze wymiane oleju trzeba bedzie zrobic

ewentualnie regulacje

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny przypadek w ktoryms z motocykli

stal dlugo w garazu nieuzywany,po odpaleniu trudno bylo wbic 1 bieg,ale jakos w koncu sie udalo

pojezdzilem nim troche i problem znikl

moze w Twoim przypadku bedzie podobnie,no i jeszcze moze wymiane oleju trzeba bedzie zrobic

ewentualnie regulacje

nie jezdzony byl napewno a ostatni serwis byl w lutym 2012 i od tego czasu zrobil 1200 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty czasem na zimno nie próbujesz wbić tego biegu:? W Sensie że silnik na ssaniu jeszcze śmiga? Wtedy obroty wysokie i ciężko zapiąć bieg.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty czasem na zimno nie próbujesz wbić tego biegu:? W Sensie że silnik na ssaniu jeszcze śmiga? Wtedy obroty wysokie i ciężko zapiąć bieg.

zgadza sie,jak pisalem wczesniej przy rozgrzanym poszlo,ale zgasilem go po jakims czasie i odpalilem po 20 min i bylo to samo.silnik byl jeszcze cieply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo japonii w Twojej głowie. Śmiało kopnij ten lever i bieg wejdzie. To jest Haks, tu nie ma co myśleć za dużo. Jeźdzj zanim walnie focha. :buttrock: Haksy to kapryśne i "fizyczne" sprzęty. Bez młotka nie podchodź. Chciałeś to masz. :biggrin:

 

 

Jeśli problem będzie męczący to napisz dokładnie co, jak i kiedy. Japsy też zgrzytają, a nawet trzepią całym napędem przy wbijaniu jedynki. Moja SV650 potrafi spod tyłka wyjechać jak wbijam 1 po dłuższym postoju. Łot, taki miglanc z niej. Może masz luźny łańcuch sprzęgłowy i źle wyregulowane sprzęgło. Wyrób sobie nawyk pompowania sprzęgła na zimno. Odpalasz, wsiadasz i machasz dźwignią kilka razy. Dopiero potem bieg dajesz. Electra lubia grubo szarpnąć i uderzyć przy jedynce. Zmieniłem tarcze i łańcuch bo się nadawaly na śmietnik i teraz lepiej jak japonia. Nawet kliknięcia nie słyszę. Czasem się zastanawiam czy bieg w ogóle wszedł. A ja po prostu tak zajebiście zrobiłem że nie czuć tego teraz. Trudne jest życie gwiazdy. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...