Skocz do zawartości

wydech parzy :/


Gość kejti08
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale spokojnie :) Ja przyjmuję do wiadomości, ze RK się może nie podobać - no ja akurat tak mam, że dla mnie to jest najpiękniejszy motocykl na świecie i moje uczucia do tego konkretnego egzemplarza (wartość sentymentalna) pozostaną niezmienne - no taka fanaberia nie poradzisz. Oglądałam dzisiaj 2 RK z przeniesionym wydechem na żywo, faktycznie lewa, bezrurzasta strona wygląda nieco dziwacznie.

Osłonę bardzo chętnie bym założyła ale po skontaktowaniu się z kilkoma sprzedawcami (również polecanymi przez Was) okazało się, że niestety takiego czegoś niet i wszelkie dalsze zagajanie, że może coś się znajdzie spełzły na niczym. Tzn jak tylko się dowiadują, ze to supertrapp to mówią, że niestety nie ma i nie będzie, do widzenia. Bo gdyby był fabryczny to by poszukali czegoś. "Taka sytuacja" jak to się teraz mówi.

Mam jeszcze jeden namiar na Łomianki i tam człowiek twierdzi, że może coś wyklepie, wyrzeźbi ale bez entuzjazmu podchodzi i diabli wiedzą co mu wyjdzie.

A co do obniżenia - on już jest obniżony, przez co musiał mieć odsunięte sakwy ale to nie pomogło. Tzn najpierw miał tak zajechane amortyzatory, że po ich wymianie zrobił się mocno wyższy więc ten kit od razu dostał i więcej się tu nie zmieni

Edytowane przez kejti08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj w Maly HD oni maja takie rozne dziwne elementy prowadza tez warstat,od biedy cos fachowo dorobia!Zostaw te dwa wudechy-fajniej jest a moze jak radzi Fisu obnizyc go troche na akcesoryjnych elementach???fajniej by wygladal wiem bo u mnie w rodzinie byl super obnizony softail a teraz jest street glide.... :)



Jery30 a czemu tak myslisz,i tak kazdy jest zapatrzony w swoja maszyne jaka by ona nie byla i ile by z nia nie bylo problemow :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tolerancja i gówna zasada : "o gustach się nie dyskutuje" !

a jak juz musicie krytykować ....bo w końcu jesteście polakami ;) , to skupcie się na japoni , która w większości crusierów i chopperów kopiuje harleya .

dla mnie każdy model stajni hd to samo piękno .... świętość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jery30 chyba nie lubi słuchać o czyichś gustach. Nie wolno tez pisac co się komu podoba... bo zaraz rozmowa zaczyna się robić "typowopolska".

Generalnie moge napisac: "o gustach nie dyskutują tylko ludzie, którzy gustu nie mają".

Tolerancja?

Tolerancją jest szanowanie odmiennego zdania innych. Wymiana wizji, doswiadczeń i róznica poglądów jest normalną formą dyskusji i ma niewiele do tolerancji czy "typowopolakowosci".

Kazda, nawet najbardziej bzdurna krytyka posiada ziarno, które może zaowocować nowa wizją i stworzyć "obraz", kojący oczy oglądających swa urodą. Uroda motocykli HD jest bezdyskusyjna, jesli je postawić koło czegokolwiek innego, ale w samej tej pieknej rodzinie, jak wszędzie, bywają okazy urodziwe jak i "kaszalotki". Diabeł tkwi w szczegółach...

Na przykład kapa RK czy Eli jest jak dla mnie nie do przyjęcia.

I mówie to głośno i oficjalnie pomimo ze jednym z moich motocykli jest właśnie jakaś tam obsrana Elektra. Gniot i badziew, który ma jedną jedyną niezaprzeczalną zaletę: można wziąć czasami dupę i pojechać z nią w góry zabierając klapki, łapkę na muchy oraz zestaw tygodniowy Durexów. Albo załozyć do owiewki tzw. "uszy słonia", dolne blachy i szmaty na gmole i przejechac się w 5 stopniach celsjusza odczuwając komfort na poziomie malucha z obciętym dachem. Kolejną funkcją jaką zauwazyłem że posiada Electra to podnieta emerytek na widok tego "wiekiego" i "pieknego" Harleya, bo przecież Softail przy tym to Harleyek- jak to babcie okresliły. Rzygac mi się chce jak na nią patrzę ale i tak wolę latac tym jak Mercem czy Camaro. A do wypadów na dupy Softa mi szkoda- bo się niepotrzebnie zuzywa. :icon_razz:

 

 

Ale wracając do tematu. Ciągnę teraz pare drobiazgów ze Stanów. Jak sobie kejti08 znajdziesz gdzieś w USA tą osłonkę i wskazesz ją palcem, spróbuję ją dorzucić do paki.

Wszystko jedno czy u dealera HD, ebay.com czy w internetowym sklepie gdzieś w Stanach. Może tak uda się pomóc. Rozumiem, że kolano nie jest oryginalne. Co prawda czasu nie ma, ale można jeszcze wykombinowac to tak, że Ci poślę swoją własną osłonke z Eli 1996, przymierzysz ją sobie i bedziesz już pewna czego szukać- czy OEMa czy jakiegoś aftermarketu. Bo jak na razie to nawet nie jestesmy pewni czy OEM podpasuje.

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz piotr - małegohd już pytałam kilka dni temu - niestety coś tam odpisał, że on tego nie ma, spytać może ale to będą mega pieniądze a na dalsze moje dociekania już nie odpowiedział więc odpuściłam.

fisu - no właśnie widzisz problem jest taki, że ja nie umiem pokazać palcem, które będzie pasowała. Patrzę na ebayu i nie mam żadnej pewności co tu będzie odpowiednie. Oczywiście jeśli masz coś takiego i możesz mi pożyczyć do przymiarki to będę bardzo zobowiązana. Mnie nie robi różnicy co to będzie nowe, stare, piękne czy nie - po prostu żeby robiło robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze lipa i.......szkoda troche,ale jak tak patrzalem na te zdjecia od Ciebie to w mojej Eli EVO 1990 wyglada to prawie identycznie lub podobnie jak kto woli czyli jest blacha spelniajaca funkcje termicznej ochrony i ozdoby jednoczesnie,mozna by bylo jak juz gdzies nakombinujesz blache taka dac pod spod owijke,(niewielki w sumie koszt i na allegro zdaje sie dostac mozna) na dwa razy,zreszta mozna dac ja i teraz juz,sa nawet specjalne cybanty ozdobne coby to jakos wygladalo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A paczałaś tu: http://partsfinder.onlinemicrofiche.com/ronnies/showmodel.asp?make=hdmc ? Z 1998 są dostępne na liście 3 RK, a ja się na nie znam, ale dla pierwszego z brzegu widziałem, że jest tam osłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Supertrapp jest cały układ czy tylko tłumiki? Wcześniej już o to pytałem. Bo po co cały układ montować? Zwykle tłumiki się montuje a jeśli już cały układ to lepszy niż seria czyli 2w1 czy True Dual. Trzeba to porównać z innym RK, kształt itp. Mnie się wydaje że to seryjny kolektor. Podjedź do kogoś kumatego i niech oceni kolektor czy to ST czy OEM. W MCS z którym współpracuję są całe komplety ale jakaś inna marka i też nie mam pewności czy spasują. W innym przypadku bym to załatwił i po problemie. Chyba że chcesz od mojej Elki sobie przymierzyć i wtedy wiesz czego szukasz? Pokaż najpierw wyraźne fotki okolicy tej rury. Z boku, z góry, mocowanie itp. Zobaczymy co tam widać.

 

 

I nie martw się że osłona też jest metalowa. Fakt, zimna nie będzie ale ona własnie zatrzymuje większą część temperatury i jazda z a bez tego daje sporą różnicę odczuwalną. Zauważ że między rurą a osłoną jest przestrzeń powietrzna. Heat Shields parzą gdy dotkniesz gołą skórą albo nogawkę trzymasz na tym przez jakąś chwilę. Goły kolektor smaży od razu nawet ciuchy. TYm bardziej że to tylny garnek i wyższa temperatura niż z przodu gdzie jest łatwiejszy dostęp powietrza do wymiany cieplnej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łysy zgłosiłam Twoją wypowiedź jak również fakt, że używasz nie swojego konta. Myślę, że w końcu ktoś coś z tym zrobi czego nam wszystkim życzę.

 

qurim dzięki za cierpliwe tłumaczenie :) dowiem się jak to u mnie jest, może faktycznie to jest oryginał i ja źle się pytam. Metal mi nie przeszkadza. Oczywiście rozumiem, ze to nie będzie zimne i w szortach też nie jeżdżę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy z tobą mamy nadzieję że zabieg się uda i operacja przeniesienia wydechu na jedną stronę z tak błahego powodu nie będzie potrzebna.

lepiej tę kasę wydać na paliwo lub na nowe części ;) .

Edytowane przez małaMi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...