Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy :)

Posiadam Bandita 1200s Special Edition z 1999r.
Problemem jest ustawienie silnika, luzy zaworowe zrobione są wg norm, wyczoszczone gaziorki i synchro zrobione, świece zapłonowe nowe, filtr powietrza nowy.. Wciąż faluje na wolnych obrotach, przy schodzeniu z obrotów poniżej 3000 obr/min szarpie, ma dziurę w obrotach.. Od razu się kapnąłem, że wina leży po stronie składu mieszanki. Niestety gaźniki nie posiadają regulacji składu mieszanki, z tego co widziałem jest ustawiony skład na stałe bez możliwości regulacji.
Oznaczenie gaźników to Mikuni 27e5 k833, szukałem coś na ich temat, lecz bez skutku.
Proszę o jakiekolwiek wskazówki ;)

Edytowane przez Jamello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? A w dobrym miejscu szukasz? Poka foty bo nie wierzę. Plomby, zaślepki, ograniczniki obrotu śruby owszem, ale żeby w ogóle nie było ich? Nie wierzę...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie mam chwilowo czasu, by wymontować gaźniczki i zrobić zdjęcie..

Może faktycznie jeszcze syf się jakiś dostał, tym bardziej, że przez zapomnienie nie sprawdziłem filterka paliwa w zbiorniku..

W innym B12 pamiętam, że były troszkę inne gaźniki, lecz z regulacją składu mieszanki, do śrubki której, dostawało się od spodu, tak też przeszukałem z każdej strony, z naciskiem na spód. Albo ja jestem ślepy i nie widziałem plomb, albo te gaźniki z oznaczeniem, którego nigdzie nie znalazłem, nie posiadają tej regulacji...

Osobiście nigdy się nie spotkałem z brakiem regulacji składu, a Wy? Mieliście może podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być jakaś regulacja, dawaj te foty :P A tak btw nie wspominam miło żadnych gaźników od B12 i B12,5. 600 nigdy nie sprawiają problemu, a 1200 rzadko kiedy wychodzą przy pierwszym podejściu.

 

 

Fakt. Ja na myśl o carbach w Bandziorze łapię ponurą minę. Lubiłem te motocykle do czasu aż trafiłem na serwisie kilka ruin na siłę reanimowanych. Po nocach się śniły.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Cię rozumiem Qurim..

Jak już znalazłem regulację, tak teraz coraz bardziej zachodzę w głowę, co może być nie tak.. ustawione ma 2.5 obrotu składu mieszanki na każdym gaźniku, wciąż są wahania obrotów na wolnych, szarpie na niskich obrotach i dziura w obrotach pojawia się około 4tys.

Wkręcając regulację o ćwiartkę, dziura w obrotach się powiększa, a znów wykręcając pojawiają się "stuki" coś jakby cofało w gaźniki, samozapłon i wolniej schodzi z obrotów..

Możliwe, że winą jest głowica, tj. nieszczelność zaworów? Bo zaczynam się poważnie gubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema !

Poziom paliwa w gaźnikach sprawdzałeś? Te cofanie i strzały to z niedoboru paliwa na wolnych obrotach :)
Na moje gaźniki są zafajdane w kanałach, sprawdź także czy przewody WN nie mają przebicia, w banditach i fazerach przyczyna chu**wej pracy na jałowych obrotach. No do sprawdzenia także kolor świec.

Do takich eksperymentów świeca colortune się przydaje a w banditach to już w ogóle....

LwG

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom paliwa był w porządku, ale może faktycznie pobawię się w czwarte czyszczenie gaziorków... :D

Jestem hardcorem i sprawdzę przewody ręką na zapalonym silniku, ale czy macie jakieś inne sposoby? Niby po ciemku powinno być widać, ale nie jest to 100% pewność ;p

Myślę kupić w końcu te świece, dość często ustawiam silniki, lecz zawsze na słuch i wyczucie.

Dzięki za naprowadzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...