Skocz do zawartości

Denerwujący dźwięk z okolic czachy w kawie kle 500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam taki problem że nie moge zlokalizawać które dokładnie części sie o siebie dotykają że podczas wibracji gdy silnik pracyje dochodzą takie dość nie przyjemne dźwięki tak jak by plastki stukał o metal. Gdy motocykl pochodzi dużej albo podczas jazdy dźwięk jest nie do wytrzymania napierda*** mi to niemiłosiernie wiadomo będe myślał o jakiś podkładkach czy coś w tym stylu ale prosiłbym Was o pomoc w zlokalizowaniu tego problemu . mniej więcej dźwięk wydobywa sie z czachy ale po wielu oględzinach nie udało mi sie znaleść problemu ...

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominają mi się moje przeboje z Suzuki XF650 - tam też strasznie waliło z okolic czachy, coś jak plastik wrzucony luźno do plastikowego schowka :)

Zdjąłem czachę i dokręcałem wszystkie śrubki. Kilka było luźnych, ale przyczyną był licznik, który się poluzował i jego mocowanie tak waliło.

Zdejmij czachę, to chwila roboty i bez problemu zlokalizujesz, co jest luźne.

Jeszcze mi się przypomniała Yamaha XJ600 - tam w lusterkach były ciężarki, które się po pewnym czasie odklejały i latały sobie luźno. Też waliły jak szalone. Może masz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w czasie jazdy wszystko kolejno obmacać. Mi coś brzęczało jak osa czy inny owad tylko przy 8000obr/min, Okazało się, że kluczyk w stacyjce.

EDIT Jeszcze miałem przebój z trzeszczącą szybą. Z jakiegoś powodu śrubki które ją trzymały poluzowały. Mogło to mieć związek ze sparciałą gumą nakrętek mocujących (nie samohamujących).

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastik przy osłonie chłodnicy dość głośno brzęczał ale to nie to jednak , rozkręce zaraz czache i mam nadzieje że znajde. tak tylko powiem że poprzedni właściciel( znajomy ) był z tym u podobno dość dobrych mechaników którzy też rozkręcili czache dali kilka podkładek dokręcili wszystko na maksa i brzęczało dalej :biggrin: :clap: a jak odkręcić zegary żeby poł motóru nie rozbierać ( mam pęknięty plastik dlatego stanowi to problem)

Edytowane przez JACK.

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...