Jump to content
_Monter_

Alkoholizm

Recommended Posts

Ziggy, też to planuję, ale chwilowo czasu brak. Prośba, zarezerwuj dla mnie chociaż setkę tego trunku, chciałbym ocenić czy warto :-).

ku*wa, skąd ja wezmę taką małą buteleczkę? :) Przecież to się bardziej zmęczysz otwieraniem, niż napijesz :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

No i dupa, 0,5L z pomaranczą poszłaaaaa.......i jeszcze posłuchałem jak moja Zona tę/tą nową planete zauważyła kilka dni temu:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Guest James Bond

Klod wydzwoń sobie meksykanów. Ja tak robię.

Po co?

Wole meksykanki:)

Guest James Bond

Tytuł tematu wprowadził mnie w błąd.

Guest James Bond

Klod szydera. To nie temat o preferencjach. LOL.

No właśnie wydaje mnie się, że wybór jest na tyle duży, że podpasuje nam coś z gotowców. My będziemy robić jasnego lagerka.

Masz piwnicę? Temperatura fermentacji raczej niska wskazana. Nie chciałbym nacyganić bo pamięć zawodna ale coś mi się kołacze 12-15 stopni. Dla ale koło 20 więc było łatwiej :P

Edited by bozoo

Masz piwnicę? Temperatura fermentacji raczej niska wskazana. Nie chciałbym nacyganić bo pamięć zawodna ale coś mi się kołacze 12-15 stopni. Dla ale koło 20 więc było łatwiej :P

Jest piwnica :) Temp. nigdy nie przekracza 18-19 stopni, ale to tylko w największe upały. Normalnie jest 14-16.

Z tego co czytałem, to takie temperatury i ciemność potrzebne są tylko do dojrzewania w butelkach. Fermentacje burzliwą i cichą można robić w temp. pokojowej. Mylę się? Pewnie są różnice pomiędzy gatunkami piwa, ale akurat to co będziemy robić potrzebuje 18-25.

W ogóle mamy zajebiste miejsce, bo kolega ma dom po ojcu, obok którego ma garaż i warsztat. To tam właśnie robimy te łodzie i przyczepy, a i imprezkę elegancką raz zrobiliśmy :wink: Miejsca do bólu, kuchnia, nikomu nie przeszkadza jak się z całą aparaturą rozłożymy, a jak się degustacja przedłuży, to jest się gdzie wyspać do rana w ludzkich warunkach :biggrin:

Ja zrobiłem sobie skrzynkę obitą styropianem. Wrzucam wklad do lodówki turystycznej i nawet w największe upały mam odpowiednią temperaturę do fermentacji.

a bimbusie ktoś produkuje ? jakieś doświadczenia ? bo a bym może coś przepędził bo potrzeby duże :D

na działce mam np śliwki od penisa a nie lubię śliwek tak samo papierówencja bo kwaśna i jak za dużo zjem sra* się chce :D

wiem że podobno nie wolno ale ja będe robił szybko...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Jest piwnica :) Temp. nigdy nie przekracza 18-19 stopni, ale to tylko w największe upały. Normalnie jest 14-16.

Z tego co czytałem, to takie temperatury i ciemność potrzebne są tylko do dojrzewania w butelkach. Fermentacje burzliwą i cichą można robić w temp. pokojowej. Mylę się? Pewnie są różnice pomiędzy gatunkami piwa, ale akurat to co będziemy robić potrzebuje 18-25.

Ogólnie lagery fermentuje się w niskich temperaturach. Ty startujesz z brewkita, przeczytaj więc instrukcję. Dali w zestawie konkretny szczep drożdży i napisali co lubią. I tego się trzymaj :) Różne szczepy lubią różne warunki (i tworzą różne rzeczy ;)), np raz fermentowałem miód zimą gdzieś w granicach 10-12 stopni (trwało pewnie z rok).

Wasze 18-25 to po mojemu nie bałdzo dla lagera.

W każdym razie powodzenia!

W ogóle mamy zajebiste miejsce, bo kolega ma dom po ojcu, obok którego ma garaż i warsztat. To tam właśnie robimy te łodzie i przyczepy, a i imprezkę elegancką raz zrobiliśmy :wink: Miejsca do bólu, kuchnia, nikomu nie przeszkadza jak się z całą aparaturą rozłożymy, a jak się degustacja przedłuży, to jest się gdzie wyspać do rana w ludzkich warunkach :biggrin:

Nie ma to jak odpowiedni, cichy i spokojny warsztat.

a bimbusie ktoś produkuje ? jakieś doświadczenia ? bo a bym może coś przepędził bo potrzeby duże :D

na działce mam np śliwki od penisa a nie lubię śliwek tak samo papierówencja bo kwaśna i jak za dużo zjem sra* się chce :D

wiem że podobno nie wolno ale ja będe robił szybko...

Zanim przepędzisz, musisz przefermentować. A wino z węgierki, tak po 5 latach, mmmmmmm.... :]

Edited by bozoo

Michoa, masz jakiś balon żeby to wrzucić?

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Wasze 18-25 to po mojemu nie bałdzo dla lagera.

Taki przedział jest podany w instrukcji. Zobaczym.

np raz fermentowałem miód zimą gdzieś w granicach 10-12 stopni (trwało pewnie z rok).

O, a z miodem masz jakieś doświadczenie? Mam od pyty miodu, którego nie przeżrę. Baloniki też stoją i się nudzą... Jakbyś miał sprawdzony przepis na jakiś czwórniaczek, to bym chętnie wykorzystał :)