Skocz do zawartości

Sprzęgło chodzi skokowo XR 400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedługo po remoncie mojej XR 400 pojawił się problem ze sprzęgłem.

Na zimnym silniku klamka sprzęgła chodzi skokowo, tj. ciężko ją wcisnąć, a jak już ją wcisnę to czuć kilka przeskoków o stałej częstotliwości. Tak samo jest z powrotem, czasami sprzęgło zawiesi się na ostatnim "przeskoku" i wtedy się ślizga.

Sprężyny i tarcze są w tolerancji, rowki na koszu były wyczuwalne ale przed remontem sprzęgło chodziło dobrze więc tego nie ruszałem.

Na rozgrzanym pracującym silniku, bezpośrednio i tak do 5 min po zgaszeniu problemu nie ma.

Rozumiem że główna przyczyna to rowki na koszu sprzęgłowym, ale przed remontem nie było z tym

żadnych problemów, a teraz pojawiły się nagle, po ok 20 minutowej jeździe z dużą ilością przyspieszeń,

nie była to jednak pierwsza ani druga jazda po remoncie.

Czy to jest objaw czegoś poza rowkami na koszu?

Druga rzecz której chciałbym uniknąć, bo nie wierzę że to przyczyna problemu,

ale czy dopuszczalne jest przejechanie pilnikiem kosza żeby pozbyć się rowków?

Nie pytam o to co zaleca producent tylko czy ktoś to robił i z jakim skutkiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem tak w xr 600 , spawdz czy lozsyko dzwigni na silniku nie blokuje sie i sama linke

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...