Skocz do zawartości

Honda Cbr 1000F Wersja L 1990 Synchronizacja gaźników


D0l0R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem honde i robię jej przegląd, nowe opony, świece, filtr powietrza, nowy olej, nowy filtr oleju, nowy płyn chłodniczy, płyny hamulcowe i doszedłem do gaźników rozkręciłem je wyczyściłem skręciłem, próba palenia i pali ładnie ale nie równo wiec stworzyłem własny wakumetr, podpinam pod wyjścia waku w gaźnikach i kręcąc śruba np ustawiam 1 gaźnik do 2 ( 2 to bazowy) jednak gdy ustawie je w jednej lini zabieram śrubokręt zawsze któryś słupek idzie w górę i nie było żadnego nacisku na śrubę, podobnie z gaźnikami 3,4 nie mowie już o synchronizacji 1 i 2 oraz 3,4 względem siebie bo to nie możliwe. I szukam pomocy bo chciałbym to sam zrobić jednak jeśli nie dam rady to oddam moto na synchro w jakimś zakładzie. Gaźniki to KeiHin VG

Edytowane przez D0l0R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz to waku-samoróbką olejowym, to on jest o WIELE bardziej czuły niż rtęciowe czy te na manometrach. Jest prawie niemożliwe ustawić na olejowym idealnie. Bywa tak że ustawisz, wszystkei stoją w miejscu, przegazujesz i już są różnice.

Jeżeli idzie powolutku, to sie nie martw. Ustawiłeś OK.

Poza tym, przy 4 garach zawsze jest tak że jak ustawisz jeden, to drugi coś się zmieni, więc jeżeli ustawiłeś z grubsza, to potem na wszystkich czterech musisz ustawiać. Zakładam że zrobiłes wakuometr na 4 gary?

 

A jako podsumowanie - jak równo chodzi i utrzymuje wolne obroty ponizej 1000 bez falowania i kasłania, to dobrze ustawiłeś :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 4 gary, no zrobilem w miarę równo, co do obrotów to są na 1000 kasłania nie ma ale falowanie jest, i teraz nie wiem co robic czy dawać na serwis czy ustawic w miarę równo i zostawic na sezon czy dalej sie bawic, na wysokie obroty wkręca sie ladnie i równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw i pojeździj. Lepsze jest wrogiem dobrego :)

Motocykl ma jeździć i sprawiać radochę. Jak się równo wkręca a na wolnych dobrze chodzi, to jest git. To nie jest MotoGP :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim starym kasztanie idealnie nie ustawisz. Gaźniki czerstwe i synchro to bardziej formalność niż idealne dostrojenie. Niedawno walczyłem z 1000F i też miodu nie było. Jakoś tam się dało ustawić ale nie byłem zadowolony, ale też nie wnikałem dalej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...