Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem nowym uzytkownikiem tego forum i mozna zalozyc ze wiedze o motocyklach mam znikoma. Niedlugo bede podchodzil do egzaminu na A2 i bede szukal maszyny dla siebie. Mam 194 cm wzrostu, wiec jestem dosc wysoki i szukam motoru zdaje sie ze typu naked, czyli cos jak sport tylko bez owiewek (taki styl typowo "scigaczowy" srednio mi sie podoba). Motoru mam zamiar uzywac glownie do jazdy po miescie oraz od czasu do czasu moze dluzsza podroz do miasta w ktorym studiuje i spowrotem (ok. 200km). Jesli to by bylo mozliwe to zeby fajnie brzmial i jak by w miare szybko przyspieszal by bylo fajnie, na wysokich predkosciach mi nie zalezy, nie jestem jakims napalencem ktory chce gnac 200 km/h. Raczej spokojnie chce jezdzic, moze czasami na autostradzie troche docisnac i tyle. Jesli chodzi o kase to ciezko powiedziec mi na ta chwile, najwyzej bede zbieral dluzej ale na pewno nie chce wydac powyzej 10 000, raczej bym chcial wydac troche mniej jako ze to dopiero pierwszy motocykl - jakies 4-5 tys ale jesli naprawde bedzie warto to po prostu dozbieram i pozniej kupie.


Jesli czegos nie napisalem jeszcze istotnego to pytajcie.



P.S. Jesli chodzi o wyglad to podobaja mi sie motocykle tego typu: http://www.fazer600....io-black600.jpg bez tej szybki z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xt 660x lub r to według mnie najlepsze motocykle na a2.

Są ekonomiczne, bezawaryjne, wygodne, można zjechać z asfaltu, można jechać w dalszą trasę. Mi osobiście się one bardzo podobają i nie zmienię zdania żeby na a2 można było znaleźć coś lepszego

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 80KM dla osoby bez doświadczenia może okazać się za dużo. Lepiej kupić coś słabszego i po roku sprzedać bez straty lub z minimalną, niż odrazu mocną maszynę. Poza tym zazwyczaj dopiero trzeci motocykl jest tym który zostaje na dłużej.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć :) Będę właśnie zdawał na kat. A2 na motocykl i w lutym lub marcu będę chciał kupić motocykl tylko tyle że mam dylemat bo cały czas przeglądam ogłoszenia z motocyklami i mam kilkanaście typów tych motocyklów ale nie wiem co wybrać.
Podam najpierw te typy:

Honda CBR 125 - Tą po 2007 roku z przodem ala CBR 600RR

 

Honda CBF 125

 

Honda NSR 125

 

Aprilia RS 125

Hyosun GT/GTR 125

Honda Rebel 125

Suzuki Marauder 125

 

 

Opcjonalnie:

Suzuki GS 500
Yamaha YBR 250

 

 

Na motocykl mogę wydać 5500 zł maks.
Ciuchy na motocykl też mam i doświadczenie też mam.
Jeżeli ktoś jeździł którymś z tych motocykli to prosił bym o jakąś opinie czy też czy warto kupić jakieś +/- sam dużo o nich czytałem ale mam mętlik w głowie i nie mogę sie zdecydować bo wszystkie są fajne i ciekawe.
Do czego będzie mi służył ten motocykl? Wygląda to mniej więcej tak :

50% - Turystyka - Prędkość przelotowa którą bym jeździł to tak myślę że do 100-110 ale to zależy od pogody bo czasami wystarczała by też ta 80 km/h :)
50% - Szybka jazda / Dynamiczna

 

I jeszcze takie pytanie jak widzicie ciuchy tekstylne na sportowym motocyklu? Bo sam takie posiadam a sportowe motocykle bardzo mi się podobają i chciałbym być ich posiadaczem. O RS 125 za dużo na internecie nie wyczytałem za to o NSR co nie co się dowiedziałem i dawał bym mu największe szanse ale nie doczytałem już i ich wadach (oprócz spalania). W tych NSR trzeba robić mieszanki czy nie? Bo podobno jest dozownik oleju? Następnie ex aequo Honda CBR 125/Honda CBF 125 ponieważ są tanie / mało palą / są mało awaryjne / są ładne i do tego można dorwać bardzo młode roczniki za nie dużą cene / dzwięk 4T ;) - Hyosung GT/GTR 125 / Honda Rebel 125 i Suzuki Marauder 125 i na końcu Aprilia RS 125. I na końcu YBR 250 i Suzuki GS 500 co do którego nie jestem przekonany mimo że wszyscy go tak polecają na A2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość przelotowa którą bym jeździł to tak myślę że do 100-110

 

To w zasadzie skreśla wszystkie 125tki bo przy takiej prędkości to będzie pałowanie z manetką na full.

 

Skoro masz doświadczenie to bierz GS500. Fajną alternatywą będzie XJ600 (wersja S lub N, do wyboru) lub Bandit 600 (da się pewnie kupić zdławionego pod A2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...