Skocz do zawartości

Manualny napinacz rozrządu VTR 1000, CB 500, CBR 600


krzysiek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam do zaoferownia manualne napinacze rozrządu do VTR 1000, Varadero, CB 500 i CBR 600 od F1 do RR (PC37). Sprzedałem na allegro juz kilkanascie sztuk i nikt nie narzeka. Cena 50zł z wysyłką, do kazdego napinacza dorzucam uszczelkę.

Więcej info

GG 18212774

tel 792 869 871

Tutaj zdjecie napinacza do CBR (do VTR i CB mniej wiecej podobnie):

5wn3.jpg

Edytowane przez krzysiek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudzić, przecież to zawsze taniej niż kupić nowy łańcuch, na którym oryginalny napinacz osiągnął maksymalne wysunięcie. :wink:

Natężany etap:

-metrowy pręt gwintowany zamiast śruby

 

Natężany etap:

-dodatkowa rolka do wyciągniętego łańcucha

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto ogarnia podstawy mechaniki nie bedzie mial problemu z prawidlowym ustawieniem, ale w razie problemow sluze pomoca.

Widze, ze sami znawcy tutaj, to moze mi powiecie w czym taki napinacz jest gorszy do oem'a Hondy? Prosze o sensowne odpowiedzi, a nie typu, ze skoro fabryka taki dala to tak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto ogarnia podstawy mechaniki nie bedzie mial problemu z prawidlowym ustawieniem, ale w razie problemow sluze pomoca.

Widze, ze sami znawcy tutaj, to moze mi powiecie w czym taki napinacz jest gorszy do oem'a Hondy? Prosze o sensowne odpowiedzi, a nie typu, ze skoro fabryka taki dala to tak ma byc.

 

 

 

Gdyby Twój był lepszy to Honda już dawno stosowała by go w swoich silnikach.

Ten napinasz może posłużyć tylko oszustom którzy przed sprzedażą motocykla ze zużytym łańcuszkiem chcą dobrze zarobić nie inwestując w nowy łańcuszek i oryginalny napinacz.

Stosowanie takiego rozwiązania ma sens tylko i wyłącznie w motocyklu wyścigowym.

Może nie wiesz albo nie chcesz wiedzieć jak bardzo zmienia się długość łańcuszka po nagrzaniu silnika ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gdyby Twój był lepszy to Honda już dawno stosowała by go w swoich silnikach.

Niestety nie zawsze producent chce inwestować w coś co ma przedłużyć żywotność elementów silnika , niestety ale zarabia się najwięcej na częściach które ulegają zużyciu - w końcu w handlu cały czas rozwija się efekt Postarzania produktu

Choć nie twierdze że w/w napinacz jest dobrym rozwiązaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne napinacze stosowane np w vtr 1000 i xr 400 miały jedną bardzo poważna wadę:bez zapadkowe z sprężynką taśmową która potrafiła się złamać np przy schodzeniu z gumy albo od wibracji-co skutkowało cofnięciem napinacza=luźny łańcuszek= zawory całują tłok :)

 

 

 

każdy robi co chce więc nie wiem po co się spinacie,osobiście używałem tylko sensowniej zrobionego,z odpowiednim zakresem jak oryginalny napinacz i było git

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wiesz albo nie chcesz wiedzieć jak bardzo zmienia się długość łańcuszka po nagrzaniu silnika ?

Wiem jaka jest rozszerzalnosc materialu, ale to sa takie niewielkie ilosci, ze praktycznie nie graja zadnej roli.

 

Wysokosc korpusu i dlugosc sruby dobralem tak, zeby mozna bylo napiac na tej dlugosci co seryjny trzpien, wiec gdy skonczy sie zakres, bedzie to oznaczalo lancuszek do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze odzywaja sie tylko ci, ktorzy mieli z takimi napinaczami wiele do czynienia...

 

Wiem jedno, wiele ślizgów będzie do wymiany.

 

Prosze cie, jak sruba, ktora ma podobna powierzchnie styku co oryginalny trzpien moze ci uszkodzic slizg? :blink:

 

 

 

Taniej wychodzi wymienić sprężynę w oryginalnym napinaczu.

Tylko, ze wymiana sprezyny nie zawsze pomaga na taki czas jak sie tego oczekuje.

 

Skonczcie offtop, bo to jest giełda, a nie pytanie czy warto taki napinacz zakladac. :offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczcie offtop, bo to jest giełda, a nie pytanie czy warto taki napinacz zakladac. :offtopic:

 

 

Masz rację, to jest giełda, ale to co tutaj widzę w żadnym wypadku nie można nazwać offtop'em. Rozmowa toczy się cały czas na temat napinacza, oraz jego zastosowania w motocyklu. Do tego w dyskusji biorą udział dwie osoby, które znają się na mechanice i na tym forum uratowały już nie jeden motocykl.

 

Zalecam spokój, a jeśli jesteś pewny tego co sprzedajesz - używaj solidnych argumentów, nie nerwów.

 

 

Diabeł.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używaj solidnych argumentów

 

W tym wypadku solidnych argumentow powinny uzywac osoby, ktore maja jakies objekcje co do tego napinacza i je uzasadnić, najlepiej konkretnymi przykładami i zdjeciami uszkodzen jakie ów napinacz powoduje, a nie "sucha gadką".

Ja sie w żadnym wypadku nie denerwuje, tylko jestem zdumiony, tym, ze wiekszosc tutaj to czyści teoretycy, którzy coś gdzieś uslyszeli i powtarzaja bez sensu. :wink:

 

Co do moich argumentow to przelatałem F2 (do stuntu) cały zeszly sezon bez ponownej regulacji. Przypuszczam, ze przez te 5-6 miesiecy dostała tak po dupie jak wasze sprzety przez cały zywot :cool:

 

 

 

Trzeba umieć ją nakręcić :)

 

Myslisz, że odpowiednie naciagniecie wyeliminuje halas, gdy wyrobione jest gniazdo trzpienia albo gwint samohamowny? Nie wiem z iloma napinaczami Hondy miales do czynienia, ale powinienes wiedziec, ze to zdarza sie rownie czesto co rozciagnieta sprezyna. Jesli w F3, ktora pewnie swoje juz przelatała, masz napinacz w idealnym stanie i sprezynę wymieniasz rzadziej niż łańcuszek, to tylko pogratulowac udanego zakupu i szcześcia :)

Edytowane przez krzysiek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...