Skocz do zawartości

[roz] Mińsk 125


kaamil987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem ze sprzęgłem w mińsku 125. przy ruszaniu jest wszystko ok ale jak nim jadę i dam mu momentalnie gazu to mińsk stoi w miejscu a silnik wyje i sprzęgło się ślizga. mam nowe tarcze i kosz sprzęgłowy. czytałem na internecie żeby kupić przekładki od mz 150 ale może wy mi coś doradzicie. zrobiłem już kilka kilometrów na tym sprzęgle i narazie nie widzę rezultatów. olej lux 10 nówka. pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły. popuszczałem mu troszkę sprzęgło i podciagałem ale jest ciągle to samo



zamówiłem przed chwilką komplet tarcz i przekładek do MZ. nie wiece może czy trzeba coś przerabiać czy wchodzą normalnie?? i ile dać tarcz, 4 tak jak oryginalnie czy dać jedną więcej ?

Edytowane przez kaamil987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest 5 sprężynek z takim haczykiem i tym haczykiem łapiesz za dekielek zamykający to wszystko



mam jeszcze jedno pytanie. czy wie ktoś może gdzie mogę tanio kupić stacyjkę do mińska lub z czegoś podobnego żeby pasowała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zmieniłem w mińsku tarcze i przekładki z mz i sprzęgło dalej się ślizga.. już nie tak mocno ale dalej się ślizga. wiecie może czego to może być wina ?? proszę o pomoc i pozdrawiam. olej jest nówka marki LUX



Witam zrobiłem nim wczoraj 75km i dalej .... . Nie pojedzie więcej niż 55 czy go się piłuje czy się jedzie normalnie 55 i nic więcej, jak dam mu troszkę wiecej gazu to odrazu słychać jak sprzęgło nie puszcza dalej, sam nie wiem co mu może być. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś najpierw poszukał na forum to wiedziałbyś, że Mińsk wymaga oleju do skrzyń biegów z mokrym sprzęgłem ewentualnie oleju silnikowego przeznaczonego do silników z mokrym sprzęgłem. Żaden olej ogólnego zastosowania ani samochodowy nie nadaje się. Tu uprzedzam Twoje pytanie, tak możesz to wylać i odstawić na półkę, bo do niczego się nie przyda.

 

P.S Olej masz marki Orlen a pod nazwa to LUX10. Nomenklatura kłania się.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko że ten olej mam zalany w 8 innych motorach i nie mam takiego problemu :). ale chyba znalazłem przyczynę zaraz się za to wezme jak zrobie to zdam relacje. pozdrawiam



dałem jedną wiecej tarczę i wszystko jest ok.. problem rozwiązany pozdrawiam i dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...