Skocz do zawartości

Aprilia rs 160 . Nie odpala Pomocy


dawid95233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mianowicie posiadam Aprilie rs 160 ( Po tuningu) Wymienilem Cylinder tlok tlumnik gaznik ale to mnie jwazne.

Mialem motor docierac ,jezdzilem spokojnie 4-5 tys obr . Mechanik mowil ze czasami mu trzeba depnac to tak zrobilem., Motor mial kolo 10 tys obr przez 10 sek. Jade sb i nagle stracil moc ... (nie zablokowalo kola ani nci z tych rzeczy ). Ale juz jak zgasl to go nie moge odpalic . Dodam iż iskra jest itp. Myslalem ze tlok sie zatarł ale nie ... Jak widzialem to normlanie chodzi w cylindrze . Wiec nie wiem co moglo by byc tego powodem ... PRosze o pomoc .

 

 

 

Edit@

 

Mi się wydaje ze jeżeli by sie tlok zatarł to nie chodził by w cylku w Gore i w dół ??

Edytowane przez dawid95233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś może któryś z przewodów od paliwa się przytkał (przedmuchaj kompresorem) i paliwo nie dochodzi?

Jak nie to rozbierz jeszcze raz silniczek i sprawdż może coś zobaczysz , najlepiej wstaw zdjęcia silnika to coś doradzimy , bo tak trudno powiedzieć o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na pych jeśli wyjątkowo małe opory będzie stawiał to sprzęt stracił kompresję. Miałem kiedyś taki przypadek, że odleciał mi kawałek pierścienia i rozwalił kawałek cylindra. Dało się później nawet odpalić sprzęt ale ledwo co jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie pierscienie . Zatarlem caly cylinder i tloka ... i znow 2 tys na nowy cylek Ale to nei wina motoru tyko moja bo za duzo gazu mu dalem...

TO nic mozna temat zamknac .

I tak wiem pamietam bubel1443 :)\\

 

Edit@ Tlok niby chodzil ale jak sprawdzili kompresje to 4 bary...

Edytowane przez dawid95233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wszystkie motocykle po remontach docieram na ostro, od razu dostają w palnik i jeszcze nic nie pękło ani się nie zatarło. A plus tego docierania jest taki , że motocykl pózniej jest dynamiczny i ma moc jaką powinien mieć.

Tak, tak. Na pełnym gazie docierasz i nic :laugh: :laugh: :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, przecież teraz mi dopiero zaświtało, że ten cylek pewnie jest na nikasilu. A jeśli tak to na pewno winą nie było twoje odkręcenie gazu bo na nikasilu praktycznie nie ma potrzeby docierania. Ja obstawiam, że miałeś coś źle zmontowane albo źle dobrany tłok. A na korbie czasem nie masz luzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Na pełnym gazie docierasz i nic :laugh: :laugh: :laugh:

Docierać też trzeba wiedzieć jak, a metoda 'na ostro' jest stosowana przez wielu ludzi i jakoś nie narzekają sprzęty.

 

Cylinder jest na nicasilu. Teraz rozebrać i sprawdzić jak i w którym miejscu przytarł się tłok, możliwe, że dozownik (o ile jest), albo może nawet zła regulacja gaźnika (co by było winą raczej mechanika)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...