Jump to content

Aprilia rs 160 . Nie odpala Pomocy

dawid95233
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem mianowicie posiadam Aprilie rs 160 ( Po tuningu) Wymienilem Cylinder tlok tlumnik gaznik ale to mnie jwazne.

Mialem motor docierac ,jezdzilem spokojnie 4-5 tys obr . Mechanik mowil ze czasami mu trzeba depnac to tak zrobilem., Motor mial kolo 10 tys obr przez 10 sek. Jade sb i nagle stracil moc ... (nie zablokowalo kola ani nci z tych rzeczy ). Ale juz jak zgasl to go nie moge odpalic . Dodam iż iskra jest itp. Myslalem ze tlok sie zatarł ale nie ... Jak widzialem to normlanie chodzi w cylindrze . Wiec nie wiem co moglo by byc tego powodem ... PRosze o pomoc .

[email protected]

Mi się wydaje ze jeżeli by sie tlok zatarł to nie chodził by w cylku w Gore i w dół ??

Edited by dawid95233

A sprawdziłeś może któryś z przewodów od paliwa się przytkał (przedmuchaj kompresorem) i paliwo nie dochodzi?

Jak nie to rozbierz jeszcze raz silniczek i sprawdż może coś zobaczysz , najlepiej wstaw zdjęcia silnika to coś doradzimy , bo tak trudno powiedzieć o.O

Spróbuj na pych jeśli wyjątkowo małe opory będzie stawiał to sprzęt stracił kompresję. Miałem kiedyś taki przypadek, że odleciał mi kawałek pierścienia i rozwalił kawałek cylindra. Dało się później nawet odpalić sprzęt ale ledwo co jechał.

Jednak nie pierscienie . Zatarlem caly cylinder i tloka ... i znow 2 tys na nowy cylek Ale to nei wina motoru tyko moja bo za duzo gazu mu dalem...

TO nic mozna temat zamknac .

I tak wiem pamietam bubel1443 :)\\

[email protected] Tlok niby chodzil ale jak sprawdzili kompresje to 4 bary...

Edited by dawid95233

JA wszystkie motocykle po remontach docieram na ostro, od razu dostają w palnik i jeszcze nic nie pękło ani się nie zatarło. A plus tego docierania jest taki , że motocykl pózniej jest dynamiczny i ma moc jaką powinien mieć.

JA wszystkie motocykle po remontach docieram na ostro, od razu dostają w palnik i jeszcze nic nie pękło ani się nie zatarło. A plus tego docierania jest taki , że motocykl pózniej jest dynamiczny i ma moc jaką powinien mieć.

Tak, tak. Na pełnym gazie docierasz i nic :laugh: :laugh: :laugh:

Czekaj, przecież teraz mi dopiero zaświtało, że ten cylek pewnie jest na nikasilu. A jeśli tak to na pewno winą nie było twoje odkręcenie gazu bo na nikasilu praktycznie nie ma potrzeby docierania. Ja obstawiam, że miałeś coś źle zmontowane albo źle dobrany tłok. A na korbie czasem nie masz luzów?

Tak, tak. Na pełnym gazie docierasz i nic :laugh: :laugh: :laugh:

Docierać też trzeba wiedzieć jak, a metoda 'na ostro' jest stosowana przez wielu ludzi i jakoś nie narzekają sprzęty.

Cylinder jest na nicasilu. Teraz rozebrać i sprawdzić jak i w którym miejscu przytarł się tłok, możliwe, że dozownik (o ile jest), albo może nawet zła regulacja gaźnika (co by było winą raczej mechanika)..