Skocz do zawartości

Ile kilometrow wyjezdza kursant podczas szkolenia, czas szkolenia


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

jako, ze powoli znowu wywiazuje sie dyskusja na temat szkolenia zastanawiam sie nad tym, ile kilometrow wyjezdza Wasz Kursant podczas szkolenia jakie prowadzicie czyli ile km robi w ciagu tych 30 h ?

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pytasz o szkolenie w zakresie kat. B?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma limitu godzin czy kilometrów. Kursant ma arkusiki z krateczkami :) i stawia sie ptaszka jeżeli osiągnie poziom > ujdzie z biedą :laugh:

Jeden potrzebuje godziny bądź dnia. Inny może jeździć miesiąc.

Nazbiera komplet ptaszków to wtedy można z nim pojechac na egzamin.

 

Ptaszki może sobie zbierac u kilku instruktorów, jego wybór. Ale wszystcy instruktorzy sa mniej więcej tak samo wredni

:laugh:

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pytasz o szkolenie w zakresie kat. B?

 

INteresuje mnie zarowno kat. A jak i kat. B

 

Tamka, u nas tez niema zadnych limitow ani czasowych ani kilometrowych, ale to sama wiesz :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze na kat.A przejedzie gdziesc kolo 60 km przrz caly kurs a na kat B jak powiem ze 200 to pewnie bedzie za malo

 

Chyba więcej.

Ja ostatnio przez 8 godzin jeżdżenia po placu nabiłem 70 km.

A do tego masz jeszcze jazdy po mieście - powiedzmy 6 godzin x 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można szacować, że przez dziesięć godzin na mieście, kursant zrobi między 150 a 200 km.

Placu wcześniej nie liczę.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (kat. A) wyglądało to +- tak, że pierwsze 6/8h to był zasadniczo plac. Niektórzy niestety musieli poćwiczyć na placu odrobinę dłużej. Następne zajęcia to jazda poza obszarem zabudowanym (wycieczka po wsiach) - w zależności od kursanta ok. 30-60km. Potem jazdy głównie po mieście (z rozgrzewką na placu) po ok. 35-40km/2h. Choć w przypadku niektórych kursantów zdarzały się wycieczki po ok. 100-120km ale to w czasie trzygodzinnych zajęć. Przy okazji zaliczany odcinek autostradowy lub/i drogą ekspresową aby oswoić się z wyższymi prędkościami.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly offtop - na wspominki mnie wzięło.

 

Przy okazji zaliczany odcinek autostradowy lub/i drogą ekspresową aby oswoić się z wyższymi prędkościami.

Tiaaa, oswoić się... Już ja pamiętam to "oswajanie" i ciągłe "Gaz!! Gaz! GAZ!" w słuchawce. Ja mam śmierć w oczach i ciepło w gaciach, a ten mnie jeszcze pogania. True story :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - przyznaj się, ze szykujesz się do prywaty :icon_razz:

 

Przy tych wszystkich hopkach i siupkach jakie przezywam z moimi szefami faktycznie myslalem o tym. Czasy mam juz wypracowane, wiec nic nie stoi na przeszkodzie, tyle, ze czas jak zwykle nieodpowiedni, bo trzeba startowac najpozniej w Toncu Lutego, najlepiej w koncu Stycznia. Bedac na cudzym nie mozna narzekac, pod warunkiem, ze szef placi. To co przezywam obecnie to jakas paranoja. zkole glownie jednoslady, tyle, ze moj szef szczwany lis jezdzi z nimi egzaminy ktore Ida na jego Konto - widac tego potrzebuje.

 

Temat zalozylem ze wzgledz na temat w szkoleniu w Wroclawiu. Chodzi o System -> zaufanie do kursanta i jego odpowiedzialnosc.

 

Placu generalnie nigdy nie licze, bo nie mam za niego placone ani od km ani pauschalnie. Interesujaco zaczyna sie gdy Kursant wyjezdza na miasto, wtedy leci kasa za moj pojazd.

 

Srednio na 45 min ( 1 h ) liczone sa 25 km.

 

Po terenie niezabudowanym ( 5 h ) robie srednio od 180 do 230 km

 

Autostrada ( 4 h ) to z regoly 200 do 250 km

 

Jazda nocna ( 3 h ) to 100 - 120 km

 

Tak wiec moi kursanci wyjezdzaja w ciagu kursu cos Kolo 700 km.

 

Jak dostane nowego kursanta, to sprawdze z ciekawosci ile robi mniej wiecej po placu.

 

@ Pchelka, ciesz sie, ze nie jezdziles ze mna, bo krotkofalowka chodzi na maxa a moj glos donosny jest :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... że pierwsze 6/8h to był zasadniczo plac..."

 

Ja nie wytrzymał bym tyle na placu. Po 1.5h jazdy na placu miałem serdecznie dosyć, i znalazłem nowe zastosowanie dla ybr125 :))

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...