Skocz do zawartości

ex650 Nieszczelny kolektor


heniek128
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kolektorem, jest nieszczelny -> wymiana uszczelki (jest dostępna tylko zwykła miedziana) nic nie daje. Próbowałem dawać podwójną - też nie poskutkowało. I teraz pytanie czym to dodatkowo uszczelnić.

 

1. Pasta do wycechów - obstawiam że się szybko wykruszy w tym miejscu

2. Silikon do wydechów z castoramy za 12zł

3. Coś innego

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem dzisiaj dokładnie ale raczej nierównoległe powierzchnie przylegania. Sprzęt stał kiedyś 2 miesiące na kolektorach. Ze śrubami raczej jest ok bo na podwójnej uszczelce było dokładnie to samo. Wszystko w miarę sztywno siedzi. Jak bym miał uszczelkę taką metalową co się zgniata przy przykręcaniu to pewnie by uszczelniło (i taka była założona wcześniej) ale teraz są dostępne tylko miedziane które przecież nie tak łatwo zgnieść a nie mam zamiaru dokręcać mega mocno i później martwić się zerwanymi gwintami. Ogólnie dotyczy to tylko jednego cylindra.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej zdjąć kolektor i "puknąć" go gdize trzeba żeby lepiej przylegał? A jak nie to, to musisz zrobić uszczelkę miękką ale metalową. Czyli np kłebęk miedizanego drutu ułożony jako uszczelka, albo grubszej aluminiowej folii. Tylko że to będzie prowizorka, bo to jest jedno z najbardziej groących miejsc motocykla i wcześniej czy później to sie pójdzie strzyc. Usuń przyczynę (nierówne przyleganie) a nie objawy (nieszczelność).

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kolektorem, jest nieszczelny -> wymiana uszczelki (jest dostępna tylko zwykła miedziana) nic nie daje. Próbowałem dawać podwójną - też nie poskutkowało. I teraz pytanie czym to dodatkowo uszczelnić.

 

1. Pasta do wycechów - obstawiam że się szybko wykruszy w tym miejscu

2. Silikon do wydechów z castoramy za 12zł

3. Coś innego

 

Jest podpięty temat w tym dziale o poprawności pisania podczas zakładania nowego tematu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiem, że model motocykla jest w tym przypadku niezwykle istotny ale niech będzie Kawasaki Ex650a6f, 2006, Vin: JKAEX650AAA009523, rok 2006. Przegląd ważny do 12.07.2006, pierwsza rejestracja 2008.04.28, dop. nacisk osi 1,96kN, dop. ładowność 355kg, masa 170kg, poj. 649ccm, stosunek mocy do masy 0,3118kw/kg. Mój numer buta 44 ale często 43. Wgniecenie na baku po prawej stronie, opona z tyłu rok 2012, z przodu 2007. Przebieg 12000 mil. Olej 10w50, nowe uszczelniacze na teleskopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiem, że model motocykla jest w tym przypadku niezwykle istotny ale niech będzie Kawasaki Ex650a6f, 2006, Vin: JKAEX650AAA009523, rok 2006. Przegląd ważny do 12.07.2006, pierwsza rejestracja 2008.04.28, dop. nacisk osi 1,96kN, dop. ładowność 355kg, masa 170kg, poj. 649ccm, stosunek mocy do masy 0,3118kw/kg. Mój numer buta 44 ale często 43. Wgniecenie na baku po prawej stronie, opona z tyłu rok 2012, z przodu 2007. Przebieg 12000 mil. Olej 10w50, nowe uszczelniacze na teleskopach.

To jest forum motocyklistów w dziale mechaniki a nie PUDELEK i robienie sobie jaj jest niewskazane.

Nie doradzam właścicielom "brzydkich motocykli" i jeżeli zakładasz temat związany z problemami motocykla to napisz proszę na początku markę i model chcąc uzyskać poradę.

A jeżeli masz tak dobry humor doradzam zmianę działu na tym samym forum.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kolektorem, jest nieszczelny -> wymiana uszczelki (jest dostępna tylko zwykła miedziana) nic nie daje. Próbowałem dawać podwójną - też nie poskutkowało. I teraz pytanie czym to dodatkowo uszczelnić.

 

1. Pasta do wycechów - obstawiam że się szybko wykruszy w tym miejscu

2. Silikon do wydechów z castoramy za 12zł

3. Coś innego

 

Ja na Twoim miejscu zmiękczyłbym palnikiem tą miedzianą podkładkę i skręcił całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na Twoim miejscu zmiękczyłbym palnikiem tą miedzianą podkładkę i skręcił całość.

Kolego Yosarian - jeżeli chcesz doradzać to rób to porządnie.

Miedź po podgrzaniu palnikiem należy wrzucić do zimnej wody aby zrobiła się miękka.

Samo podgrzanie i zostawienie do powolnego wystudzenia na powietrzu powoduje zahartowanie tego metalu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...