Skocz do zawartości

niewielki turystyk - dla niskiej osoby - 160cm


Rekomendowane odpowiedzi

Podsunę jeszcze jeden pomysł - kanapę można oddać do tapicera by ten obniżył ją . Oczywiście zmniejsza się komfort ale wzrasta poczucie pewności, znam kobietę która mimo 156cm śmiga na Monstrerze S4 po takim zabiegu w dodatku obniżana była kanapa, która w katalogu akcesoriów występowała jako obniżona o 2,5cm.

Tapicer usunął z niej kolejne dwa a co ważniejsze przyciął boki by była węższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego szukasz dziury w cąłym. Wszyscy Ci cbf600 polecają - to naprawdę fajne, małe moto, a i tak łyknie praktycznie wszystkie pseudo turystyczne single. Można jescze bandita albo gsx-fa - wodniaki 650tki polecić - masa z 30kg większa, ale podczas jazy jej nie czuć, a silniki tam idą dołem.

Edytowane przez _bollo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie szukam dziury w całym, ze względu na doświadczenie (wyniesione z wiekiem) i różnymi sytuacjami życiowymi - wolę mieć różne alternatywy - szczególnie że mówimy o w miarę uniwersalnym motocyklu (funkcjonalność) -

 

Mając kilka opcji do wyboru - łatwiej jest znaleźć sprzęt w dobrym stanie (a wiadomo jak o to ciężko)

 

Nie jestem maniakiem żadnej konkretnej marki więc też nie będę purystą pod tym względem - po prostu chcę kupić sprzęt którym będzie się mi fajnie jeździło w 2 osoby, jak i samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam się tu nad tym 650 gs zastanawiałem i mimo kilku wad jest to jeden z bardziej zwinnych i uniwesalnych motocykli jak również fajny do jazdy we dwoje, ewentualnie rozważ suzuki dl 650 v-strom ale to już spore jest

Edytowane przez mostasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niski i też się przymierzam do kupna motocykla. Ten sezon chce poświęcić na przymiarki. U mnie wachlarz był większy, bo jeszcze brałem pod uwagę 250-300-500. Wydaje mi się, że dobrym wyborem będzie Yamaha XJ6, bo i w budżecie się powinieneś zmieścić (3-4 letni). Tu wyżej kolega mówi o GS650, ale On ucieka poza budżet ~20k+, do Ducati nawet się nie zbliżałem, ale jak będzie okazja to przysiądę dla porównania (drogi). Czekam na info z salonu Hondy o dostawie CB500F, żeby przysiąść i ew. brać ją pod uwagę (kupuję w przyszłym sezonie moto). Siedziałem na CBR500, ale zupełnie mi się nie podoba...

 

Reasumując. Znajdź u siebie XJ6 po 2009r, pojedz i zobacz. Ja chciałem nerkę sprzedawać jak na niej usiadłem i nie chciałem zejść... A jeszcze mi ją odpalił jak siedziałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że kolega szuka sprzętu o dość niskim położeniu kanapy, jak sam zaznaczył w temacie 160cm wzrostu. Z tego co kojarzę XJ6 nie ma regulowanej kanapy a w CBF600 po obniżeniu kanapa jest bodajże na wysokości 770mm.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że kolega szuka sprzętu o dość niskim położeniu kanapy, jak sam zaznaczył w temacie 160cm wzrostu. Z tego co kojarzę XJ6 nie ma regulowanej kanapy a w CBF600 po obniżeniu kanapa jest bodajże na wysokości 770mm.

 

Pozdr.

F.

Sam się nią zainteresuje, bo z tego co widzę kanapa regulowana jest niezależnie od zawieszenia.

 

XJ6 ma kanape 785mm i można do 30mm jeszcze zyskać na śrubie od zawieszenia. Podobno przy lżejszych osobach bez straty na jakości jazdy. Ja jeszcze będę próbował różnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kto się wysili i tak znajdzie, ale dla leniwych małe porównanie trzech sprzętów w klasie, której dotyczy wątek.

http://www.motocykl-online.pl/testy/honda-cbf-600-suzuki-bandit-650-s-yamaha-xj6-diversion

 

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kto się wysili i tak znajdzie, ale dla leniwych małe porównanie trzech sprzętów w klasie, której dotyczy wątek.

http://www.motocykl-online.pl/testy/honda-cbf-600-suzuki-bandit-650-s-yamaha-xj6-diversion

 

 

Pozdr.

F.

 

Podałeś XJ6 Diversion ze starszych modeli, a On jest wyższy. Nowsze są niższe no i XJ6 jest niższy.

 

http://www.scigacz.pl/Yamaha,XJ6,po,prostu,golas,13437.html

Edytowane przez Koucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć;) Jako że za niedługo będę chciał zrobić sobie prawo jazdy kat. A1 to powoli rozglądam się za jakimś motocyklem. Dużym problemem jest to że niestety matka natura obdarzyła mnie dość niskim wzrostem (zawrotne 165 cm) i trochę lichą posturą ;/. Trochę się rozglądałem ale większość motocykli 125ccm które mnie interesują ma za wysoko siedzisko. Znacie jakieś motocykle które będą odpowiednie dla mnie? Interesują mnie głównie nakedy, turystyki i enduro. Budżet max 12k
Z góry dziękuję za pomoc 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2013 o 09:48, radeq napisał:

2. wygodna kanapa dla plecaczka - bowiem często zawożę dziecko do szkoły.

[..]

muszę przekonać żonkę o bezpieczeństwie poruszania się nim po drogach (to jest obecnie największa przeszkoda).


A ona wie o punkcie 2? : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...