Skocz do zawartości

Motocykl kupiony ale nie przerejestrowany i niepłacone OC od kilku lat


Rekomendowane odpowiedzi

przede wszystkim poczytaj sobie o sprowadzeniu z wysp. AFAIR oni zgłaszają sprzedaż... czyli de facto chcesz się wybrać zarejestrować motocykl, który prawdopodobnie widnieje tam w rejestrze jako nabyty przez inną osobę; i pójdziesz tam z własnoręcznie sfałszowaną umową? odwagi nie pogratuluję, raczej głupoty mogę współczuć

jsz

 

Gdzie ma były właściciel zgłosić sprzedaż skoro nie zarejestrował motocykla w Polsce? WK nawet nie wie że taki pojazd znajduje się na terenie naszego kraju.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko jak coś się nie zgadza w umowie, ale z drugiej strony w UK spisywanie umów nie jest wymagane, więc można napisać oświadczenie w WK że umowa nie została sporządzona i z reguły to wystarcza, wszystkie potrzebne informacje i tak są w dowodzie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie ma były właściciel zgłosić sprzedaż skoro nie zarejestrował motocykla w Polsce? WK nawet nie wie że taki pojazd znajduje się na terenie naszego kraju.

 

pytający przyznał się do zakupu od osoby, która z kolei zakupiła motocykl na wyspach. coś mi się majaczy, że tam jest druczek z danymi, który wysyła się do ichniego wydziału w celu wyrejestrowania. wyraźnie napisałem "tam", wystarczyło czytać ze zrozumieniem...

 

co zrobić? żeby być bezpiecznym - odkręcić sfałszowaną umowę, póki się nigdzie nie pojawiła; tzn. spisać ze sprzedawcą-polakiem, a w WK dać komplet z dokumentami z angolandii. tyle, że to pewnie mało realne; tym samym szansa na rejestrację bez łamania prawa spada pewnie do zera

na przyszłość nie robić głupot

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytający przyznał się do zakupu od osoby, która z kolei zakupiła motocykl na wyspach. coś mi się majaczy, że tam jest druczek z danymi, który wysyła się do ichniego wydziału w celu wyrejestrowania. wyraźnie napisałem "tam", wystarczyło czytać ze zrozumieniem...

 

 

 

 

 

No wysyła się. Tylko co ma z tym wspólnego WK w Polsce?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie pochodzenia pojazdu..? nie wiem, po prostu zakładam iż takie działanie jest podejmowane, skoro nie rejestrują od ręki, tylko dopiero po kilku tygodniach wydają papiery, oficjalnie w tym czasie weryfikując dane pojazdu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie znajdą, bo zakładając że obecny właściciel ma angielski dowód, w którym jako właściciel widnieje Anglik, to oznacza że nie odesłał on tego dowodu do angielskiego WK, tak jak powinien zrobić, a zwyczajnie oddał go Polakowi, który sprowadził moto do Polski. Do WK Anglik wysłał jedynie kwit że motocykl został wyeksportowany, tak że w angielskim systemie nie ma żadnej informacji o osobie która de facto kupiła pojazd i sprowadziła go do kraju.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam

 

6 lat temu ojciec kupił mi motorower z innego województwa, niestety nigdy go nie przerejestrował przez co jest on na tablicach z innego miasta oraz bez ubezpieczenia(nie ma też badania technicznego). Chciał bym doprowadzić go legalnie do stanu abym mógł się bezstresowo poruszać po drogach, ale nie wiem jak się tym zająć. Myślałem nad sporządzenia darowizny z ojcem aby motorower był na mnie, lecz nie wiem co zrobić później. Jeśli ktoś miał podobne problemy to proszę o poradę, bo szkoda tego motorka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...