Skocz do zawartości

R1 sprzęgło


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam, mam pytanko: podczas przejażdżki na 4 biegu około 8 tys obrotów poczułem jak by na ułamek sekundy sprzegło się śliznęło, Moto na 3,4,5,6 na wysokich obrotach juz tak ochoczo nie przyspiesza, ale na 1 biegu R1 bezproblemowo mozna gumowac i sprzegło się nie ślizga, na podnośniku przy wbitej jedynce i wciśniętej klamce sprzęgła koło stoi w miejscu czyli niby sprzegło ok, ale inne objawy wskazuja na ślizganie, dodam że R1 rn09 zalana nowym olejem Motul 10w40 MA2

z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo do wymiany , sprawdzisz to na ostatnim biegu i ok 2 tys obr - odkrec do konca gaz , zapewne silnik wejdzie na obroty i nie bedzie powoli przyspieszal,.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej wrzucić 6 bieg na postoju podkręcić lekko obroty i ruszyć puszczając od razu sprzęgło jeśli natychmiast zgaśnie to jest ok. Lub 6 bieg i przyśpieszanie na maksa od 40km/h lub większej / mniejszej prędkości (najmniejszej możliwej bez szarpania). Na pierwszym biegu będzie się ślizgać jak już całkiem zostanie zużyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zakupiłem tarcze EBC dla R1 bo stare do kosza poszły, rozebrałem sprzęgło i 5 przekładek jest w niemal idealnym stanie, 2 bardziej zużyte zdjęcia są w załączniku.

Jeśli ktoś się zna to niech podpowie mi czy trzeba wymienić przedkładki zebym 2 razy nie rozkręcał sprzęgła :)

dzięki za odp

post-49202-0-07759200-1370257604_thumb.jpg

post-49202-0-99951800-1370257638_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to były minimalne ruchy, mogłeś podkręcić trochę linką od sprzęgła, na jakiś czas pomaga, ale widzę, że już zakupiłeś tarcze i rozebrałeś sprzęgło

Czyli podeprzeć sprzęgło, żeby na pewno się ślizgało, by nawet do sklepu i warsztatu nie dało się dojechać...

Piękna rada...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...