Skocz do zawartości

gaznik z motocykla w 126p


Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz pisalem, cala sprawa powstala z tego powodu ze w zwiazku z wymogami czystosci spalin te gazniki sa bardzo ubogo ustawione.

Tak ubogo ze gdy schodzisz z obrotow ladunek mieszanki nie ma szansy spalic sie w komorze spalania, wiec jest wyrzucony do goracej czesci wydechu i tam ulega zaplonowi.

No i masz swoja "marchewe" :).

Air cut miejscowo wzbogaca mieszanke przy zejsciu z obrotow w ten sposob ze powietrze do ukladu wolnych obrotow i przejscia dochodzi dwoma kanalami z ktorych jeden moze byc zamkniety przez air cut tak skonstruowany zeby robic to przy zejsciu z obrotow - cala filozofia.

Zmniejszenie ilosci powietrza = wzbogacenie mieszanki.

Prymitywny oryginalny gaznik nie ma wogole takiego problemu ale pali ci 7l a nie 5.5l na stowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa

Na seryjnym gaźniku ile razy tak było że z kulturą zjeżdżałem z górki hamując silnikiem a za mną tylko pepesze słyszałem.. i nawet tak było że nieoznakowanym bagiety za mną jechały i mnie zawineli :D nie za prędkość tylko mi chcieli wcisnąć że mam niesprawny samochód i powinienem się udać do mechanika :D

Hamulce mam tarczowe ;) a sprężanie 11 barów co na malucha jest kolosalnym wynikiem i tu się już da hamować silnikiem ;) co do latania bokiem to w kaszlu wystarczy bardziej kierą dokręcić i sam leci bokiem, jeśli wcześniej dacha nie wygrzmoci lub nie pojedzie prosto :D

Adam M.

Dzięki za info jak to działa bo już z kumplami tak zachodziliśmy w głowę jak to działa że se siana z tym daliśmy, a to w sumie proste i logiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, no łbem w ścianę wyrąbać idzie :banghead: z czegoś innego jeszcze pasuje pływak do tego gaźnika ? bo szukam wszędzie i znaleźć nie mogę za jasną cholerę... wypadł mi z rąk pływak na ziemię i się jedna z komór odłamała od blaszki :banghead: mam niby drugi... ale wiedząc jakie to delikatne wolę się uposażyć w kilka :blink: rzucił by kto linkiem lub ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wypadł mi z rąk pływak na ziemię i się jedna z komór odłamała od blaszki

 

plastikowy pływak ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej każdy tam benzyna rozpuści , to było do jakiejś blaszki klejone ? dasz radę zapodać jk to wyglda może być nawet zdjęcie z internetu nie musi być real foto

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak, wtopiona jest w nie blaszka.. coś jak to http://www.smugi.pl/product-pol-3832-Zestaw-naprawczy-do-gaznika-Motoforce-PWK-z-plywakiem-Stage6-Tec-Motoforce.html

Sory za taką nieobecność... miałem wypadek moim kaszlem i jakiś czas w szpitalu leżałem z wstrząsem mózgu ;/ jest już ok, i odziwo mojemu kaszelkowi wiele się nie stało i wystarczy drzwi zmienić ;) przy okazji nowy lakier wpadnie i kilka modyfikacji silnika w tym wałek 282 Halczyńskiego ;)

Edytowane przez Italiano126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...