Skocz do zawartości

Włókno szklane, czy kompozytowe ? Pomoc w wyborze kasku.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się zdecydować, który kask wybrać (a nie mam zamiaru kierować się wyglądem) ?

Wszystkie mają ocenę 4-5 z Sharp'u także mam dylemat, które wyeliminować.

1. Caberg V2 407

2. Marushin 777 Samura

3. Marushin 800TNT

4. Nolan N62

5. KBC VR-1X

6. HJC FS MAX

7. Caberg Rhyno

 

Który z materiałów skorupy jest solidniejszy ? Włókno kompozytowe, szklane, kevlar czy poliwęglan ?

Kask lepiej jak jest "przy mały" czy "przy duży" ?

W sklepie przymierzałem KBC M i L (mierząc dynie wychodzi mi tak pomiędzy 58-59cm) i oba były w miarę ok.

Edytowane przez stoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, a tak ogólnie - jaka skorupa jest najsolidniejsza po włóknie węglowym ? Włókno szklane, kompozytowe, czy kevlar, poliwęglan ? Na którym powinienem się skupić najbardziej ?

Jak się mają kaski Marushina ? (cieżko znaleźć informacje o nich).

Znalazłem taki kask z wyprzedaży za 300zł (przeceniony z 800zł), akurat mój rozmiar, będzie to solidny kask ?

AGV K4 Mono

Skorupa: włókno szklane ACF (skrót od Zaawansowane Włokno Kompozytowe)

Ilość rozmiarów skorup: 2 rozmiary skorup

System wentylacji: Przednie wloty, wyloty z tyłu

Wyściółka: z możliwością wyciągania i osobnego mycia

Tkanina: Dry-Lex z atestem higieny

Szybka: przeźroczysta, z antifogiem i antiscratchem, wykonana z polikarbonatu szybka Street 8

Mechanizm szybki: XQRS (Extra Quick Release System): możliwość beznarzędziowej wymiany szybkiw kilka sekund

Mechanizm zamknięcia: Perimetryczny

Mocowanie: pasek regulowalny ze sprzączką

Edytowane przez stoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz drugi i ostatni proszę: wyszukiwarka po prawej u góry

 

zamykam dla jasności sytuacji, bo najwyraźniej podstawowe zasady korzystania z forum raczyłeś sobie zignorować

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem w wyszukiwarce podobnego topicu, ani informacji o połowie z niżej wymienionych kasków, więc może przyda się nie tylko mnie, ale i innym początkującym. Zestawiłem kilka kasków aktualnie ogólnodostępnych w sklepach w normalnych rozmiarówkach (S-L) w cenie do 400zł z włókna i oceną 3+ z Sharp'u.

Pomijając techniczne bełkoty, chciałbym poznać zdanie użytkowników, jak wyglądają w praktyce te kaski, który warto kupić?

Czy LS2 375 rzeczywiście jest takim faworytem ? Oceny z Sharpu firma ma ogólnie bdb, wyposażenie tego modelu jest ok i skorupa z włókna szklanego - to wszystko za jedyne ~250zł ?

 

LS2 375 - 4/5 sharp, włókno szklane, multi wentylacja, blenda, wyjmowana wściółka ~250zł

KBC VR-1x - 3/5 sharp, włókno kompozytowe, DD, multi wentylacja, wyjmowana wściółka ~300zł

HJC ZF-10 - 4/5 sharp, włókno szklane, DD, antyfog, wyjmowana wściółka poliki ~ 350zł

HJC FG-14 - 3/5 sharp, włókno kompozytowe, multi wentylacja, antyfog, multi skorupy, wyjmowana wściółka ~350zł

Nitro N1430VX - 4/5 sharp, włókno szklane DD, multi wentylacja, wyjmowana wściółka ~400zł

KBC XP3 - 4/5 sharp, włókno kompozytowe, DD antyfog/scratch, wyjmowana wściółka ~400zł

Marushin 777 - 5/5 sharp, włókno szklane, antyfog/scratch, wyjmowana wściółka ~400zł

Airoh Leox - 3/5 sharp, włókno kompozytowe, nic poza tym ~400zł (cena za firmę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli LS2 to FF396 za okolo 500 zl dopasowanie i aerodynamika bardzo dobre , minusy głośny, słaba wentylacja części szczękowej. Reszta kasków taka sobie zbliżona .Nie polecił bym żadnego nikomu głowa dwa razy nie rośnie , warto zainwestować w lepszy kask min 800 -1200 zl .Odwdzięczy się to później w komforcie jazdy .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dodaj do zestawienia MTR K12 sprzedawany przez Louisa .... generalnie nie jest to tak do końca z ta ceną im wyzsza tym lepiej ... kolega ma Nolana nie pamietam modelu dał w zeszłym roku okolo 1tys za to cudo a hula w nim wiatr niczym Halny ... starsznie głośny ten wynalazek ... i chce sie go pozbyć czemu sie nie dziwie .... poszukaj sobie Uvexa , co prawda firma zaprzestała produkcji kasów motocyklowych ale mozna takowe jeszcze znalezć w dobrej cenie ....

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi przede wszystkim w pierwszej kolejności o ich bezpieczeństwo - wysoka ocena z Sharp'u + skorupa z solidnego materiału, świadczą raczej o tym, że są to kaski bezpieczne.

W drugiej kolejności chodzi o komfort jazdy, czyli aero, waga, wentylacje itp - stąd prośba o opinie.

 

MTR K12 jest z termoplastiku, nie łapie się więc do tego zestawienia.

Edytowane przez stoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , kaski uvexa mozna jeszcze nabyc pytanie tylko jedno w jakich cenach sa czesci zapasowe np. szybka , nie raz cena szyby jest

zblizona do ceny calego kasku w dodatku zap.czesci sa bardzo ciezko dostepne nie wspomno o cenie.

 

Stoma ja nie kierowalbym sie testami takimi czy innymi , w niektorych testach to i fiat jest lepszy od merca :wink: :biggrin:

 

Popieram post Skilos`a (Glowa nie odrasta) Nie oszczedzaj w zlym miejscu !!!

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracając do początku - patrzeć tylko na cenę ?

Czym się kierować powinien początkujący kupując kask ?

Bo z opisu, materiałów, testów itd kaski wymienione wyżej wypadają bdb pod względem bezpieczeństwa ...

 

To na jakiej innej podstawie mam kierować się, który kask jest bezpieczny jak nie na testach/materiale wykonania ? Przecież raczej nie na opiniach innych - no chyba że ktoś robił testy w warunkach codziennych i np kupił 10 kasków i walił głową o ścianę w każdym po kolei : )

Uważam, że kaski wymienione wyżej będą bezpieczne, niekoniecznie wygodne/komfortowe, ale zapewniające dobrą ochronę w razie incydentu.

Edytowane przez stoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...