Skocz do zawartości

jaki choppera dla mojego słabego Taty ok 4000 zł


Marcin2112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. mam dość nie typowe wymagania odnośnie motorku

Najpierw przybliżę dla kogo ma być ten sprzęt. A mianowicie dla mojego taty wiek 53 lata, 70 kg, 172 cm. Od dziecka zapalony maniak motocyklowy. Za kawalerki miał jeszcze WSki, MZty, ale jak się urodziłem motorki odstawił i zajął się utrzymywaniem domu.

Obecnie jest ciężko chory rak złośliwy, została mu dosłownie "chwila" życia. Zawsze mówił ze na starość sobie kupi choppera i teraz chcę jego marzenie spełnić i choć odrobinę ulżyć mu w cierpieniu.

Po odejściu taty ja bedę używał motor typowo rekreacyjnie.

Budzet mam 4000zł +/-500zł Wiem ze to malutko, ale jestem w stanie zorganizować i więcej.

Proszę o jakieś propozycje chopperów poj. max 250 myślę gdyż tata jest z dnia na dzień coraz słabszy. Nie ukrywam czas a nie pieniądze sie dla mnie liczy najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. mam dość nie typowe wymagania odnośnie motorku

Najpierw przybliżę dla kogo ma być ten sprzęt. A mianowicie dla mojego taty wiek 53 lata, 70 kg, 172 cm. Od dziecka zapalony maniak motocyklowy. Za kawalerki miał jeszcze WSki, MZty, ale jak się urodziłem motorki odstawił i zajął się utrzymywaniem domu.

Obecnie jest ciężko chory rak złośliwy, została mu dosłownie "chwila" życia. Zawsze mówił ze na starość sobie kupi choppera i teraz chcę jego marzenie spełnić i choć odrobinę ulżyć mu w cierpieniu.

Po odejściu taty ja bedę używał motor typowo rekreacyjnie.

Budzet mam 4000zł +/-500zł Wiem ze to malutko, ale jestem w stanie zorganizować i więcej.

Proszę o jakieś propozycje chopperów poj. max 250 myślę gdyż tata jest z dnia na dzień coraz słabszy. Nie ukrywam czas a nie pieniądze sie dla mnie liczy najbardziej.

 

Spójrz na Yamahę Virago 125, lekki, a jak na 125 to nawet jedzie, dużo ofert sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja a, szukasz 125/250ccm, bo są stosunkowo tanie - nie cieszą się na naszym rynku popularnością, bo jak wiadomo jak nie ma litra to nie motocykl (dotyczy również armatury)

opcja b, szukasz mniej popularnych modeli, jak kawa en500, shadow 500 (ale to już wiekowe), albo - chyba lepsza z tych opcja - savage 650: mają i więcej mocy, i lepiej będą się sprawować na drodze, a nie są jeszcze tak przewartościowane jak xv535. sprawdzałem wagę: ls650 jest sporo lżejszy od innych (160 kg suchej masy), bardzo niski co ułatwi prowadzenie, mało popularny - czyli jest szansa na niższą cenę, bo za wiele kasy nie masz do dyspozycji i trzeba to wziąć pod uwagę. chyba na Twoim miejscu celowałbym w coś tego typu - mimo wszystko nie "motorower" 125ccm

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wyrywał bym się na czopera powyżej 500 pojemności. Dla człowieka który długo nie jeździł, zwłaszcza jeśli nie jest w pełni sił z powodu choroby moc z takiej pojemności może okazać się za duża i zniechęcić. Czopery mają taką charakterystykę że niewprawionemu trudno ruszyć bez szarpnięcia. Nie raz widziałem ja ''pierwszak'' puszcza sprzęgło, dodaje za dużo gazu bo za pierwszym razem zgasł, czoper wyrywa a głowa chce zostać z tyłu. Celował bym jednak w 250kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zostalbym przy max 250 i to powinno starszemu Panu wystarczyc.

Yamaszka fajnie wyglada i nie widac ze tylko 250 cc a tata poradzi sobie spokojnie.

Moze byc jeszcze cos z chinszczyzny to co ma Lefty lub jakis Kingwey czy jakos tak. Tanie jak barszcz a mozna smigac.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...