Skocz do zawartości

CBR600 PC23 i PC25 - porównanie silników


Raszu1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jaka Waszym zdaniem (jak duża) jest różnica jakościowa między silnikami 600cc Hondy CBR w wersji F1 PC23 (93KM) oraz F2 PC25 (100KM) ?

Po lekturze, która mówi, że nowy silnik (PC25) "(łańcuch rozrządu przeniesiony na prawą stronę wału korbowego, zawory uruchamiane przez szklankowe popychacze, a nie dźwigienki, ostrzejsze czasy rozrządu)"

 

- okej - co to oznacza dla użytkownika? Poza łatwiejszym dostępem do łańcucha rozrządu? Czy starszy silnik był bardziej awaryjny? Mniej długowieczny? Czy może wręcz przeciwnie - był kowadłem tak samo jak doceniany silnik PC25 100KM ?

 

CO zmieniają szklankowe popychacze zamiast dźwigienek?

 

Nie skończyłem szkoły mechanicznej i nie remontowałem 200+ silników - stąd moje pytanie.

 

 

Pozdrawiam.

 

PS. Te załączone zdjęcia przedstawiają silnik PC23 93KM, tak ?

post-69111-0-81922400-1364549795_thumb.jpg

post-69111-0-83381900-1364549806_thumb.jpg

Edytowane przez Raszu1

Pozdro 600cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to najbardziej:

 

Po lekturze, która mówi, że nowy silnik (PC25) "(łańcuch rozrządu przeniesiony na prawą stronę wału korbowego, zawory uruchamiane przez szklankowe popychacze, a nie dźwigienki, ostrzejsze czasy rozrządu)"

 

- okej - co to oznacza dla użytkownika? Poza łatwiejszym dostępem do łańcucha rozrządu? Czy starszy silnik był bardziej awaryjny?

Pozdro 600cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pc19 masz regulację zaworów na śrubach a w pc25 na płytkach. Też miałem dawno temu pc19 w streecie, później trochę jeździłem na pc25 i z moich obserwacji pc19 ma ciut więcej mocy na niskich obrotach i trochę mniej na wysokich. Ogólnie miło wspominam sprzęt. Nie ma sensu wymieniać silnika na nowszy choć kiedyś widziałem taką przeróbkę a nawet z silnikiem fajera ktoś taką wydumkę skonstruował.

 

Najlepiej daj sobie +3 zęby z tyłu, -1 z przodu.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest Forum Motocyklowe, a nie jakaś popierdółka! Może w końcu się nauczę trochę mechaniki.

 

Dzięki panowie! (jakbyście mieli jakieś jeszcze podpowiedzi dla nowego użytkownika PC19 to chętnie wchłonę wszelką wiedzę!)

Pozdro 600cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to najbardziej:

 

Po lekturze, która mówi, że nowy silnik (PC25) "(łańcuch rozrządu przeniesiony na prawą stronę wału korbowego, zawory uruchamiane przez szklankowe popychacze, a nie dźwigienki, ostrzejsze czasy rozrządu)"

 

- okej - co to oznacza dla użytkownika? Poza łatwiejszym dostępem do łańcucha rozrządu? Czy starszy silnik był bardziej awaryjny?

 

Hmmm... jakby tu to opisac... :)

W teorii dla uzytkownika to oznacza to co Limo napisal. W praktyce:

 

z moich obserwacji pc19 ma ciut więcej mocy na niskich obrotach i trochę mniej na wysokich.

 

A jak zauwazyles kazda 600tka ma najwieksza moc przy max obrotach. Pomysl tak: co jest lzejsze do "wykonania" - kiedy walek rozrzadu sie obraca, napiera na dzwignie popychacza, a popychacz ze sruba naciska na zawor, czy jak walek sie obraca i krzywka od razu naciska na zawor? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zauwazyles kazda 600tka ma najwieksza moc przy max obrotach. Pomysl tak: co jest lzejsze do "wykonania" - kiedy walek rozrzadu sie obraca, napiera na dzwignie popychacza, a popychacz ze sruba naciska na zawor, czy jak walek sie obraca i krzywka od razu naciska na zawor? :)

 

Druga zaleta szklanek to trwałość i stabilnośc wymiarów - mniej powierzchni trących i bezwładnych mas które nie tworzą pasożytniczych sił zwiększających tarcie i zuzycie elementów .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...