Skocz do zawartości

[roz] Falujące obroty CBR F3


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dzis odebrales z warsztatu to biegusiem z powrotem z reklamacja,

a nie tutaj pytania zadajesz.

 

Tak też zrobię, liczyłem po prostu na wskazówki ułatwiające diagnozę :)

 

Skoro już założyłem temat to zapytam od razu o chłodnicę. Po rozgrzaniu silnika zaczyna puszczać dym. Poza tym nic nie cieknie tylko ten dymek. Czy to jest do naprawy czy czeka mnie wymiana chłodnicy.

 

http://www.youtube.com/watch?v=z0o7MdVitsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalony był bezpiecznik, na szczęście zauważyłem na czas. Co konkretnie regulować, śrubą od składu mieszanki?

 

Tak jak Monter napisal - sprobuj znalezc przyczyne czemu spalil sie bezpiecznik.

Co do falowan - sklad mieszanki podstawowej - prawdopodobnie ustawili tylko na zgodne z serwisowka i tyle. Poza tym synchro nie jest zrobione dokladnie. Oddaj na reklamacje.

Jeszcze przed tym wez samostart lub inny latwopalny spray i popsikaj w okolice króćców ssacych. Jak obroty skocza to masz do wymiany.

Co do chlodnicy - gdzies musi byc peknieta. Jak bedziesz mial zimny silnik to sprawdz poziom plynu czy jest OK - bo takie falowanie moze tez byc przy za duzej temp. pracy. F3ka ma podgrzewane gazniki. A co do samego pekniecia to sa zaklady zajmujace sie naprawa chlodnic. Ja swoja skleilem Metal Bondem i zrobilem 4tys km po Rumunii gdzie wiatrak chodzil non stop - dziala do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje faluje od wys temp. Przechodziłem to w zzr 600 i zx9r podgrzewane gaźniki. Na światłach w upale przy falował zawsze. Jak zimny to tylko Łu łu łu łu łu łu silniczek mruczał : )

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Napiszę rozwiązanie mojego problemu i pewnie nikogo nie zaskoczę jak napiszę, że wina była po stronie gaźników. Motocykl jak się okazało nie palił na dwa cylindry i pożerał ogromne ilości paliwa. Motocykl oddałem do serwisu Moto Craft, zapłaciłem 350 PLN i teraz pięknie warczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...