Skocz do zawartości

Gpz 750 silnik wogole sie nie odzywa


raper19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow i odrazu zglaszam sie z pewnym problemem z moja gpz 750 otoz silnik wogole sie nie odzywa podczas proby rozruchu iskra jest paliwo rowniez.Podczas dluzszego krecenia paliwo cieknie z gaznikow jakby byly dziurawe poprostu ciurkiem jakby cofalo sie do filtra powietrza nie wiem co moze mu dolegac dlatego zwracam sie do was dodam ze silnik nawet nie mruknie ze chce zapalic.Czekam na wasze spostrzerzenia gdyz sezon tuz tuz a gpz stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy sprawdzone przyczyna okazal sie kranik paliwe a dokladniej zaworek podcisnienia ssacy paliwo lecz musze rozwiazac kolejna sprawe jaka jest brak iskry na wszystkich 4 fajkach swiece sa ok kupilem motor od goscia ktory stwierdzil iz mial mala glebe na lewa strone i od tego momentu przestalk odpalac co zapewne wiaze sie z brakiem iskry przewody wn jak i cewki sprawne tylko dziwi mnie jedna rzecz otoz jedna cewka ma dwa piny do ktorych nie byl wpiety ani jeden kabel przychodzi tylko masa druga pinow nie ma tylko ma jeden lutowany przewod.MOZE JAKIES SUGESTIE ??? gdyz ten motocykl to naprawde czarna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest ten problem jedna jest na dwie wsowki a druga nie ma po obu stronach lutowane kable pozatym widac ze jakis amator grzebal w instalacji wogole jak moze sie wzbudzic cewka do ktorej praktycznie nic nie jest podlaczone tylko masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci na priva, ale tutaj też napisze, by podróżnicy na Google też widzieli tą wiadomość, być może im pomoże

O to te zdjęcia ustawienia cewek, podłączenia - tak one były ustawione, jak kupiłem motocykl :)

http://imgur.com/a/IeMdO

Nie bij, jestem nowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam ze zakladam drugi temat zwiazany z gpztem otoz moj problem polega teraz na tym iz brak iskry na dwoch cylindrach 2 i 3 czyli jedna cewka jest to cewka do ktorej powinny byc wpiete 2 kable zasilanie i wzbudzenia a ja nie mam zadnego tylko jakas iskre moglby mnie ktos naprowadzic jak rozwiazac ten problem i skad ewentualnie maja przyjsc te dwa kable gdzie jest zasilanie to wiem ale brakuje mi kabel ktory wzbudza cewke aby dala iskre w odpowiednim momencie sama cewka jest sprawna gdyz podlaczylem ja do drugiej i byla iskra wszedzie a tak to lipa do cewki nie przychodzi zaden przewod pozatym widac ze amator grzebal z kablami.Z gory dziekuje za wasze odpowiedzi gdyz nie jestem az tak obeznany w mechanice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjecia cewki zaden przewod do niej nie przychodzi pozatym ktos kombinowal z kablami bo nawet wtyczek nie ma bo wiem ze jedna odpowiada za zasilanie i ta bym mial ale wzbudzenie ciezko nie wiem jakiego koloru moze byc w module szukalem juz w serwisowce i nie moge znalezc. Bardzo bym byl wdzieczny gdyby mogl mnie ktos na to naprowadzic gdyz niecierpie elektryki a tym bardziej jak grzebaly juz w niej poprzednie osoby.

post-59792-0-69259100-1363262812_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij swoje dane w profilu bo mam wrażenie, że nie ogarniasz tematu ze względu na wiek :biggrin: .

Masz podobno serwisówkę i nie możesz znaleźć kabli sterujących zapłonem ? :banghead:

Podpowiem Ci, że z 4 pinu zapłonu wychodzi zielony kabel dający sygnał dla cyl.2-3 a 4 pin steruje cewką dla cyl. 1-2

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...