Skocz do zawartości

Redukcja zapalniczki z małego gniazda na duże - wynalazek BMW


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie widziałem bez kabelka, a to pewnie z takiej przyczyny, żeby pasowało do modeli, które mają gniazdko przy samym akumulatorze (inaczej nie sięgnie do baku/kierownicy). Widziałem takie gniazdko w R1100GS, jak podłączałem klientowi TomToma... Poszukam na SW-Motechu, jak znajdę to będzie drogo ale pewnie :).

 

EDIT: Nie znalazłem także i w SW-Motechu, ale na logikę - to trochę bez sensu, bo taka przejściówka musiałaby być przynajmniej tak samo długa jak oba końce tej z linka, w sumie stając się podatną na złamanie, szczególnie gdy gniazdo jest pod prawą nogą kierowcy.

 

Ale może ktoś to klepie, szukaj pod hasłami Norm/Normal Outlet i Cigarette Outlet/Lighter. Może np. Bottari... choć to chyba jest licencjonowane przez BMW i trudno będzie znaleźć. SW-Motech ma jeszcze przejściówki z małej wtyczki na SAE, ale to dodatkowe pitolenie się z przewodami :).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko po to żeby podłączyć jakąś nawigację?

Ja kupiłam za grosze takie samo gniazdko USB z zasilaniem na 12 V i oczywiście nawigację podłączam zwykłym kabelkiem, poza tym telefon też tam można podłączyć, aparat i MP3. Akurat wszystko co zabieram ze sobą.

Odpadło więc samo spore gniazdko zapalniczki i jeszcze większa wtyczka od nawigacji która w to-to pasuje. Plus ładowarki do wszystkiego :)

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, prawda, teraz łatwiej jest wszystkie swoje sprzęty ładować z USB niż z gniazda zapalniczki (i mniej ładowarek trzeba wozić). Tylko jeśli wybierzesz tę opcję, kup jakieś porządniejsze przejściówki... Używałem kilku takich przelotek, rozdzielaczy 12V i przejściówek na USB w samochodzie i te tańsze rozpadały się po tygodniu, nawet nie zdążyłem sprawdzić jak działa na moto :). Koszmarna tandeta...

 

KS: http://www.louis.eu/index.php?topic=search&searchterm=10003690&cmd.x=0&cmd.y=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Louis wcale nie jest tani. kupowalem gdzie indziej, uzywam od 2006 r. dwa lata temu kupowalem ponownie i cena nie zmienila sie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Adam masz takie? Bodajze to jest DIN 4165 na zwykle gniazdo zapalniczki? Mialem taka, potem zgubilem, znalazlem i znowu zgubilem :-)

Bylo to na krotkim kabelku.

Jak masz takie przejsciowki to daj znac ok? Chetnie kupie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W razie czego zapraszam do mnie, mam te przejściówki po 20 i 30 zł :)

też chętnie kupię, jeśli jeszcze aktualne :)

pozdrawiam

Alan

-----------------------------------------------------------------

Triumph Tiger 1200 Explorer / HD Road King Police

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...