Skocz do zawartości

Czy przesiadka z Yamahy XJ 600 N na Honde CBR 600 F3 to dobry pomysł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, więc wybaczcie za jakieś błędy. Jak by co proszę mnie poprawić.

Więc tak, mam pytanie takie jak w temacie, czy warto przesiadać się z Xj-tki na CBR-kę?

Jakie będą różnice, i czy w ogóle Cbr to dobry pomysł?

Co sądzicie o CBR F3?

 

Z góry dziękuję za opinie :D.

LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Cbrka jest bardziej sportowa niż xjta, ale to raczej sam dobrze wiesz, wystarczy spojrzeć na wygląd, moc...

 

Czy warto? Pewnie, że tak. Odczujesz dość dużą różnicę, oczywiście na plus :)

 

Przejrzyj forum na temat tych motocykli, jest ich od groma :P

 

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy S III za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zalezy czego oczekujesz od motocykla. Jesli stawiasz na osiagi i sportowe doznania to warto, jesli bardziej zalezy Ci na komforcie, mozliwosciach zalozenia kufrow, turystyce itp. , to raczej rozgladaj sie za czyms innym.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą bez sensu 600 na 600, a f3 to stary trup.

 

600 na 600 ok, ale 61 km na 105 km, to chyba już trochę jest różnica.

 

Szuka czegoś na co go stać, czasem te stare trupy są bardziej zadbane od tych "igiełek" z nowszych roczników.

 

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy S III za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, więc wybaczcie za jakieś błędy. Jak by co proszę mnie poprawić.

Więc tak, mam pytanie takie jak w temacie, czy warto przesiadać się z Xj-tki na CBR-kę?

Jakie będą różnice, i czy w ogóle Cbr to dobry pomysł?

Co sądzicie o CBR F3?

 

Czy warto? To zależy czego oczekujesz od motocykla.

Różnice: większa moc, być może większe troszkę spalanie, droższy serwis i więcej j*b***** plastików. Tak w ogóle to f3 to dobry pomysł.

Sądzę, że jest to dobry i solidny motocykl.

Dziękuję do widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sobie Yuby teraz nabruździłeś!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A XJta to nówka cewka? Szuka tego na co go stać a w cenie f3 to alternatywą może być tyko jeszcze większy trup.

Xj z 2003 roku. A moj budżet będzie wynosił tyle za ile sprzedam xj.. może uda mi się troszkę dorzucić. Patrząc po różnych stronkach typu allegro to w mniej więcej takiej cenie znalazłem F3. Myślę, że rozwój będzie :Dskoro z 61 koni na ok. 100 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i stary, ale jeszcze daję radę.

CBR też daje radę. Mimo, że motocykl już swoje lata ma, to moim zdaniem stylistycznie może się jeszcze podobać. To jak z kabrioletem nie sposób odmówić im uroku mimo, że niektóre są starsze niż my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą bez sensu 600 na 600, a f3 to stary trup.

 

Nie do końca. Ja przebyłem podobną drogę z Radiana (silnik ze starej xj) na f1 i różnica była wyraźnie zauważalna. Tak jak piszą poprzednicy, wszystko zależy czego oczekujesz od motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie i to spora. Po pierwsze kolega pozna co to jest zawieszenie i prowadzenie motocykla. No i moc. Tych 3 rzeczy XJ nie oferuje w standardzie, mocy tyle co 500-tka, gówniane zawieszenia i prowadzi się jak kondon. F3 to może być szok technologiczny.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR-F3 nie ma nawet co porównywać do XJ600. Honda jest lżejsza, zwrotniejsza, z lepszym zawieszeniem i hamulcami nie mówiąc już o mocy silnika prawie 2x większej. XJ to typowy "tapczan" a CBR to sportowiec z krwi i kości. To tak jak porównywać Poloneza do VW Golfa GTI dowolnej generacji.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...