Jump to content
Sign in to follow this  
Izzy-MM

15 zł za wjazd do Warszawy. Co z motocyklami?

Recommended Posts

o w koncu akcyza od sloikow :laugh:

WERA#111

To mi się akurat podoba. Tylko rowery i skutery poniżej 125ccm powinny płacić podwójną stawkę, bo blokują ulice.

Wojna samorządu z centralą.

Opłata za wjazd do centrum trafią do kasy miasta. (+ dla miasta)

Całościowo zmniejszy się ruch w mieście = niższe koszty utrzymania drug. (+ dla miasta)

Mniejszy ruch = mniej przepalonego paliwa i mniej przychodów z podatków do centrali. (- dla rządu)

Generalnie każdy ruch miasta by przesadzić ludzi z suwów i innych kabaryn do komunikację zbiorową lub na: rower, skuter, melexa, wrotki itp. jest dobry.

Co nie zmienia faktu, że kolejne pomysły wyciągnięcia kasy od obywateli zaczynają mnie przerażać. Naprawdę lipa musi być w tym kraju...

Co nie zmienia faktu, że kolejne pomysły wyciągnięcia kasy od obywateli zaczynają mnie przerażać. Naprawdę lipa musi być w tym kraju...

Pewnie to jest główny powód, ale w Warszawie jest gorzej niż gdzie indziej jeśli chodzi o parkowanie. Od dawna uważam, że parkomaty są cholernie drogie, ale jednak za tanie. W centrum nie ma gdzie stanąć pomimo wysokich opłat.

Chociaż oczywiście nie ma co się oszukiwać, gdyby nie kasa to całej akcji by nie było. Rozładować korki w stolicy jest bardzo łatwo. Wystarczy usunąć buspasy i znieść ograniczenia prędkości. Wtedy na każdej drodze pojawi się dodatkowy pas, a do celu będzie się dojeżdżało szybciej. No i oczywiście odstrzelić cyklistów i pizzamanów, którzy spowalniają ruch, ale o tym już wspominałem.

Wojna samorządu z centralą.

Opłata za wjazd do centrum trafią do kasy miasta. (+ dla miasta)

Całościowo zmniejszy się ruch w mieście = niższe koszty utrzymania drug. (+ dla miasta)

Mniejszy ruch = mniej przepalonego paliwa i mniej przychodów z podatków do centrali. (- dla rządu)

Optymista jestes :icon_mrgreen:

Londyn dal przyklad, dlaczego W-wa ma byc gorsza ?

Chodzi o zmniejszenie ruchu czy ekologie spalin, bo to niestety nie to samo !

To co podane jest na stronce to nic innego niz golenie obywatela. Albo redukujemy spaliny poprzez redukcje pojazdow krorej silniki emituja dane / poszczegolne normy EU ( EU 2, EU3, EU4, EU5 ) albo kasujemy wszystkich bez wyjatku ( bez wzgledu na hybrydy czy elektro ), no moze niekoniecznie jednosladow.

:crossy:

Edited by ks-rider

Ja jestem ciekaw, który z tak bardzo optujących za przesadzaniem ludzi z samochodów do komunikacji miejskiej ostatnio korzystał z niej w godzinach szczytu? Podejrzewam, że żaden, bo inaczej by takich głupot nie pieprzył. Są bus pasy dla komunikacji miejskiej i nie rozumiem dlaczego mając ochotę stać w korku mam jeszcze komuś za to płacić?

miejmy nadzieje tylko że nie wdrożą tego pomysłu w Łodzi :D

ale i tak durny pomysł....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Guest yeuop

Przede wszystkim niebardzo rozumiem, jak mozna dobrowolnie chciec mieszkac w Warszawie.

Chcieliscie? To placcie.

Mozna zamknac temat.

Generalnie każdy ruch miasta by przesadzić ludzi z suwów i innych kabaryn do komunikację zbiorową lub na: rower, skuter, melexa, wrotki itp. jest dobry.

Wiadomo towarzyszu ryh, każdy ruch aktywu samorządowego jest dobry dla naszego kolektywu :banghead:

O bosz...

nie do Warszawy, a do centrum to raz.

dwa: mówi się o tym od jakiegoś czasu ale to nierealne wciąż. Artykuł powstał tylko po to żeby tak sobie popitolić.

Opłaty takie istnieją na świecie, Londyn, Mediolna, Sztokholm, Signapur etc.

Odrzucone zotało m.in. w Nowym Jorku, Manchasterze. (referendum)

Jeśli coś takiego by miało mieć miejsce u nas to była sztuka dla sztuki, bo ani to potrzebne w tej chwili, ani infrastruktura miasta na to nie pozwala. Nie mówiąc już, że to polityczny strzał w stopę.

Edited by blacksheep

Mój komentarz:

OK, ale niech metrem i jemu podobnymi środkami komunikacji (SKM, WKD, w ostateczności szybkobieżny tramwaj służący do dojazdu po wydzielonym torowisku na krótkim odcinku do najbliższej stacji) da się dojechać dosłownie wszędzie powiedzmy między 6 a 24. Niech podciągną szyny na Wilanów, Gocław czy Tarchomin. Wtedy wielu kierowców z własnej woli zdecyduje się na korzystanie z komunikacji zbiorowej jako głównego środka lokomocji. Parkingi typu "Parkuj i jedź" to tylko półśrodek, nie zawsze się sprawdzający (korki przy dojeździe, no i napić się i tak nie można). Jednoślady pewnie i tak będą wjeżdżać za darmo, tak jak dziś parkują.

No i oczywiście odstrzelić cyklistów i pizzamanów, którzy spowalniają ruch, ale o tym już wspominałem.

Cykliści nie spowalniają ruchu, jeżeli mają wydzieloną osobną ścieżkę (przejezdną, a nie np. zasypaną śniegiem), dlatego zawsze powtarzam, że w interesie wszystkich jest, aby infrastruktura rowerowa była jak najbardziej rozbudowana (vide Amsterdam). Co się zaś tyczy wszelkiej maści kurierów itp., to cóż, u nas w przypadku skuterów bardzo popularna jest pojemność 50 cm³, a w takiej np. Tajlandii praktycznie nie spotyka się maszyn poniżej 100 cm³ (za to w Japonii jak najbardziej, tam pięćdziesiątek jest jeszcze więcej niż u nas - co kraj, to obyczaj).

Ja jestem ciekaw, który z tak bardzo optujących za przesadzaniem ludzi z samochodów do komunikacji miejskiej ostatnio korzystał z niej w godzinach szczytu? Podejrzewam, że żaden, bo inaczej by takich głupot nie pieprzył. Są

Powiem tyle, jak ktoś pojeździ przez rok metrem tokijskim, to już nigdy nie będzie narzekał na ścisk gdziekolwiek indziej. ;) Ja po Warszawie jeżdżę często w godzinach szczytu i jakoś daję radę. Nie wiem, może w autobusach jest gorzej.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > ?

Przede wszystkim niebardzo rozumiem, jak mozna dobrowolnie chciec mieszkac w Warszawie.

Chcieliscie? To placcie.

Można tu mieszkac dobrowolnie...

Edited by KarolaS

Całkiem przytomny pomysł zwłaszcza ten fragment o blachach z innych miast. Da się to ominąć ale przynajmniej skończy się utrzymywanie innych miast z obrotów jednego. Dobrze by było gdyby rozwinęli pomysł jeszcze bardziej tak jak KS rzucił o normy Euro, bo zbytnie upraszczanie spowoduje tylko frustrację u dojeżdżających.

Ktoś powiedział, że bez BUSpasów będzie mniej korków. Może i tak ale z tymi pasami jednak łatwiej przejechać przez środek miasta. Był taki czas, ze przejazd autokabanem z Grochowa na dolny Mokotów trwał czasami do 90min. Z powrotem po południu też pewnie było kolorowo.

No i te skuterki. Sam jeździłem takim bzykiem i pewnie wpieniałem ludzi ale co poradzić skoro z punktu widzenia firmy to najlepszy zakup. Kierownik nie wymaga specjalnego prawka a sprzęt zależnie od oferty tani jak barszcz.

Chcieliscie? To placcie.

Chciałem Ci napisać, że tutaj jest większa dostępność towarów i usług itd. ale w gruncie rzeczy całkiem słuszny argument jeśli wyjdziemy z założenia, że miejsc pracy i mieszkań wszędzie jest podobna ilość w stosunku do ilości potrzebujących. Nie znam innych miast ale śmiem twierdzić, że problem jest bardziej skomplikowany niż Tobie i mnie się wydaje.