Skocz do zawartości

Rower MTB


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru górskiego, od niedawna wciągam na ten temat dużo info i z tego powodu mam niezły bajzel we łbie więc proszę o pomoc... Co możecie polecić do powiedzmy ok 2000zł, w Głogowie oglądałem rower marki Felt Q520, za niecałe 2k, 2tarcze ale mechaniczne nie hydrauliczne, przerzutki shimano Alvio (czy jakos tak) , szkoda, że nie deore bo ponoć te są niezłe. Bynajmniej proszę o pomoc i linki do konkretnych ofert. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy, celujesz w konkretną markę czy bez znaczenia? Ja męczę od 2009 roku Authora, fakt, kosztował mnie ponad 4 koła, ale bike jest genialny. W dobrych pieniądzach możesz kupić Cuba, bądź Kellys'a i to już chyba nawet na hydraulice, sprwadź model Quartz DSC, kumpel takiego wyrwał pod koniec sezonu za 2 tysi z malutkim haczykiem.

 

Teraz jest najlepszy moment na kupno, na wyprzedażach są stare malowania i modele, u dealerów Kellysa można się dość konkretnie targować.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube raczej nie, bardzo droga marka, ale Kellys, Kross albo Merida możesz coś polować. np.

 

http://allegro.pl/ro...2909458961.html

http://allegro.pl/me...2870120060.html

http://allegro.pl/nowy-rower-merida-juliet-100d-2011-wyprz-z-2299zl-i2879597726.html

 

i będzie Pan zadowolony

 

EDIT

Ten drugi to całkiem srogi jak za takie pieniądze.

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to porównaj sobie osprzęt Cuba za 2100zł i Meridę za 2100zł. Cube z takimi samymi 'parametrami' będzie kosztował 2800. Te rowery opłaca się kupować od 3 tysi w górę, bo tam to jest naprawdę sprzęt z najwyższej półki, za który warto zapłacić.

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blood ostatni jest damski, a przedostatni też ma jakąś dziwna rame , jakby damską :)

Co do ramy to przy wzroście 183-184 chyba powinna być rama 19-20 czy się mylę ?

 

Vector , myślałem nad Cube Analog , było kilka w promocji za 2 z malutkim hakiem

Nadal szukam , zastanawiam sie czy nie upić pierwszy raz w życiu na raty , ale czy to sie tak da z allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie są rowery damskie. Merida takie produkuje ramy w tych modelach. Ktoś jest po prostu głąb i źle wybrał. Co do rozmiaru ramy - nie wiedziałem jaki masz wzrost więc leciałem po prostu po modelach. Co do rozmiaru ramy, to pewnie 19-20 ale musiałbyś przymierzyć - tutorial. A ten Cube Analog to który rocznik i jaka wersja (Disc czy V-brake)? Powiedz może przede wszystkim gdzie i do czego będziesz tego roweru używał, bo może szukasz też trochę nad wyrost?

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno dawno temu troche jezdziłem , jak jeszcze nie miałem brzucha jak św. Mikołaj, później nie jeździłem (a brzuch rósł bez opamiętania) a w tym roku nabyłem za pare groszy trekkinga marketowego dosc gównianego (cięgle coś dokręcałem, ciągłe luzy itp) i nim z chęcia jezdziłem robiąc sobie ok 40 km na raz, ale głównie asfalty, próby zjazdu do lasu okazywały sie dla sprzętu kiepskie, a mam w okolicy naprawde fajny teren wiec zamiast utrzymywać jeszcze jakies enduro to sobie pomyślałem, ze kupie troche lepsze mtb i pośmigam nim kilka lat a jeśli sie wkręce to go odpowiednio doinwestuje i dalej będzie cieszył. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz kupić tego Cube Analoga (zakładam, że to jest coś takiego LINK) za lekko ponad 2 koła, to jak najbardziej. SLX z tyłu to mega przerzutka, bardzo mało awaryjna. Rock Shox XC 28 to półka wyżej od wszystkich suntourów w tej cenie, a BR-M445 stykną. Nie są to brzytwy, ale w tej cenie ciężko o dobre hydrauliki. Lepsze od jakiś Aurig

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Witam, szukam roweru górskiego,

Bynajmniej

Przynajmniej.

proszę o pomoc i linki do konkretnych ofert. Dzięki.

Może inaczej:

Do jakich zastosowań potrzebuejsz tego roweru?

Planujesz się ścigać w maratonach, świnić w błocie, czy katować go w górach?

I jeszcze: jakim budżetem dysponujesz. W tej branży, podobnie jak w moto, górna granica ceny to tylko kwestia Twojej fantazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Da się nawet bardziej, niż rekreacyjnie, tyle że za tą cenę nie poszalejesz z masą i osprzętem. O dobrym widelcu i hydraulicznych tarczach raczej zapomnij.

Tylko zamiast do sklepu Allegro, wybierz się do sklepu rowerowego. W tej cenie znajdziesz coś ciekawego u Cube-a, , Krossa, Felta, Meridy i Authora, Przy odrobinie zaangażowania w szukanie, może jakiś Trek albo Gary Fisher. Fajnym wynalazkiem jest też Rockrider z Decathlona, tylko nie wiem, czy teraz występuje w wersji do 2 tys.

Ustal, do czego potrzebujesz tego roweru, bo u sprzedawcy każdej marki usłyszysz, ze jego rower jest ucieleśnieniem Twoich marzeń i zostaniesz z jakimś dziwnym widelcem albo tarczowymi hamulcami uruchamianymi na sznurki.

Do 2 tys. masz szansę na przyzwoitą aluminiową ramę, sprężynowo-elastomerowy widelec (jakieś RST na przykład), przerzutkę tylną Deore (przód niech już zostanie na Alivio - na czymś trzeba te koszty ciąć) i hamulce V.

Na rower musisz wsiąść. Inaczej pretensje będziesz mógł kierować do Pana Allegro.

Edytowane przez nem tudom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to porównaj sobie osprzęt Cuba za 2100zł i Meridę za 2100zł. Cube z takimi samymi 'parametrami' będzie kosztował 2800. Te rowery opłaca się kupować od 3 tysi w górę, bo tam to jest naprawdę sprzęt z najwyższej półki, za który warto zapłacić.

 

Każdy rower za 3 tysi ma już zajebisty osprzęt, Cube nie stanowi wyjątku.

 

Rudy, jak masz w okolicy dealera Kellysów, przejdź się, mają na prawdę fajną politykę sprzedaży, można się potargować, utargować, nazwa pedalska, ale rowery pierwsza klasa, te ciutkę drożej.

 

Kellysy i Authory mają dużo firmowego osprzętu, sztyce, stery, felgi opony, siodełka, da niektórych to wada, ale to musiałbyś sobie sam porównać co Ci najbardziej pasuje.

 

Jak chcesz uderzyć w teren, moim zdaniem tylko hydraulika + "mocny" bieżnik kapcia, w tym przedziale cenowym opony raczej dają z dupy.

 

No i kwestia design'u, Cuby są na grubych rurach, Authory filigranowe, a Kellysy można dostać takie i takie. Ludzie sobie chwalą jeszcze Krossy, ale do mnie marka nie przemawia.

 

Jest jeszcze KTM, ale diabelsko drogi i osprzęt w stosunku do innych bez porównania gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...