Skocz do zawartości

Wybór pierwszego Bartona


Mardrom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór pierwszego jednośladu padł na bartona chociaż nie było łatwo. Motorowery mnie nie przekonywały ze względu na brak schowka pod siedzeniem a jedynie możliwość zainstalowania kufra na tyle, ale w koncu przełamałem się no i się stało: z początkiem sezonu kupuje Bartona. Mam w związku z tym kilka pytań, bo jeszcze się dosyc powaznie waham. Bez owijania w bawełnę zaczynam:

Na wielu forach pojawił się ten filmik jako argument odpychający przy wyborze Nekena. Ja oczywiście nie chcę zippa ale konstrukcje przy bartonie z punktu widzenia laika nie wydają się być zbyt solidnymi(chodzi mi oczywiście o fragment, który uległ dewastacji przy Zipp'ie). Stąd też moje pytanie: Czy mogę być spokojny wiedząc że to tylko pojedynczy egzemplarz Zippa zdziurował i Bartonowi to zbytnio nie grozi (oczywiscie pod warunkiem dobrego użytkowania), czy może powinienem się jeszcze raz zastanowić?

Drugie pytanie:

Jako że wybór padł na bartona, postanowiłem was się spytać o to który barton byłby odpowiedni (waga ~70kg, 180cm wzrostu)

-Sprint

-Fighter

-TZR

- Fighter 2012

Mój wybór skłania się ku sprintowi i nowemu fighterowi, chociaż z drugiej strony jedynie TZR z tych czterech ma pionowy cylinder. Mój szwagier ma Fightera z 2010 roku i szczerze powiedziawszy to nawet przypadł mi do gustu gdyby nie liczne awarie spowodowane niewłaściwą eksploatacją (czym oczywiście nie powinienem się przejmować, bo to nie wina firmy a użytkownika, no ale jakistam niesmak pozostał) W każdym razie chciałbym poznać wasze zdanie na temat klasyfikacji tych jednośladów od najlepszego do najgorszego z nich. Z góry dziękuję za pomoc.

Ps. Musicie wiedzieć że motorower będzie użytkowany na przeciętnych drogach asfaltowych i od czasu do czasu będzie służył do wypadu nad jezioro (jakies 500 metrów lasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj to:

http://www.opineo.pl...on-fighter.html

 

Jeśli trafisz na dobry egzemplarz(dobrze złożony) i rozwiercisz go do 72cc to poszalejesz. No ale jeśli ma ci się urwać rama tak jak na tym filmiku to daj sobie z nim spokój.

"Nauka prosta: nie masz dużo kasy-kup simsona (zostanie jeszcze kasa na tuning), masz kase na nówkę chińczyka za 3-4k kup lepiej używkę yamahe tzr, aprilię rs czy gilere."

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej ale spytałem który z tych czterech bartonów kupić, więc oczekuję odpowiedzi na moje pytanie. Gdybym chciał znać waszą opinię na temat kupna czegoś innego, to spytałbym co kupić, nie sądzicie? Zastanawiałem się nad używkami, ale gdyby wybór na taką padł to bym napisal.

A wracając do pytania- Dalej nie otrzymałem odpowiedzi

 

Edit: Czyli osoby posiadające fightera w największym stopniu narzekają na zbyt mało mocy do jazdy w dwie osoby. Ja na Fighterze szwagra wraz z nim przejechałem około 20 km bez przerwy (i uwierzcie- to nie była prosta droga) i nic się nie działo więc myślę że moje wymagania spełni, bo faktycznie na rozpędzie było gorzej niż samemu, ale nie szło narzekać. Natomiast jesli chodzi o sprinta to martwi mnie brak stelaża a co za tym idzie gorzej usztywniona konstrukcja, czyli sprinta póki co odsuwam na bok. Natomiast co do twojego zdania samonek4 (Jesli trafisz na dobry egzemplarz i rozwiercisz do 72cm to poszalejesz) - Nie chcę na nim szaleć. Motocykle mają coś w sobie ale ja nigdy nie miałem kasy żeby kupić. Bardzo podoba mi sie to uczucie jazdy na motocyklu i dlatego chcę mieć motorower, a nie po to żeby ścigać się z gimnazjalistami w drodze na zajęcia... Ale wracając do tematu- Sprint odsunięty więc co z pozostałymi trzema motorowerami?

 

Edit #2 Dostałem propozycje Rieju (Crossa) za 2700 ale trzeba tłok wymienić (co podobno są wstanie za +100zl zrobic) no ale nigdy nie byłem przekonany do cross'ów więc wracamy do bartonów

Edytowane przez Mardrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mogę ci polecić Sprinta i fightera choć te 4 różnią się tylko wyglądem i ułożeniem cylindra (pionowy lub poziomy) , swojego sprinta zakupiłem w czerwcu 2012 za 3900zł wybór padł na bartona ponieważ chciałem mieć nowego a z taką kasę nie kupiłbym nówki lepszej marki. Powiem od razu że jest trudny w eksploatacji, musiałem dużo rzeczy poprawić po chińczykach. Sprint nie jest blokowany i na cylindrze 49 cm3 jechałem na nim maksymalnie 65km/h, ma za mało mocy na jego masę własną 125kg + kierowca 75kg pod duże wzniesienie jedziesz 20km/h, po zmianie cylindra na 72 od razu czuć więcej mocy jest bardziej zrywniejszy lepiej się zbiera, maksymalna prędkość 85km/h ale przy tej prędkości są takie duże wibracje że jedzie się nie komfortowo, trzeba często kontrolować wszystkie śrubki i nakrętki czy się nie poluzowały i przeglądać spawy ramy szczególnie przy kierownicy. Ścigałem się swoim Sprintem 2012 72cc z Fighterem 2011 72cc i nie miał szans. Jeżeli się nie będzie szalało i szanowało to ten motorower spokojnie wytrzyma kilkanaście lat.

 

Jeśli chodzi o spalanie na cylindrze 49cc spala 2l/100km na cylindrze 72cc spala 2,5l-3l/100km do zbiornika wchodzi 15l

Edytowane przez bigluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mardrom

 

pomysl zakupu chinskiego zmartwienia to strzal w kolano. widze ze jednak jestes z tych upartych , przykre to . ale bedziesz mial nauczke ze czasami warto posluchac innych

kolega majkel dobrze ci doradzil , kazda uzywka bedzie lepsza byle nie chinska

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak mam Ci polecić sprzęt tego typu to bierz Bartona Sprinta lub Benzera Yankee (tego polecam-na pewno szybszy, a uwierz mi że przy Bartonie latanie 60-65 szybko Ci się znudzi :wink: ), jeśli możesz poczekać i nie jesteś narwany to uzbieraj na junaka 901 zrób tam 125 i będzie to najlepsza opcja z tych co tutaj napisałem.

Edytowane przez kawa(loocash)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...